Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet valaki ilyen?

Hogy lehet valaki ilyen?

Figyelt kérdés

Szóval, igaz csak 10 éves, én még csak 19:)

De egyszerűen bosszant. Szinte testvérek vagyunk, egy házban lakunk.

Lényeg, h mindig segítettem neki, ott voltam mellette, ha szarban volt, veszekedés volt, akkor vigasztaltam, tehát tényleg kialltam mellette.

És azt kell látnom, hogy olyan paraszt velem h az valami hihetetlen.

Egyik nap pl ültem a kinti kanapén és szerencsétlenségemre a macska is feljárhat rá, elkezdi, vidd onnan a pcsádat mert nem fér oda a macska.

Ha főzök valamit magamnak, akkor megint mit főzöl, büdös van. Befütök, mivel a mama itthon van és mivel hideg van nem akarom h megfázon, illetve most volt műtéte is)), akkor ki az az idióta aki befűtött. Igen tudja, h én voltam. A legjobb, amikor azt mondja h kva, hülye és társai.

Ma adtam oda a húsvéti ajándékot. Könyvet kért, és erre csak ezt kapom? Mi ez az olcsó szar, ilyen nem kell. Majd leszakadt a képem...

Akkor utána a nagynénénk unszolására (hallottam h mondja neki) oda hány menet közben egy bocs-t. Hát mondom így nem kell. Miután, amikor a barátnőjével összeveszett neki ajándékot vett bocsánat kérés képpen. Tőlem pedig eszébe sem jut, h talán bocsánatot kéne kérni vagy h ez így nem oké.

Amit pedig egyszerűen utálok, h igénytelen... Kimegy kutyázni, a puncijaba turkál, a fenekébe és nem mos kezet... Akkor valamit lever/kiönt, azt ott is hagyja.

Akkor ha bent van a mama szobájába felteszi az asztalra a lábát ezerszer szépen el van neki mondva h vegye le és nem. Ennél jobb amikor a laptopot is lökködi, és akkor mi a válasz ha szólva van neki? Kit érdekel. Nem a tiéd. (Miközben egyébként de csak már a mama használja)


Tudom, h gyerek de én ezt nem bírom... De tényleg nem. Mit csináljak? Hiába nézem levegőnek, ha közben herótom van már tőle.


2021. ápr. 3. 22:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám neki egy kicsit fenyegtő és tekintélytparancsoló hangnemben, hogy leszarod, hogy 10 éves, ha nem képes normálisan beszélni velem és tisztelni, akkor békén lehet hagyni egymást. Nem vagy sem a cselédje, sem a lábtörlője, hogy így beszéljen veled. Amennyiben pedig nem változtat, elintézheted te is hogy szar napjai legyenek.
2021. ápr. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 A kérdező kommentje:
És mit csináljak? De komolyan. Hát megverni nem verhetem, a szavak meg 0-t érnek. Én sajnálom ha olyan van, de engem ettől a stílustól az undor kap el.
2021. ápr. 3. 23:50
 13/75 anonim ***** válasza:
66%
Kamaszodik, amiatt ilyen. Nyugodtan rászólhatsz, persze nem bunkó, hanem figyelmeztető stílusban. De a szülei miért nem szólnak rá?
2021. ápr. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 A kérdező kommentje:

Oh hát mondtam már neki. De az h elintézzem h szarabb napjai legyenek az nem rám vall.

Nyilván neveléstől lett ilyen. Csak nem értem, hogy ha én jól bántam vele, akkor ezt miért kapom? Egyszerűen nem értem. Tudom felnőtteknél logikus, bár sok helyen ott sem de ha a gyerekkel jól bánsz az ugyanúgy számít h te hogy bánsz vele, és nem az hogy a többiek hogy, nem? Mondjuk most már így lehet hogy nem:)))

2021. ápr. 3. 23:54
 15/75 A kérdező kommentje:

Ha 10 évesen kamaszodik mi lesz később? (:

Említettem h a nevelése az én véleményem szerint eleve nem jó.

2021. ápr. 3. 23:56
 16/75 anonim ***** válasza:
50%
Ha kamaszodik az ember, akkor eléggé kifordul önmagából és másképp látja a dolgokat. Hidd el, ez nem ellened van, inkább a világ ellen.
2021. ápr. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
100%

El lett rontva. Korrigálni kéne, amihez lehet nem ártana hozzáért segítség.

Egyáltalán nem normális amit csinál.

Nálunk is van a családban ilyen viselkedésű, és mivel mindig rá lett hagyva még most is ugyan ilyen. Hát... Vele van a legtöbb probléma. Úgy hogy valamit csináljátok vele sürgősen.

2021. ápr. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
100%
Egy 10 évestől ez a viselkedés akkor se oké, főleg nem úgy, hogy rá van hagyva.
2021. ápr. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 A kérdező kommentje:

Vissza van neki szólva, csak tudjátok amikor már sokadszor sem fogja fel, az ember inkább hagyja és nem idegesíti fel magát. Bár nekem így is sikerül.

Meglátásom szerint, ha idősödik két véglet van. Vagy belátja hogy ez így nem jó, vagy nem....

Járt pszihologushoz, de ha neki sem mondanak el mindent és így ő sem tud segíteni.

Plusz ha el lenne mondva minden akkor az apjának ítélnék az tuti.

2021. ápr. 4. 00:06
 20/75 anonim ***** válasza:
78%

Beteg.

Nem lesz egy jó ember belőle ha ez így marad.

Pont

Lehet kéne neki az apa figura. Aki megnöveli.

Az a baj a mai gyerekekkel , hogy a szülő nem nevel.... Mert még a végén megbánta a gyerek lelkét.

Na , hát itt a következménye.

2021. ápr. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!