Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor jön el az a pont,...

Mikor jön el az a pont, amikor már el kell mondani a szülőknek, hogy a gyerekük "más"?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, egyetemista, és komoly kapcsolatom van egy nővel. Nem látszik rajtam, nem gondolná ezt senki. 15 éves korom óta titkolom az érzéseimet, volt 1-2 kamupasim is emiatt. Ez a 6 év megpróbáltatások sorozata volt, míg elfogadtam magam, kikészültem elég sokszor. 17 évesen volt az első igazi barátnőm, amiről persze anyámék nem tudtak, ők azt hitték, egy bizonyos sráccal randizom, akivel csak barátok voltunk. Nem értik, miért nincs jelenleg kapcsolatom sráccal. Eljött az a pont, amikor már szörnyen lelkiismeretfurdalásom van amiatt, hogy átvágom őket, mert ők alapvetően jó szülők (külön-külön, mert nem élnek együtt) és mindig megadtak mindent, én meg nem azt az utat választom, amit ők elterveztek nekem. Eddig nem volt ezzel olyan nagy problémám, pontosabban ugye kamasz éveimben elvoltam a gondolataimmal, nem éreztem a dolgok súlyát. Most viszont, hogy már nem otthon élek és egy olyan életem van, ami számukra "fura", úgy érzem, hátat fordítottam nekik. Minden megy ugyanúgy, mint régen, a viszonyunk nem változott, de mégis felemészt a bűntudat, hogy nem tudnak semmit. Nem akartam nekik erről beszélni még egy ideig, de majd megőrülök. Szerintetek várnom kéne még? Akár éveket? Azzal nyugtatom magam, hogy független vagyok, elvileg felnőtt és tulajdonképpen őket attól még szerethetem és lehetünk jó viszonyban, hogy nem tudnak az életem számukra "sötétebb" feléről. Viszont az biztos, hogy nem titkolhatom életem végéig. Nincs elég bátorságom hozzá, hogy beszéljek velük. Vélemények, tanácsok?
2010. aug. 19. 13:43
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
76%

Én csak magamból indulok ki.

Most várom az első babám,aki kisfiú:) imádom nagyon,már most.Ha egyszer oda állítana elém h ő a fiúkat szereti,hát valószínű összetörnék és biztos sírnék és nehezen dolgoznám fel,de DE AKKOR IS AZ ÉN GYEREKEM!!! és emiatt nem fogok tőle elfordulni,hanem támogatom.Hisz egy szülőnek az a feladata h akármilyen is a gyereke,szeresse!kiállnék mellette,mert ha ő igy boldog akkor én is.

2010. aug. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
vársz még két évet sunnyogva,és szerinted szüleidnem nem tűnik majd fel,vagy lesz megint pár alibi pasi.minél tovább húzod annál nehezebb lesz ,ne várd meg mig atombomba lesz a hazugságból,mert akkor tuti megharagudnak és nem a másság miatt hanem hogy évekig hazudtál nekik,inkább legyen más mint hazug képmutató alibi pasizó,barátnőm is félt,de elfogadták.Őszintén beszélgessetek.
2010. aug. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:
Összeszorul a gyomrom, ha erre gondolok és a következményekre. Kimondani így könnyű, hogy beszélnem kéne velük, úgyis elfogadnák, mert a gyerekük vagyok, de megtenni iszonyat nehéz. Nem is azért, mert én szégyenlem magam emiatt, de tudom, hogy a szemükben lecsökkennék. Főleg, az anyáméban. Az apám elég szabadelvű, neki talán könnyebb lenne, de anyuhoz sokkal közelebb állok. Idilli lenne, ha jól fogadnák és minden menne tovább a rendes kerékvágásban, de úgysem így fog történni.
2010. aug. 19. 14:12
 14/46 A kérdező kommentje:

"Viszont: te a szeretett gyerekük vagy és az is maradsz mindig! Akkor is, ha a legborzasztóbb bűncselekményre vetemednél egy eszement pillanatodban."


Igen, ez igaz. Már többször rátértem arra anyámnál, hogy "Te ugye mindig szeretni fogsz, bármit is teszek?" Azt mondta, persze, ne vicceljek már. Csak ez kicsit más, lehet, hogy így elfordulna tőlem.

2010. aug. 19. 14:14
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt korod első komoly leckéje. Nem, nem fogadják simán, ezt ne is reméld. Össze fognak omlani. Te viszont belerokkansz lelkileg, ha sokáig húzod.


Várj egy kedvező pillanatot, amikor alkalom van egy jó beszélgetésre és mondd el. Legjobb volna akkor, amikor hármasban vagytok, mert kétszer átélni ugyanazt a szenvedést nem kéne.

2010. aug. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha már egyedül élsz és dolgozol. Ha olyan jó szülők, akkor is szeretni fognak, ha nem vagy olyan, amilyennek terveztek.
2010. aug. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:
Egyértelmű, hogy nem fogják simán kezelni. Egyszerre nem tudom elmondani nekik, nincsenek jóban, konkrétan utálják egymást, de én elvagyok mindkettőjükkel. Anyu lesz az, aki hisztirohamot kap majd, ezt érzem. Csak félek, hogy már nem fog rám úgy nézni, mint eddig.
2010. aug. 19. 14:22
 18/46 anonim ***** válasza:
100%
Ez a te életed és egy van,azt ne hazugságban gyomorgörcsben akard élni,mert belebetegedsz.
2010. aug. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%
"Legjobb időpont" a bejelentésre nincs, de minél tovább halogatod, annál súlyosabb sebet ejtesz. Gondolj csak a arra az esetre, amikor egy fájdalmas vágást meg kell ejtenie a sebésznek, és nem gyorsan, határozottan teszi, hanem elkezdi nyeszetelni, farigcsálni... Engem erre emlékeztet a halogatásod.
2010. aug. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:
És mit gondoltok, mivel kéne felvezetnem, ha arra kerülne a sor? Nem vághatok a közepébe. Ha rákérdezne anya, van-e barátnőm és mondanám, hogy igen, lehet, hogy nehezítene a dolgon. Lehet, sosem akarná megismerni, meg talán nem is lenne jó ötlet, mert a bejelentéstől is eléggé kiborulna. Örülök, ha nem tagad ki.
2010. aug. 19. 14:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!