Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet valaki ilyen?

Hogy lehet valaki ilyen?

Figyelt kérdés

Szóval, igaz csak 10 éves, én még csak 19:)

De egyszerűen bosszant. Szinte testvérek vagyunk, egy házban lakunk.

Lényeg, h mindig segítettem neki, ott voltam mellette, ha szarban volt, veszekedés volt, akkor vigasztaltam, tehát tényleg kialltam mellette.

És azt kell látnom, hogy olyan paraszt velem h az valami hihetetlen.

Egyik nap pl ültem a kinti kanapén és szerencsétlenségemre a macska is feljárhat rá, elkezdi, vidd onnan a pcsádat mert nem fér oda a macska.

Ha főzök valamit magamnak, akkor megint mit főzöl, büdös van. Befütök, mivel a mama itthon van és mivel hideg van nem akarom h megfázon, illetve most volt műtéte is)), akkor ki az az idióta aki befűtött. Igen tudja, h én voltam. A legjobb, amikor azt mondja h kva, hülye és társai.

Ma adtam oda a húsvéti ajándékot. Könyvet kért, és erre csak ezt kapom? Mi ez az olcsó szar, ilyen nem kell. Majd leszakadt a képem...

Akkor utána a nagynénénk unszolására (hallottam h mondja neki) oda hány menet közben egy bocs-t. Hát mondom így nem kell. Miután, amikor a barátnőjével összeveszett neki ajándékot vett bocsánat kérés képpen. Tőlem pedig eszébe sem jut, h talán bocsánatot kéne kérni vagy h ez így nem oké.

Amit pedig egyszerűen utálok, h igénytelen... Kimegy kutyázni, a puncijaba turkál, a fenekébe és nem mos kezet... Akkor valamit lever/kiönt, azt ott is hagyja.

Akkor ha bent van a mama szobájába felteszi az asztalra a lábát ezerszer szépen el van neki mondva h vegye le és nem. Ennél jobb amikor a laptopot is lökködi, és akkor mi a válasz ha szólva van neki? Kit érdekel. Nem a tiéd. (Miközben egyébként de csak már a mama használja)


Tudom, h gyerek de én ezt nem bírom... De tényleg nem. Mit csináljak? Hiába nézem levegőnek, ha közben herótom van már tőle.


2021. ápr. 3. 22:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 Argloss ***** válasza:
87%

Ha nem tudod a magad oldalára állítani a családot és semmit sem változtatsz a viselkedéseden (amit nagyon jól tapasztalsz, hogy eredménytelen), akkor marad az a lehetőség, hogy csicskulsz (tűrni is az, nem csak szolgálni) ameddig a mamád meghal, aztán lelkileg megsebezve megpróbálsz elmenekülni, ha addigra nem törtél meg annyira, hogy már arra is képtelen leszel.

Sok sikert!

2021. ápr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 A kérdező kommentje:

Na most kirobbantottam a dilit. Most vagy jobb lesz vagy nem.

Beszólt, mint ahogy szokott.... Aztán elmondtam h miket írogatott Facebook kommenten nőknek. És hogy írt nekik. És még ez van felháborodva. Undorító.

2021. ápr. 4. 13:51
 63/75 anonim ***** válasza:
100%
Vagy gyerekes bosszú helyett esetleg lehetnél tekintélyes felnőtt, akivel alapból nem mer. Mert ez így háború. Egy gyerkekel. Ügyes vagy.
2021. ápr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 A kérdező kommentje:

Miért is? Nem lehet rá hatni sehogy. Talán így ha mást nem is de azt elértem hogy ne szóljon hozzám.

Tekintélyes felnőtt. Néhány hozzászóló nevetséges. Eleve mellettem nőtt fel és soha nem leszek neki felnőtt. Ez pszichológiai tény. A másik pedig eleve el lett rontva, senki nem tud rá hatni így eleve mint halottnak a csók. Vagy akik ennyire okosak megtudják indokolni, hogy mit is kéne tenni érte? Vagy csak irjátok. De bővebb leírást még nem láttam egyikőtöktől sem!

2021. ápr. 4. 14:48
 65/75 Savlekotő ***** válasza:
100%
Lépj le ebből a közegből,legalább te ne legyél áldozata a családod meg egye meg amit főzött,mert később mikor a gyerek olyat tesz megeszik a főztjüket erre mérget vehetsz itt borítékolható a végkifejlet,akkor te már ne legyél ott,akit ekézni lehet a saját saruk helyett,nem a tesók unokatesók tanárok mások dolga gyereket nevelni ellátni,nem kell eszetlenül gyereket csinálni ha nincs hozzá ész keret családi háttér.. Vették volna el időbe ő is jobban járt volna,mert fogy az idő és nem lesz helyre hozható.
2021. ápr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 A kérdező kommentje:

65#

Már írtam h gondoltam rá, de a mamát nem akarom itt hagyni. Én látom el. Nem lenne szívem itt hagyni.:/

2021. ápr. 4. 14:57
 67/75 Savlekotő ***** válasza:
100%
Konkrétan ugyan azt a kört futod le és föl,mi lesz ha később mamával is agresszív lesz? Veled még agresszívebb? Lestek majd mint nyúl a lukban mikor bekerültök a híradóba ti is,mert addig vakartátok a tökötöket a probléma megoldása helyett ő meg a fejetekre fog szarni vagy ütni..
2021. ápr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
85%

Dehogy pszichológiai tény. Ahogy ez is hülyeség.


"De mivel nem én vagyok az anyja, nyilván hogy nem rám fog hallgatni."


Nincs a gyerekekbe beépítve, hogy anyára hallgatnak, és ha anyára nem, akkor másra sem. Amit leírsz, abból annyi jön le, hogy lemész a szintjére, de nem viselkedhetsz teljesen 10 éves szintjén, mert nagyobb rajtad a felelősség. Ebből lesz egy ilyen katyvasz, mintha egy kutyának szavakkal magyaráznád, miért ne szarjon a szőnyegre.

2021. ápr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
46%

Egyvalaki hiába akarna hatni rá, a gyerekek megérzik, hogy "a többség szerint bármit megtehetnek", "csak az az egy személy nem enged bizonyos dolgokat". Ha annak az egy személynek ideiglenesen sikerül hatni rá valamilyen módon, akkor az adott személy által tiltott/nem megengedett tevékenységeket addig szünetelteti, amíg úgy gondolja: az adott személy látja/tudomást szerezhet róla. Amint az adott személy nincs a közelben, azonnal minden/bármi megengedett.

Ilyen korban gyerekpszichológus még (valószínűleg rajzokból is) elég jól ki tudná deríteni mi a baj, csakhát ahhoz problémát megoldani akaró, együttműködő felnőttek kellenének.

2021. ápr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva az egészből a 69es írta le tök normálisan és jól a dolgokat. Végre értelmes hozzászólás.
2021. ápr. 4. 16:38
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!