Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan utálja párom (29F)...

Jogosan utálja párom (29F) anyukámat? Szeretnék világosan látni, érdekelne mások véleménye (? )

Figyelt kérdés

Azért írok ide, hogy megtudjam ti mit gondoltok arról, ahogyan a párom viszonyul anyámhoz, illetve fordítva.

Igazából sem a párom anyámmal szemben, sem pedig anyám a párommal szemben nem mutatják ki egymás felé a véleményüket a másikról, hanem mindig én vagyok az a személy, aki hallgatja a szitkózódásukat. Már mindkettőnek mondtam hogy elég, mondjátok egymásnak, ekkor becsitulnak, de másnak kezdik előről.

Arról van szó, hogy anyám páromtól mindent elvár. Pl: hozzon neki kavicsot a ház elé (mert párom vett a garázsa elé) de kb 2 m3 mennyiséget, nem gondol bele, hogy az nem olcsó. Aztán mikor párom szennyvizet vezette be, akkor naponta elmondta neki, hogy a maradék földet hozza már át (miközbe az a föld kellett udvarfeltöltésre), aztán páromnak van most egy gyümölcsöse, amit gondozni kell, évi 50 ezer ft gondozási és bérleti díjat fizet, aztán egyik éven van termés, másik éven nincs, és anyám elvárja, hogy kb 100 kg mennyiséget a párom vigyen el a rokonságunkba, hogy mindenkinek adjon belőle. (miközbe ha azt párom pénzért adná el, akkor 20-25 ezer ft-ot nyerne vele). Természetesen barátom hozott anyáméknak, de anyám telhetetlen, folyton csak kérne még. Közben én meg azt hallgatom, hogy szidja a gyümölcsöt, hogy hát, nem is olyan jó.

Aztán anyám elvárja, hogy mi körözzünk a városban, hogy seprűt meg pár dolgot vegyünk neki, ha meg hazajövünk, akkor 5 percig állunk az ajtó előtt hogy kinyissa, mikor megkérdezem hol van eddig itt sülünk meg a napon, nagy viccesen azt mondja, hogy hát ettem és nem volt kedvem felállni. (a konyha a bejárattól 3 méterre van)

Aztán amikor párommal itthon alszunk az én szüleimnél, párom este 11kor nem mer kimenni wc-re, mert anyám nyitott ajtónál alszik egész évben, úgy hogy pont be lehet látni rá, és félcsupaszon, és hiába halkan megy ki, 10 alkalomból 6szor tuti beszól, hogy miért ilyenkor kell kimászkálni? Párom utál nálunk lenni, ezért is vagyunk szinte állandóan náluk az utóbbi időben, bár ott sem egyszerű az élet, anyósom is elég rigolyás, semmi nem tetszik neki, szóval az megoldhatatlan lenne, hogy oda költüzzünk hozzájuk. Volt olyan, hogy párom is feljött nagyszüleimhez ebédelni, és anyám ott leste hogy miből mennyit szed. Volt hogy beszólt neki, hogy "nem laktál még jól?" Páromnak ez rosszul esett, persze hogy nekem is rosszul esne, ha az ő anyja mondana ilyet nekem. Szóval már oda sem jön fel ha anyám is ott van.

Elég kevés közös programunk van, mert párom nagyon sokat dolgozik, én meg nagyon sokat tanultam hogy ne kelljen fizetnem tovább a fősulit, hanem ösztöndíjas legyek. De ha valami programot szervezünk, legyen az egy szalonnasütés vagy hogy elmegyünk tóra, anyám folyton velünk akar jönni. Mindig mindenhova titokban megyünk, hogy ne kelljen hallgatnom anyámat, hogy sopánkodik, hogy őt miért nem visszük? Régebben olyat is mondott, hogy vigyük már le őket (anyámat meg tesómat) a balcsira, hogy legalább megspórolnák a benzinpénzt. (Ugyanis mi tavaly ott voltunk pár napot.) Anyám dugiba elszedi mindenemet. (ruhákat, cipőket, gyógyszert, innivalót, naptejet) Oké hogy otthon élek és nem adok kajába meg ilyenek, de kb egy nap 1x eszek otthon meg lezuhanyzom. 22 éves vagyok, suliba járok, annyi pénzt keresek, ami épphogy elég arra ami kell, kb havi 25 ezer ft. Közbe meg jól élhetnénk, mert apám jól keres, de anyám nem tud bánni a pénzzel.

Anyámnak elég idióta szokásai is vannak, pl a múltkor láttam hogy a konyharuhával törölte ki a hónalját, a wc-t a legtöbbször nem húzza le, izléstelenül öltözik fel ha megy valahova ( általában boltba úgy megy hogy magassarkú plusz bolyhos melegítő :(

Párom anyja is fura, ő is szól mindenért, pl azért is szól páromnak, hogyha napi 2x lezuhanyzik. Kocsiját sem moshatja le otthon, mert egy vödör víz az sok! Szóval meg vagyunk áldva ezzel a két családdal. Egyébként én sem kedvelem az "anyósjelöltet" mert velem szemben elég bunkó.

Szerintetek jogos, hogy párom utálja az anyámat? Egyáltalán lehet tisztelni egy ilyen anyukát?


2011. júl. 15. 13:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Jogosan utálja párod az anyádat. Csoda, hogy el tudja viselni. Ebből is látszik, hogy szeret téged.


Nekem szerencsém van anyósjelölttel, mert nagyon kedves. Nem az a tipikus anyós aki mindenbe beleköt. Mondjuk az is igaz, hogy egy szem pici fia van, és neki a legjobbat akarja. :) Szóval nekem szerencsém van.


Költözzetek el, ha meg tudjátok oldani, az lesz a legjobb mindenkinek. Szülőket meg hanyagoljátok egy ideig, akkor talán rá fognak jönni, hogy miket tettek.

2011. júl. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Atya Isten!Hát, erre mit mondjak?Őszintén, ne haragudj, de nem csodálom a párodat.Anyukádnak kicsit furcsák az elvárásai is,nem csak a szokásai(na, ilyesmikért nem szeretek én senki másnál enni, ki tudja, mibe mit töröl, mit tárol stb, ne aggódj, nagynénémék kiselejtezett bugyit használnak mosogató rongynak, és a mosogatóba öntik a felmosó vizet mert az Olaszországból hozatott Wc csészébe sajnálják kiönteni, ránézésre pedáns úrinőnek látszanak,senki sem gondolná róluk, de én a saját szememmel láttam.Ja , a kutyatányért is az emberek által használt edényekkel együtt mosogatták,bráááhhh. ...)

Anyukád pedig azért fúj a párodra gondolom, mert észrevette az ellenszenvét.

2011. júl. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Egyik helyen sem lehet úgy megoldani, hogy el legyetek szeparálva, teljesen külön lakást kialakítani, külön udvarrésszel? Így még talán el lehetne kerülni, hogy értelmetlenül kihajigáljatok x ezret albérletre. Mert úgy egy idő után az okozna esetleg súrlódást, hogy nincs elég pénz. Erre is érdemes gondolni. Én a nyugalomért bevállaltam a lakástörlesztőt. Aztán 2 év múlva már egymást öltük a pénz (hiánya) miatt. Hát, az sem volt jobb helyzet, hidd el. Pedig maradhattunk volna a szüleimnél, külön bejáratosra alakítva. Biztos adódtak volna így is súrlódások, de biztos vagyok benne, hogy megfelelő határozottsággal helyre lehetett volna tenni a szülőt, tudatva vele, hogy már nem kicsi hülyegyerek vagyok, hanem önálló felnőtt, akinek nincsen szüksége irányításra, beszólásra. Így önállóan, külön, de felesleges pénzkidobás nélkül élhettünk volna. Érdemes nagyon alaposan végiggondolni mind "pénz", mind "nyugalom" oldalról a dolgokat, hogy lehetőleg mindkettő meglegyen.

35F

2011. júl. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az amúgy miért probléma, hogy anyukád veletek akar menni például strandra?Biztos zavarna?Csak azért kérdezem, mert a lányomnak is van párja, én viszont egyedül vagyok és nagyon unatkozok.Megbeszéltük, hogy egyszer elmehetnék strandra velük, de úgy, hogy odáig, meg haza együtt mennénk, de a strandon külön-külön.Ott mindenki azt csinál, amit akar.Szerintem ez nem ciki és egyik félnek sem zavaró.Na ,mondjuk, nálam ez azért is van így,mert fóbiás vagyok és utcára egyenlőre nem járok ki egyedül.Mondjuk, strandra ha nem lenne semmi bajom, akkor sem szívesen mennék társaság nélkül.Az nem jó.
2011. júl. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettőtök anyja gáz.

Nem írtad, terveztek összeköltözést? Én szintén tanultam, hétközben koli, hétvégén a páromnál, de nem nagyon bírtam. Egy év után elkezdtem pedzegetni a költözést. Huszonévesen nagyon rosszul érintett engem is, hogy éjjel nem mertem náluk wc-re menni, mert nem lehetett bezárni az ajtót, és többször rámnyitottak, vagy hogy sose tudtam eleget enni, mert egyszerűen nem mertem telepakolni a tányért. (igy persze a "nem laktál még jól?" helyett a "talán nem ízlik az étel?"-t hallgattam) Emellett ahelyett, hogy együtt lehettünk volna a párommal, a testvére gyerekeire vigyázhattunk, akik "véletlenül" mindig megjelentek.

Nálunk meg apám mondta, hogy már felnőttek vagyunk, ő nem akar egy majdnem idegent kerülgetni hetente két nap kerülgetni a saját lakásában. (pedig amúgy imádja a páromat) Igazat kellett adnom neki, így összeköltöztünk. Most mindenki boldog. Legalábbis mi:)

2011. júl. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Te jo eg!! Anyad elvarasai abszolut nem realisak, foleg, hogy csereben egy bunko, onzo, pofatlan, penznyelo harpia. Es te 22 evig hogy tudtad anyadat elviselni? Ezeket a dolgokat meg olvasni is rossz...nagyon sajnallak, hogy ilyen anyosod, anyukad. Rajtatok az segitene, ha messzire koltoznetek a csalad mindket reszetol, hogy ne tudjanak titeket mindenert ugraltatni es ne szoljanak be. Hogy lehet ilyen egy anya?? Nekem is van gyerekem, de el nem tudnam kepzelni, hogy ilyeneket szoljak be neki vagy a leendo parjanak. Menekuljetek, mert tonkre fogjak tenni az eleteteket. Meg a penzeteket is elszedne anyad, mert ugy tunik, hogy csak magaval foglalkozik. Meg azt csodalom, hogy a fiu ennyire kitart melletted, mert en mar biztos, hogy romokban lennek ennyi beszologatas utan! Ja, es azzal ne is vesztegessetek az idotoket, hogy megprobaljatok megvaltoztatni. Az ilyen emberek azt hiszik, hogy tokeletesek, sosem valtoznak. Egyszeruen nagyon felszinesen kell vele a kapcsolatot tartani, mert ugy tunik, hogy sok szeretetet ugysem remelhetsz tole.
2011. júl. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!