Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet valaki ilyen?

Hogy lehet valaki ilyen?

Figyelt kérdés

Szóval, igaz csak 10 éves, én még csak 19:)

De egyszerűen bosszant. Szinte testvérek vagyunk, egy házban lakunk.

Lényeg, h mindig segítettem neki, ott voltam mellette, ha szarban volt, veszekedés volt, akkor vigasztaltam, tehát tényleg kialltam mellette.

És azt kell látnom, hogy olyan paraszt velem h az valami hihetetlen.

Egyik nap pl ültem a kinti kanapén és szerencsétlenségemre a macska is feljárhat rá, elkezdi, vidd onnan a pcsádat mert nem fér oda a macska.

Ha főzök valamit magamnak, akkor megint mit főzöl, büdös van. Befütök, mivel a mama itthon van és mivel hideg van nem akarom h megfázon, illetve most volt műtéte is)), akkor ki az az idióta aki befűtött. Igen tudja, h én voltam. A legjobb, amikor azt mondja h kva, hülye és társai.

Ma adtam oda a húsvéti ajándékot. Könyvet kért, és erre csak ezt kapom? Mi ez az olcsó szar, ilyen nem kell. Majd leszakadt a képem...

Akkor utána a nagynénénk unszolására (hallottam h mondja neki) oda hány menet közben egy bocs-t. Hát mondom így nem kell. Miután, amikor a barátnőjével összeveszett neki ajándékot vett bocsánat kérés képpen. Tőlem pedig eszébe sem jut, h talán bocsánatot kéne kérni vagy h ez így nem oké.

Amit pedig egyszerűen utálok, h igénytelen... Kimegy kutyázni, a puncijaba turkál, a fenekébe és nem mos kezet... Akkor valamit lever/kiönt, azt ott is hagyja.

Akkor ha bent van a mama szobájába felteszi az asztalra a lábát ezerszer szépen el van neki mondva h vegye le és nem. Ennél jobb amikor a laptopot is lökködi, és akkor mi a válasz ha szólva van neki? Kit érdekel. Nem a tiéd. (Miközben egyébként de csak már a mama használja)


Tudom, h gyerek de én ezt nem bírom... De tényleg nem. Mit csináljak? Hiába nézem levegőnek, ha közben herótom van már tőle.


2021. ápr. 3. 22:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 A kérdező kommentje:
És ez csak egy töredéke.
2021. ápr. 3. 22:49
 2/75 Argloss ***** válasza:
89%
A tiszteletet ki kell érdemelni. Ha hagyod, hogy taposson rajtad, akkor ne csodálkozz rajta, hogy alattvalóként kezel...
2021. ápr. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 A kérdező kommentje:

Kiérdemeltem, már eleve azzal h megadtam! Ez alap illem.

Illetve mit csináljak? Keresztül nézek rajta, vagy ironikusan vissza szólok, de ezen kívül egyáltalán mit lehet?

Amúgy köszi a semmitelen választ, ami egyébként kuka is. :)

2021. ápr. 3. 23:09
 4/75 Savlekotő ***** válasza:
100%
Miért a tesó nevel lát el gyereket szülők hol a fiszembe vannak itt is?
2021. ápr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 A kérdező kommentje:

Egy anya, egy gyerek, egy én, egy mama, és egy nagynéni. Ugye az anya és a nagynéni a mama lányai.

A nevelést inkább hagyjuk, az eleve pocsék volt...

2021. ápr. 3. 23:13
 6/75 Argloss ***** válasza:
94%

"Kiérdemeltem, már eleve azzal h megadtam! Ez alap illem."

Ez felnőtteknél működik így, ha megfelelő nevelést kaptak. Egy gyerek akkor fog tisztelni, ha a szülei, vagy te megköveteled tőle valamilyen módon, vagy a körülötted lévőktől azt látja, hogy sokra becsülnek téged.

Ha elküld a fenébe a macska miatt és te csak magadban hümmögsz, vagy csak egy pici megjegyzést teszel, akkor behódoltál neki.

Mondhatod, hogy a válaszom semmit érő, de ez a valóság. Ha hagyod, hogy tapossanak rajtad, akkor el fognak taposni...

2021. ápr. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 A kérdező kommentje:

De akármit csinálhatok. Engem szeretnek itt, eleve mert család. De úgy értem, h azért tiszteletve vagyok.

Hiába szólok vissza. Hidd el próbáltam. Semmit nem használ. Szólhatok szépen, kedvesen, bunkón, erényesen, iróniával, ráhagyva... Ezt mind próbáltam. Szóval valami más ötlet?

2021. ápr. 3. 23:31
 8/75 anonim ***** válasza:
100%

A család többi tagjával is ilyen, vagy csak veled?

Ha csak veled, a többiek tudnak róla? Mit szólnak hozzá?

2021. ápr. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy hagyd már magad egy gyerekkel szembe. Valahogy leckéztesd meg, vagy inkább a drága anyukának kéne, mert ezzel a stílussal és következmény nélküliséggel éppen egy nárcisztikus kis xart neveltek a világnak.
2021. ápr. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 A kérdező kommentje:

Sokszor velük is. Hát a mamának konkrétan azt szokta mondani legalábbis azt is h fogd be a szádat. Őt is leidiótázza. Tulajdonképpen igen mindenkit. De most rám van kihegyezve.

Ők úgymond megbocsájtók, mert pár óra általában és ha normálisan szól akkor el van felejtve. De én nem ilyen vagyok. Meghát normálisan sem szól (:

De úgy viselkedett h most szólhatna akárhogy.

Illetve hát ez egy veszekedos család és sajnos sok a gyűlölet, utálat is. Szinte minden nap van egy kis ez egy kis az a veszekedés terén.

2021. ápr. 3. 23:48
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!