Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor jön el az a pont,...

Mikor jön el az a pont, amikor már el kell mondani a szülőknek, hogy a gyerekük "más"?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, egyetemista, és komoly kapcsolatom van egy nővel. Nem látszik rajtam, nem gondolná ezt senki. 15 éves korom óta titkolom az érzéseimet, volt 1-2 kamupasim is emiatt. Ez a 6 év megpróbáltatások sorozata volt, míg elfogadtam magam, kikészültem elég sokszor. 17 évesen volt az első igazi barátnőm, amiről persze anyámék nem tudtak, ők azt hitték, egy bizonyos sráccal randizom, akivel csak barátok voltunk. Nem értik, miért nincs jelenleg kapcsolatom sráccal. Eljött az a pont, amikor már szörnyen lelkiismeretfurdalásom van amiatt, hogy átvágom őket, mert ők alapvetően jó szülők (külön-külön, mert nem élnek együtt) és mindig megadtak mindent, én meg nem azt az utat választom, amit ők elterveztek nekem. Eddig nem volt ezzel olyan nagy problémám, pontosabban ugye kamasz éveimben elvoltam a gondolataimmal, nem éreztem a dolgok súlyát. Most viszont, hogy már nem otthon élek és egy olyan életem van, ami számukra "fura", úgy érzem, hátat fordítottam nekik. Minden megy ugyanúgy, mint régen, a viszonyunk nem változott, de mégis felemészt a bűntudat, hogy nem tudnak semmit. Nem akartam nekik erről beszélni még egy ideig, de majd megőrülök. Szerintetek várnom kéne még? Akár éveket? Azzal nyugtatom magam, hogy független vagyok, elvileg felnőtt és tulajdonképpen őket attól még szerethetem és lehetünk jó viszonyban, hogy nem tudnak az életem számukra "sötétebb" feléről. Viszont az biztos, hogy nem titkolhatom életem végéig. Nincs elég bátorságom hozzá, hogy beszéljek velük. Vélemények, tanácsok?
2010. aug. 19. 13:43
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
77%

Hát figyelj..Szíved joga,hogy elmondod-e nekik..Ha igen,akkor az se gond,ha nem az sem baj,hiszen felnőtt vagy.Ezt csak te döntheted el.

Szerintem mondd el nekik,egyszer úgyis rájönnek.

A szüleid,és szeretnek,el fognak fogadni olyannak,amilyen vagy.

Másra úgysem kényszeríthetnek:)

18/L

2010. aug. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint minél előbb, mert az idő múlásával -minden titokkal így van ez- csak egyre nehezebb lesz szóbahozni, beleég az emberbe!
2010. aug. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
79%
Mindig a sárga úton,jobb mint alibi pasi férj aztán barátnőzől,meg elválsz gyerekel a nyakadon hogy te igazábol más vagy...Inkább most borujon a bili,mint akkor.
2010. aug. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
amúgy a nemiidentitásodat ha megfeszülsz se fogod megváltoztatni.
2010. aug. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Attól félek, nem fogadnak el. Tudom, most elég trendi a liberális gondolkodás etc, az én szüleim modern felfogásúak, de ha a saját gyerekükről van szó, nem ilyen toleránsak.
2010. aug. 19. 13:55
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is mond el nekik.a gyerekük vagy el kell hogy fogadják
2010. aug. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak haragudni rád a szüleid szóval csak mondd el nekik:)A gyerekük vagy.Esetleg még büszkék is lesznek hogy fel vállaltad magad és a nemi hova tartozásod.Legjobb barátnőm is leszbikus.Nem rég sor került arra hogy elmondja szüleinek.Elfogadták hogy ő más ugyanúgy szeretik.(Később kiderült hogy az apja is meleg...és mindezt 3gyerek után...).Sok sikert:)Drukkolok.

18L

2010. aug. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Lehet, várok még 1-2 évet, csak már nagyon furdal a lelkiismeret. Nem bírnám azt kimondani, hogy nem a fiúkat szeretem, de erre jó felvezetőt sem tudok.
2010. aug. 19. 13:57
 9/46 anonim ***** válasza:
48%

Ez a halogatás semmire nem jó, csak ront a helyzeten inkább. Már el kellett volna mondanod, nem hazudozni.

Úgyis elfogadják, lehet először furcsán állnak majd hozzá, haragudni fognak vagy bármi. De ez így lesz akkor is ha 5 év múlva mondod majd el.

2010. aug. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%

Szülő vagyokhasonló korú lánnyal. Tapsikolni nem fognak, sőt, először biztos kéttségbeesnek a bejelentésedet követő megrázkódtatás után. Magukat is hibázatni fogják (mit hibáztam a neveésében?), ez is fix, mert írod, jó szülők. De ezt nem lehet megspórolni.


Viszont: te a szeretett gyerekük vagy és az is maradsz mindig! Akkor is, ha a legborzasztóbb bűncselekményre vetemednél egy eszement pillanatodban. Ráadásul arról, hogy milyen a nemi beállítottságod, hát arról még csak nem is tehetsz, nem elhatározás kérdése.


Ne félj elmondani, nekem jobban fájna, ha véletenül és mástól tudnám meg, mintha a szemembe mondaná a gyerekem. Fájni fog ez is, de az idő jó gyógygír, hidd el!


Végső soron egy szülőnek az a fontos, hogy boldognak lássa a gyermekét. (Titkolózva nem vagy az.) És hogy azt milyen kacskaringós utakon éri el, hát az már a gyerek dolga:)

2010. aug. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!