Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha egy szülőt nem...

Normális, ha egy szülőt nem érdekli, hogy utálja-e a gyereke?

Figyelt kérdés
Anyám szerint minden szülő tesz nagy ívben arra, a gyereke mit gondol róla, és hogy utálja-e. Szerintem ilyenre csak egy lelketlen szülő képes, én saját magamat utálnám, ha a gyerekemmel megutáltatnám magam. Egyébként pedig anyám is tesz rá, mi utáljuk-e, sőt állandóan azon van, maga ellen fordít minket, és hiába szólunk neki, hogy ne legyen szemét velünk, abban leli örömét, hogy minket bosszanthat. Néha már az infarktus kerülget, annyira idegesít és annyit veszekszünk. Szóval, szerintetek egy normális szülő tényleg képes nem törődni azzal, mit éreznek iránta a gyerekei?
2011. jún. 20. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem
2011. jún. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,hogy ez normális-e,de sok családban tapasztalom ezt.Sajnos a saját családomban is ezt tapasztalom,ugyanis anyámat semmi nem érdekli,hogy én mit érzek,csak takarítsak neki,meg úgy táncoljak,ahogy fütyül.Komolyan.
2011. jún. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Így elég rossznak hangzik de ne felejtsük el hogy a történetnek legalább két nézőpontja van és szerítem amit leírtál kevés ahozz hogy az egész helyzetet átlássuk és az alapján véleményt írjunk. Abban tudok csak egyet érteni hogy a szülőknek szeretni kell a gyereküket és legjobb tudásuk és szeretettel kell nevelniük a gyerekeknek pedig viszonozni kell a szeretettet, de persze lehet a gyerek is a hibás , lehet a szülő is vagy akár mindkettő ,ezt tényleg nehéz ennyiből megítélni, bár gondolom sokan meg fogják próbálni ... :)
2011. jún. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, tragikus!
2011. jún. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Pedig anyám saját maga mondta ezt, így...

Kedves 2.! Egyébként nálunk is ez van, szeretetet sosem kaptunk, apám szerint is kussoljunk, örüljünk, hogy van kajánk, ruhánk, és ne is akarjunk egyebet tőlük, ha valami nem tetszik, akkor meg egyből ki akarnak dobni a házból! (tavaly érettségiztem, most egyetemre járok, és nincs senki, akihez mehetnék! :() De amúgy mindig is ez ment, nem csak mióta betöltöttem a 18-at. Annyira érzem, hogy utálnak és csak egy takarítógép meg egy csicska vagyok nekik, hogy már inkább kerülöm is őket, és nem beszélek velük. De amikor bejön anyám a szobámba és elkezd engem csesztetni, holott semmit nem tettem, és mégis nekiáll idegesíteni, meg dumálni mindenért ok nélkül... és ha nem szólok vissza, azért is folytatja, hogy elérje a célját: hogy kiakasszon teljesen! Addig csinálja, addig idegesít, míg el nem éri a célját, akkor meg röhögnek rajtunk, és akkor elégítették ki a gonoszságukat! Ugyanezt teszik a 16 éves húgommal is, ő is teljesen eltávolodott már tőlük, mert nem akar lelkileg tönkremenni azért, amit velünk művelnek. De engem folyamatosan követnek és nem hagynak békén, és mindent meg is tesznek, nem segítenek, hogy ne tudjak elmenni itthonról. Úgy gondolom, ezek után meg van az okunk rá, hogy utáljuk őket. Ők sem szerettek sohasem.

2011. jún. 20. 12:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem segítenek, hogy ne tudjak elmenni itthonról.

Perzse mert az ilyen szülőnek a gyerek csak boszkzsáknak cselédnek kell.

2011. jún. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Eléggé úgy tűnik. :( Most az anyám legújabb heppje, amiért mindennap szinte rosszullétig bosszant és idegesít, hogy miért vagyok itthon, miért nem megyek el dolgozni, tartsam el magam. Persze az egyetemi jó teljesítményemért semmit nem kaptam, annyit sem, hogy "lóf.. a..."... naponta 2-3x átnézem az összes diákmunka közvetítő honlapját, emailekkel bombázom őket nap mint nap, telefonálgatok, multiknál is kérdezgettem már, de sehol sincs munka, vagy én nem felelek meg, tapasztalat hiánya miatt stb.! De nem képes felfogni, hogy attól, hogy minden nap kikészíti az idegeimet, még nem fog hipp hopp a nyakamba ömleni egy tucat munka! Vidéken élünk, szinte a semmi közepén, de én még így is elvállalnék bármit, csak lenne... :( De anyám kiakaszt minden nap, már az idegeimre megy. Ha lenne munka, már csak azért is jobb lenne, hogy lenne pénzem, és elhúzhatnék innen.
2011. jún. 20. 13:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!