Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan utálja párom (29F)...

Jogosan utálja párom (29F) anyukámat? Szeretnék világosan látni, érdekelne mások véleménye (? )

Figyelt kérdés

Azért írok ide, hogy megtudjam ti mit gondoltok arról, ahogyan a párom viszonyul anyámhoz, illetve fordítva.

Igazából sem a párom anyámmal szemben, sem pedig anyám a párommal szemben nem mutatják ki egymás felé a véleményüket a másikról, hanem mindig én vagyok az a személy, aki hallgatja a szitkózódásukat. Már mindkettőnek mondtam hogy elég, mondjátok egymásnak, ekkor becsitulnak, de másnak kezdik előről.

Arról van szó, hogy anyám páromtól mindent elvár. Pl: hozzon neki kavicsot a ház elé (mert párom vett a garázsa elé) de kb 2 m3 mennyiséget, nem gondol bele, hogy az nem olcsó. Aztán mikor párom szennyvizet vezette be, akkor naponta elmondta neki, hogy a maradék földet hozza már át (miközbe az a föld kellett udvarfeltöltésre), aztán páromnak van most egy gyümölcsöse, amit gondozni kell, évi 50 ezer ft gondozási és bérleti díjat fizet, aztán egyik éven van termés, másik éven nincs, és anyám elvárja, hogy kb 100 kg mennyiséget a párom vigyen el a rokonságunkba, hogy mindenkinek adjon belőle. (miközbe ha azt párom pénzért adná el, akkor 20-25 ezer ft-ot nyerne vele). Természetesen barátom hozott anyáméknak, de anyám telhetetlen, folyton csak kérne még. Közben én meg azt hallgatom, hogy szidja a gyümölcsöt, hogy hát, nem is olyan jó.

Aztán anyám elvárja, hogy mi körözzünk a városban, hogy seprűt meg pár dolgot vegyünk neki, ha meg hazajövünk, akkor 5 percig állunk az ajtó előtt hogy kinyissa, mikor megkérdezem hol van eddig itt sülünk meg a napon, nagy viccesen azt mondja, hogy hát ettem és nem volt kedvem felállni. (a konyha a bejárattól 3 méterre van)

Aztán amikor párommal itthon alszunk az én szüleimnél, párom este 11kor nem mer kimenni wc-re, mert anyám nyitott ajtónál alszik egész évben, úgy hogy pont be lehet látni rá, és félcsupaszon, és hiába halkan megy ki, 10 alkalomból 6szor tuti beszól, hogy miért ilyenkor kell kimászkálni? Párom utál nálunk lenni, ezért is vagyunk szinte állandóan náluk az utóbbi időben, bár ott sem egyszerű az élet, anyósom is elég rigolyás, semmi nem tetszik neki, szóval az megoldhatatlan lenne, hogy oda költüzzünk hozzájuk. Volt olyan, hogy párom is feljött nagyszüleimhez ebédelni, és anyám ott leste hogy miből mennyit szed. Volt hogy beszólt neki, hogy "nem laktál még jól?" Páromnak ez rosszul esett, persze hogy nekem is rosszul esne, ha az ő anyja mondana ilyet nekem. Szóval már oda sem jön fel ha anyám is ott van.

Elég kevés közös programunk van, mert párom nagyon sokat dolgozik, én meg nagyon sokat tanultam hogy ne kelljen fizetnem tovább a fősulit, hanem ösztöndíjas legyek. De ha valami programot szervezünk, legyen az egy szalonnasütés vagy hogy elmegyünk tóra, anyám folyton velünk akar jönni. Mindig mindenhova titokban megyünk, hogy ne kelljen hallgatnom anyámat, hogy sopánkodik, hogy őt miért nem visszük? Régebben olyat is mondott, hogy vigyük már le őket (anyámat meg tesómat) a balcsira, hogy legalább megspórolnák a benzinpénzt. (Ugyanis mi tavaly ott voltunk pár napot.) Anyám dugiba elszedi mindenemet. (ruhákat, cipőket, gyógyszert, innivalót, naptejet) Oké hogy otthon élek és nem adok kajába meg ilyenek, de kb egy nap 1x eszek otthon meg lezuhanyzom. 22 éves vagyok, suliba járok, annyi pénzt keresek, ami épphogy elég arra ami kell, kb havi 25 ezer ft. Közbe meg jól élhetnénk, mert apám jól keres, de anyám nem tud bánni a pénzzel.

Anyámnak elég idióta szokásai is vannak, pl a múltkor láttam hogy a konyharuhával törölte ki a hónalját, a wc-t a legtöbbször nem húzza le, izléstelenül öltözik fel ha megy valahova ( általában boltba úgy megy hogy magassarkú plusz bolyhos melegítő :(

Párom anyja is fura, ő is szól mindenért, pl azért is szól páromnak, hogyha napi 2x lezuhanyzik. Kocsiját sem moshatja le otthon, mert egy vödör víz az sok! Szóval meg vagyunk áldva ezzel a két családdal. Egyébként én sem kedvelem az "anyósjelöltet" mert velem szemben elég bunkó.

Szerintetek jogos, hogy párom utálja az anyámat? Egyáltalán lehet tisztelni egy ilyen anyukát?


2011. júl. 15. 13:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Én azon csodálkozom, hogy a párod nem lépett le. Nő vagyok, nem is vagyok bunkó típus, de ha valaki lesné mennyit eszek a képébe önteném a következő tányért, ez fix. És egy rohadt papírzsebkendőt sem adnék, nemhogy furikázzam meg gyümölcsöt vigyek neki.

Miért nem költöztök össze valahol? Ez elviselhetetlen.

2011. júl. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

atyááám...


költözzetek külön, csak ti ketten.


én egy ilyen családtól már rég az idegosztályon feküdnék...

2011. júl. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Én se örülnék ilyen anyósnak, de hát a legtöbb ilyen. Szerintem a párodnak kéne ezt megbeszélni vele, mert valószínű hagyta idáig elfajulni a dolgokat.
2011. júl. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Jogosan utálja a párod az anyukádat..Én birkatürelmes ember vagyok,de nálam már rég elpattant volna az ideg.
2011. júl. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Egyik szülő hozzáállása, viselkedése sem normális, nem elviselhető hosszú távon. Aztán persze gondolom ők lennének a legjobban kiakadva, ha inkább kidobtok havi 60-70ezret albérletre, csak végre nyugtotok legyen! Szép elképzelés az, hogy több generáció együtt lakjon, hiszen mennyivel olcsóbban ki lehet így jönni. De ahhoz elviselhetőnek kellene lenni. Az én szüleim is tették a mintaszülőt, akik nem szólnak bele semmibe, és elfogadnak mindenkit... De azért kb. 2-3 havonta volt egy-egy nagyon ütős beszólásuk, amivel bepótólták az addigi "csöndet".

"Ugye használtok kotont, amikor lefekszetek egymással?" kaliberű dolgok, amitől két napig meg sem tudsz szólalni...

És dühítő, hogy tényleg ott van a hatalmas ház, amiért nem kellene fizetni, bőven elférnénk, mégis egy sz.r albérletbe kellett menekülnünk a nyugalomért. A mai világban a legnagyobb marhaság, ami az anyagiakat illeti!!!

2011. júl. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
84%
Jogosan utálja, anyád egy boszorkány.
2011. júl. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Ami ezért a helyzetért felelös az a te poziciód a családban. 22 évesen már illet volna kilépned a kislány szerepböl.

Természetesen ez nem csak rajtad múlik, hanem a szüleid hozzáállásán is, de nagymértékben azért ezt te formálod, alakitodhatod át bennük is.

Párod téged már felnőttként kezel, igy ismert meg és igy fogadott el, a kellemetlen helyzetek akkro következnek mikor a szülökkel vagytok akik téged és rajtad keresztül a párodat is gyermekként kezelik.


Ezt megoldani a te feladatod, ki kell állnod a párodért, akár naponta többször is, akár apróságokban is. Mindezt akkor is meg kell lépned ha mázlitok van és el tudtok különülni a szülöktöl, ugyanis kikerülni őket teljes egészében úgysem tudjátok és felesleges is lenne.


Vivd csak meg a harcodat a párodért - ha úgy gondolod hogy jár neki.

2011. júl. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

16:09-es teljes mértékben igazad van!

A környékünkön sok olyan család van, ahol sokan élnek együtt. Páromék háza is 5 szobás!! A legnagyobb a környéken, igy is ha ott vagyunk mi is 2 szoba üres, ha pedig elköltöznénk 3 szoba lenne üres! De az anyja azt hiszi, hogyha a párom elköltözik otthonról, akkor ők "gazdagok" lesznek! Miközbe párom is csak zuhanyozni jár haza meg este vacsorázik (ha talál valami kaját), mert ő is az ebédet máshol oldja meg, és egész nap otthon sincs. Nem hogy ők támogatnának minket egy kicsit még hátráltatnak és páromat is már küldik el otthonról. Ha meg havi 100 ezeret kifizetnénk rezsire meg erre arra, akkor kb eltelhetne 10 év is, mire egy készpénzes, normális áru autót megvennénk..

2011. júl. 15. 14:20
 9/16 anonim ***** válasza:
uhh...nem semmi...igen,jogosan utálja..az anyád egy hárpia...csodálom,hogy még együtt vagytok...az egyetlen megoldás,hogy összeköltöztök és megszakítjátok a kapcsolatot mindenkivel...én béketűrő ember vagyok,de itt ezt tenném...vessen magára,aztán szidjon titeket a szomszédasszonynak,ha ő elviseli..az ilyen mellett nem lehet megmaradni...
2011. júl. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Én se nagyon keresném édesanyád társaságát a barátod helyében, elég kiakasztó dolgokat írtál (pl. a gyümölcsös eset). Nem lesz egyszerű, de szerintem is küzdj tovább.


A szennyvíz-bevezetés úgy látszik még mindig létező jelenség ;-)

2011. júl. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!