Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor jön el az a pont,...

Mikor jön el az a pont, amikor már el kell mondani a szülőknek, hogy a gyerekük "más"?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, egyetemista, és komoly kapcsolatom van egy nővel. Nem látszik rajtam, nem gondolná ezt senki. 15 éves korom óta titkolom az érzéseimet, volt 1-2 kamupasim is emiatt. Ez a 6 év megpróbáltatások sorozata volt, míg elfogadtam magam, kikészültem elég sokszor. 17 évesen volt az első igazi barátnőm, amiről persze anyámék nem tudtak, ők azt hitték, egy bizonyos sráccal randizom, akivel csak barátok voltunk. Nem értik, miért nincs jelenleg kapcsolatom sráccal. Eljött az a pont, amikor már szörnyen lelkiismeretfurdalásom van amiatt, hogy átvágom őket, mert ők alapvetően jó szülők (külön-külön, mert nem élnek együtt) és mindig megadtak mindent, én meg nem azt az utat választom, amit ők elterveztek nekem. Eddig nem volt ezzel olyan nagy problémám, pontosabban ugye kamasz éveimben elvoltam a gondolataimmal, nem éreztem a dolgok súlyát. Most viszont, hogy már nem otthon élek és egy olyan életem van, ami számukra "fura", úgy érzem, hátat fordítottam nekik. Minden megy ugyanúgy, mint régen, a viszonyunk nem változott, de mégis felemészt a bűntudat, hogy nem tudnak semmit. Nem akartam nekik erről beszélni még egy ideig, de majd megőrülök. Szerintetek várnom kéne még? Akár éveket? Azzal nyugtatom magam, hogy független vagyok, elvileg felnőtt és tulajdonképpen őket attól még szerethetem és lehetünk jó viszonyban, hogy nem tudnak az életem számukra "sötétebb" feléről. Viszont az biztos, hogy nem titkolhatom életem végéig. Nincs elég bátorságom hozzá, hogy beszéljek velük. Vélemények, tanácsok?
2010. aug. 19. 13:43
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
Köszönöm a kedvességedet, de még egy ilyen anonim oldalon sem írhatom le, mivel annyira egyedi, annyira egyedülálló a történet, rámismernének. Így inkább továbbra is magamba zárom, de jólesett az emberségességed.
2010. aug. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
45%

Csak azon lehet segíteni, aki maga is akarja:)


(Azért azt tudod ugye, hogy belülről rág és mérgez? De miért hagyod, hogy tönkretegyen? Érthetetlen.)

2010. aug. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim válasza:
100%

Szia!

Szerintem szüleidnek nagyon nagy fájdalmat fogsz okozni,de az a fájdalom idővel elmúlik. Az életedet viszont tovább kell élni,és ha biztos vagy érzéseidben akkor minden képen tudniuk kell róla. Fiatal vagy még nagyon, és az évek alatt szüleid biztosan belátják,hogy boldog csak így lehetsz.

Vallomáshoz szerintem a saját otthonodat válaszd valami alkalom alkalmával pl szülinap. Könnyebb saját otthonban magabiztosabb lenni,lássák rajtad, hogy boldog vagy.

2010. aug. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim válasza:
54%
ájájjj , ez elég kínos helyzet lehet megutálnak , ha meg nem mondod el nekik akkor meg neked rossz ... hát szerintem mondd el nekik mert ha magadban tartod akkor az gáz....
2010. aug. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

Szia.

Ha tovább húzod az se Neked nem lesz jó se a szüleidnek. Így is hatalmasat fognak benned csalódni, nem lesz könnyű (én is félek bevallani de csak akkor tervezem ha elköltöztem itthonról), de tartozol nekik ennyivel, hogy elmondd mi a helyzet. Főleg ha ilyen jó viszonyt ápoltok. Másrészt pedig Neked is megterhelő úgy élni. Írtad is, hogy furdal a lelkiismeret. Bele betegetsz. Én is nagyon nehezen tudom "tartani" magam. Tervezem, hogy nővéremnek elmondom (vele jobb a viszonyom mint szüleimmel), de egyszerűen nem tudok bele kezdeni. Néha csak úgy kibökném vagy akármi, de félek a reakciójától. Olyan "rosszul" érzem magam így, sokszor ki vagyok bukva emiatt és nem tudok senkivel beszélni erről. Egy két ismerősöm tudja rólam, de Ők heterók nem zaklathatom mindig az én bajaimmal Őket megvan a maguk bajuk. Szóval teljes mértékben megértelek és drukkolok Neked!

2010. aug. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim válasza:
én ovodás koromóta tudom kb 4éves korom óta... szóval... volt barátom 15 évesen. már nagyon sok lánnyal voltam és msotis vagyok 9 hónapja. azt gondolom minnél elöbb tudják annál könyebb, elsö csajom 16 évesen volt, a második is abban az évben akkor mondtam el mikor az elsövel szakitottam, elöször anyukám kiborult de mostmár néha beszélgetünk róla, barátnömet meg szeretni...
2010. nov. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!