Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor jön el az a pont,...

Mikor jön el az a pont, amikor már el kell mondani a szülőknek, hogy a gyerekük "más"?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, egyetemista, és komoly kapcsolatom van egy nővel. Nem látszik rajtam, nem gondolná ezt senki. 15 éves korom óta titkolom az érzéseimet, volt 1-2 kamupasim is emiatt. Ez a 6 év megpróbáltatások sorozata volt, míg elfogadtam magam, kikészültem elég sokszor. 17 évesen volt az első igazi barátnőm, amiről persze anyámék nem tudtak, ők azt hitték, egy bizonyos sráccal randizom, akivel csak barátok voltunk. Nem értik, miért nincs jelenleg kapcsolatom sráccal. Eljött az a pont, amikor már szörnyen lelkiismeretfurdalásom van amiatt, hogy átvágom őket, mert ők alapvetően jó szülők (külön-külön, mert nem élnek együtt) és mindig megadtak mindent, én meg nem azt az utat választom, amit ők elterveztek nekem. Eddig nem volt ezzel olyan nagy problémám, pontosabban ugye kamasz éveimben elvoltam a gondolataimmal, nem éreztem a dolgok súlyát. Most viszont, hogy már nem otthon élek és egy olyan életem van, ami számukra "fura", úgy érzem, hátat fordítottam nekik. Minden megy ugyanúgy, mint régen, a viszonyunk nem változott, de mégis felemészt a bűntudat, hogy nem tudnak semmit. Nem akartam nekik erről beszélni még egy ideig, de majd megőrülök. Szerintetek várnom kéne még? Akár éveket? Azzal nyugtatom magam, hogy független vagyok, elvileg felnőtt és tulajdonképpen őket attól még szerethetem és lehetünk jó viszonyban, hogy nem tudnak az életem számukra "sötétebb" feléről. Viszont az biztos, hogy nem titkolhatom életem végéig. Nincs elég bátorságom hozzá, hogy beszéljek velük. Vélemények, tanácsok?
2010. aug. 19. 13:43
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
49%
Most mennem kell,remélem még irsz később ,ne csinálj semmi megondolatlanságot,a családodnak ne okozz ekkora fájdalmat.Vigyázz magadra és ne add fel,az élet egy ajándék Isten adta nekünk ,nem szabad eldobni magunktól.
2010. aug. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
93%

Hogy hogy csináld? Nehéz így ismeretlenül tanácsot adni. Szerencsére értelmes, érzésekkel teli, érzékeny fiatalnak tűnsz, aki biztosan sokban hasonlít a szüleire. Meg fogják érteni, el is fogadják -mert a gyerekük vagy és szeretnek- miután feldolgozzák magukban. Csak adj nekik erre időt! Ne bántódj meg, ha nem azonnal lesznek elfogadóak (mint a csöpögős amerikai filmekben...).


Sokat nem érdemes filozófálni az "előadás" módján, légy egyszerűen rövid, lényegretörő, őszinte. Cifrázni, köntörfalazni nincs értelme, hiszen a lényeg akkor sem változik, nem lesz kevésbé mellbevágó.


De itt meg is állnék! A szüleid tényleg nem sejtenek semmit? Főleg anyukád? Elképzelhető, hogy a szavaid hatására összeállnak benne, bennük a mozaikdarabkák és megvilágosodik az, ami addig csak homályos érzések formájában lappangott bennük. És mégsem lesz annyira mellbevágó nekik, amit hallanak tőled, mint képzeljük és riogatunk itt vele.


Általános tapasztalat, hogy ha félünk valamit megtenni, felnagyítjuk a következményeit és annál inkább, minél tovább fantáziálunk ezen, minél tovább halogatjuk a cselekvést. Lehet, te már a legkétségbeejtőbb megoldásokra jutottál (kitagadás), közben meg viszonylag simán túlesel a bejelentésen. Hát szeretnek, értsd meg! Ebben biztos vagyok, mert akkor nem ilyen kommenteket írnál:)


Még valami. Nem lopsz, nem vagy bűnöző. Ezekről te tehetnél. A nőkhöz vonzódsz, és? Ettől még ugyanolyan értékes ember vagy, mint bárki, aki hasonlóan hozzád éli maga életét. Ezt el kell fogadniuk a szüleidnek. (Hidd el, mire fenőttél, már sok-sok elfogadáson túlestek, még ha azok jelentéktelenebbek voltak is.)


Írd meg, ha rászánod magad, érdekel, hogy alakult az életed:)

"anya hasonló korú lánnyal"

2010. aug. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, nagyon kedves vagy. Igazából lehet, hogy van egy kis halvány sejtésük, leginkább anyának, régebben ugyanis feltűnt neki, hogy hirtelen sok meleg lett a környezetemben (akiket akkor ismertem meg, mikor kezdett bennem kialakulni az érzés). Viszont hűen hitte, hogy én elítélem az ilyesmit (sajnos néha így kellett megnyilvánulnom, a gyanú elterelése miatt). Mit gondolsz, a barátnő témához hogy fog viszonyulni? Úgy értem, ha rákérdez és elmondom, mit kell tennem, hogy ne dobjam be hirtelen a mély vízbe? Elég azt megtudnia, hogy a nőket szeretem, de akkor még jobban kiakad, ha azt is megtudja, hogy elég komolyan járok valakivel.
2010. aug. 19. 20:53
 34/46 anonim ***** válasza:
93%

Gondoltam, hogy van valami sejtése:) Az én lányom is csodálkozik, hogy honnan tudom, pedig nem is mondta. (Majd nem fog, ha lesz egy ilyen szoros kapcsolata:))


Az a véleményem, hogy el kell mondani, de haladj lépésről lépésre. Egyszerre csak annyit árulj el neki, hogy leszbikus vagy. A többi meg -hogy mi mást árulsz el- úgyis adódik magától, hozza az adott helyzet. Beszélgetés közben fogod látni, elbírja-e a plusz információt anyukád, vagy hagyni kell egy másik alkalomra.


Azóta is gondolkodtam rajtad, és egyre erősebb a meggyőződésem, hogy ezzel most a szüleidnek kell meggyürkőzniük, nem neked. (Te kínlódsz eleget.) Neked annyi a dolgod, hogy tudasd velük, ennyit mindenképpen megérdemelnek.

És hogy mi lesz a bejelentésed után? Akárhogy is viszonyulnak hozzád, te akkor is XY leszel! Nem a szüleid véleménye határozza meg a személyes értékeidet.

2010. aug. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, te miért nem tudod szeretni magad olyannak, amilyen vagy. Miért tartod "sötét" oldaladnak ezt a dolgot. Miért kéne minden embernek ugyanolyannak lennie egy dolgot illetően? Amíg nem tudod magad tisztelni addig nem fogsz odaállni sem, mert úgy érzed, vesztettél. Szeresd már magad, ugyanolyan vagy mint bárki más. Ne érdekeljen hogy ki mit gondol.

Téged most az bánt, hogy lelkifurdalásod van, mert a szüleidtől annyi mindent kaptál, hogy úgy érzed, neked is őszintének kellene lenned. Nagyon jól érzed, a lehető legtöbb amit adhatsz egy embernek önmagadból, az az őszinteség. Menj oda és mond el. Ha szeretnek, nem lesz gond, ha önzőek és a világ véleménye fontosabb nekik, akkor legalább ezt is megtudtad. Ne görcsölj többet! Fogadd el magad és vállald fel!

2010. aug. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
87%
Az iménti öngyilkos jelölt most megkapta amire vágyott: valójában azért írt ide és teregetett ki, mert arra vágyott, hogy mindenki megpróbálja lebeszélni és elmondja milyen értékes. Neki szeretethiánya van. Azt hiszi csak akkor ér valamit, ha mások szeretik.Másképp nem beszélne másoknak az öngyilkos terveiről hanem megtenné és kész.
2010. aug. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
Utolsó! Félig van igazad. Azért írtam ide, mert ez az oldal anonim. Nem szeretethiányom van, nagyon szeret a családom, barátaim is. Csak annyira sok tragédia történt velem az utóbbi időben, hogy szabadulni szeretnék a sok rossztól, amiken sem változtatni, sem segíteni már nem tudok. Egyébként a családom, ismerőseim nem is sejtik szándékomat, mert akkor mindent megtennének, hogy ne tudjam megtenni. Sajnos az első pár percen múlt, egyik családtagom észrevette, mielőtt beállt a halál.Utána évekig szinte minden percben "szemmel tartottak" Ezért szervezem most meg sokkal körültekintőbben. Nem kívántam kivívni az ilyen kedves, empatikus emberek sajnálatát. Sajnos, most nem tehetem meg, mert egyik családtagomnak szörnyű bajában nagy szüksége van a segítségemre. De ha rajta segítettem, akkor fogom megtenni. Látszik, hogy egyáltalán nem ismered, és nem is tudod magad beleélni egy súlyos depressziós lelkivilágába. Én pl. csak akkor mozdulok ki innen, ha dolgozni megyek, egyedül a gép mellett szoktam ülni, de sokszor napokig még ezt sem kapcsolom be, ha nagyon letargiás vagyok.
2010. aug. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
45%

07:37

Elhiszem, hogy keserves életed volt, van. De itt egy másik ember -alig felnőtt- kér segítséget a maga hasonlóan komoly problémájára.


Ha írsz, én is szívesen meghallgatlak (elolvasom soraidat), de ne légy önző, ne vedd el mástól a lehetőséget arra, hogy most ő kapjon válaszokat.

2010. aug. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
Én válaszoltam a kérdező kérdésére, csak utána valahogy szóbajött ez a dolog. Ezúton kérek bocsánatot, amiért önző voltam, ígérem, nem fogok senkit zaklatni ezután a problémáimmal. Mégegyszer elnézést kérek.
2010. aug. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
45%
Ne kérj állandóan elnézést, hanem kiabáld világgá, ami bánt! Néha, amikor az embernek elege van mindenből, segít, ha kiírhatja magából, már az is megkönnyebbülést hoz. Miért nem teszed fel kérdésként amitől szenvedsz? Akkor csak neked szólnának a válaszok. De mondom, írhatsz privit is:), a kínlódások, szenvedések, lelki nyomorúság engem sem kerültek el.
2010. aug. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!