Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor jön el az a pont,...

Mikor jön el az a pont, amikor már el kell mondani a szülőknek, hogy a gyerekük "más"?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, egyetemista, és komoly kapcsolatom van egy nővel. Nem látszik rajtam, nem gondolná ezt senki. 15 éves korom óta titkolom az érzéseimet, volt 1-2 kamupasim is emiatt. Ez a 6 év megpróbáltatások sorozata volt, míg elfogadtam magam, kikészültem elég sokszor. 17 évesen volt az első igazi barátnőm, amiről persze anyámék nem tudtak, ők azt hitték, egy bizonyos sráccal randizom, akivel csak barátok voltunk. Nem értik, miért nincs jelenleg kapcsolatom sráccal. Eljött az a pont, amikor már szörnyen lelkiismeretfurdalásom van amiatt, hogy átvágom őket, mert ők alapvetően jó szülők (külön-külön, mert nem élnek együtt) és mindig megadtak mindent, én meg nem azt az utat választom, amit ők elterveztek nekem. Eddig nem volt ezzel olyan nagy problémám, pontosabban ugye kamasz éveimben elvoltam a gondolataimmal, nem éreztem a dolgok súlyát. Most viszont, hogy már nem otthon élek és egy olyan életem van, ami számukra "fura", úgy érzem, hátat fordítottam nekik. Minden megy ugyanúgy, mint régen, a viszonyunk nem változott, de mégis felemészt a bűntudat, hogy nem tudnak semmit. Nem akartam nekik erről beszélni még egy ideig, de majd megőrülök. Szerintetek várnom kéne még? Akár éveket? Azzal nyugtatom magam, hogy független vagyok, elvileg felnőtt és tulajdonképpen őket attól még szerethetem és lehetünk jó viszonyban, hogy nem tudnak az életem számukra "sötétebb" feléről. Viszont az biztos, hogy nem titkolhatom életem végéig. Nincs elég bátorságom hozzá, hogy beszéljek velük. Vélemények, tanácsok?
2010. aug. 19. 13:43
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%

Írtad független vagy, ha nem fogadnak el az az Ő nagyon nagy hülyeségük. A nyakadba varrhatnak egy férjet, szülhetsz még gyereket, kényszerből. Jobb lenne.

Vagy úgy csinálsz majd addig amíg élnek, hogy szerencsétlen vagy a pasik terén, és nincs egy jóravaló akihez hozzámennél, szülnél neki. Kegyesen hazudva ezt nekik. Ha felvállalod, igenis te más vagy, legalább nem lesz az a bűntudatod, hogy átvered őket mindenféle kamu, alibi férfiakkal.

Mivel nő vagy azt sem vághatják a fejedhez, hogy ők unokát akarnak, erre szerintem találhatsz, bocsánat uraim, tenyészbikát, akit csak erre tartasz majd a pároddal:)

2010. aug. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
10%
Én szülő vagyok, felnőtt gyerekeim vannak, heterók. Ha valamelyikük nekem ilyen bejelentést tett volna, nem tudtam volna feldolgozni. Egyszerűen elköltöznék az örszág másik részébe, és soha többé nem találkoznék vele. Sajnos, én nem tudnám elfogadni, másrésztől magamat hibáztatnám, hogy ilyen gyereket neveltem. Inkább a barátaimmal és ismerőseimmel is megszakítanék minden kapcsolatot, semhogy ilyen (számomra szégyennel) éljek mellettük.
2010. aug. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
70%

Nem a nevelésedtől lesz heteró vagy leszbikus,GENETIKA nézz utána.Amúgy ha ha ilyen rokonom lenne mint te én a marsra menekülnék előled,amúgy heteró vagyok.

28N

2010. aug. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Utolsó! Én köszönöm az őszinteségedet, hogy elmondtad, egy ilyen szemét mellől, mint én, inkább a Marsra menekülnél. Hidd el, én is tudom, milyen selejt vagyok. Pl. nem tudom elfogadni a másságot, a bűnöző cigányokat nem tartom embereknek, és nem tudok megbocsátani sem.Ráadásul gyáva is vagyok. Évek óta szeretném megszabadítani a társadalmat magamtól, de még ahhoz is gyáva vagyok, hogy öngyilkos legyek. De talán hamarosan rá tudom szánni magam. Hidd el, én lennék a legboldogabb, ha az ilyenek, mint én, nem rontanák ebben a világban a levegőt. Mégegyszer köszönöm az őszinteséget, úgy érzem, sokat segítettél, hogy végre ne csak tervezzem, hanem meg is valósítsam a célomat!
2010. aug. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
91%
A bűnőző cigányokat én is utálom,de barátnőm leszbikus,ne keverd a másságot össze a bűnőzéssel. Mert az nem bűn genetikai hajlam,amugy neked sajnos lelki problémáid vannak,az irásodból kivehető sajnos,nem vagy gyáva,akkor lennél gyáva ha megtetted volna,az öngyilkosság megfutamodás az a gyávaság,nem vagy gyáva,sajnálom ha menbántottala,brutáliusan őszinte vagyok mindig.
2010. aug. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
91%
amúgy miattam leszel öngyiolkos? és most legyen furdalásom .Tudod hányszor kaptam meg volt páromtól ha elhagyom öngyilkos lesz na annak jó pár éve és még él,csak érzelmi zsarolás,nem öngyilkosnak kell lenni mindn kis sérelem után hanem összeszedni magadat és elfogadni magadast is meg másokat is ha te nem szereted önmagad mások se fognak.Ha én minden fájdalmamért pofonért amit eddig kAPTAM az éleetől öngyilkos lettem vona velem lenne tele a Kerpesi temető.az öngyilkosság semmire nem megoldás.
2010. aug. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy miattad! Már évek óta készülök rá, sőt egyszer meg is tettem, de sajnos több napos kóma után sikerült visszahozniuk. Azóta méginkább szeretnék elmenni. Mert én tudom, hogy mindenkinek jobb lenne, ha meghalnék. Te csak jót tettél velem. Én valóban meg akarok halni, épp ezért nem is szoktam mondani a családomnak. De már találtam itt a neten pár jó módszert, csak még a helyet kell megtalálnom, mert nem tenném ki a családomat, hogy otthon botoljanak a hullámba. Lehetőleg úgy szeretném, hogy még azonosítani se tudjanak. Csak ez nagyon sok tervezést igényel.
2010. aug. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
Arra még mindig szeretnék tanácsot kérni, hogy hogy adjam elő a szüleimnek a dolgot..
2010. aug. 19. 17:04
 29/46 anonim ***** válasza:
Sajnállak,egy ismerősöm csinálta ezt,De ez nem megoldás semmire,elmenkülsz a problémák elől,gondolj bele a családod barátaid mit szólnak majd mit éreznek?Ebbe gondolj bele h van családod miatuk kell élned és küzdened tovább,örölj hogy visszahoztak. miért akarsz meghalni,akkor az okáét mond meg,konkrét dolog vagy csak egyzsrűn megakarsz halni?De miért?
2010. aug. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
34%

Segíteni szeretnék,csak igy messziről nem tudok sajnos.Rokonom gyermekpszichiáter de te már nem vagy az.


Gondold át hogy ezzel a lépéseddel mit okozol a környezetdnek,ne magdara gondolj most hanem rájuk.

2010. aug. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!