Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell a szülőknek megnehe...

Miért kell a szülőknek megnehezítenie a "gyerekük" életét? Csak nekem ilyen nehéz? Tippek, tanácsok?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok és a szüleimmel, de már zavar, hogy bárhová szeretnék menni, mindig engedély kell tőlük. Plusz nem elég annyi, hogy XY helyre mentem és ekkor jövök, hanem ezt is időre meghatározza apám, hogy suliidőben (hétfőtől csütörtökig) 8-ig van kimenőm. Tegnap este említettem, hogy ma megyek fel Pestre, hozzáteszem, saját pénzemből. Erre ma azzal jött anyám, hogy miért nem szóltam jóval előbb.

Irigylem a nővéreimet, mert ők jóval idősebbek és nem is élnek velünk. Nekik nem kell ezt elviselniük.


2010. szept. 25. 07:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Egyre nehezebben viselem az itthoni életet, hála ezeknek a dolgoknak. Ha nem most lennék végzős technikumban, akkor már rég elköltöznék albérletbe. De.. Addig ki kell találnom valami elfogadható módszert vagy valamit, ami beválik addig.
2010. szept. 25. 07:40
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le vlük megbezsélni. Mondd el higgadtan kulturáltan, veszekedés nélkül, hoyg tudod, hoyg még tanulsz és rájuk vagy utalva, d enem vagy kisgyerek, hanem életkorodat nézve felnőtt nő, és szeretnéd ha jobban bíznának benned. É javasold hogy mától csak szólsz, hogyan jössz-méssz, és próbálják meg! És október 24-én leültök megbeszélni a tapasztalatokat, próbálják meg, nem veszthetnek semmit, neked meg fontos.

Ha tiltakoznak, kérdezd meg, mitől félnek, hallgasd meg őket őszintén, és próbáld megnyugtatni, mondd el, amit hallani szeretne.

2010. szept. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
ÜLJETEK le, egy tea mellé, kekszet is vigyél, ezt csak nyugodtan, kellemes körülmények között ráérősen lehet megbeszélni.
2010. szept. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
késő péntek este szólni, lehet hogy ő számított rád hétvégén. egy héttel előtte kell szólni, vagy legkésőbb,a mikor megtudod a programodat.Hogy tervezni tudjon anyád is.
2010. szept. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 19 éves vagyok. Még tanulok, de én pl hétköznap nem is mehetek sehova :D Viszont időm se lenne rá, mert 4-ig suliban vagyok. Régen mindig azt mondták, hogy majd ha 18 éves leszel... Most pedig jött a következő, hogy ameddig itt laksz... Nálunk is engedélyt kell kérni mindenre, bejelenteni mikor hova kivel megyek és mikor milyen módon jövök haza. Engem még bulizni se engednek sehova, mert anyu éjjel aludni akar és nem fog azon idegeskedni hol vagyok :D .... Szerintem ez nem fog változni, max ha elköltözik az ember. Én ezt a 2 évet még kibírom, ha már ennyit kibírtam :) Barátom is van 2 éve, ő 26 éves, de soha nem aludhattunk együtt csak akkor amikor elmentünk ketten nyaralni... Úgyhogy nem vagy egyedül a problémával :) Kitartás!
2010. szept. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

7:47-es! Ha valamit tervezett volna, akkor arról már hét elején tudtam volna.

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!

2010. szept. 25. 07:50
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudod nagyon sok ember nincs tisztaban azzal,hogy vagy az elkenyeztetes es mindent megadassal,

vagy pedig a tulszigorral es tiltassal art legjobban a gyermekenek, s ez a problema.


Ha nem agresszivak, akkor megteheted azt, hogy leulsz Veluk, vagy pedig megkered az idosebb testvereidet arra, hogy beszeljenek a szuleiddel,

vagy pedig tursz es alkalmazkodol addig, mig nem sikerul elkoltoznod es kulonvalnod Toluk.

2010. szept. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

te se szóltál, lehet, hogy ő is így csinálja, magában tervezget.

Meg idő kell hozzászokni a gondolathoz. Lehet, h egy csendes otthonülős hétvégét tervezett veled gondolatban.

Könnyítsd eg neki, hogy elengedjen. Tedd kényelmessé a dolgot. Minél később szólsz, annál rosszabb, pánikot kap hirtelen.

Nem az igazság é s a jog számít, hanem az, hogy mi a célravezető viselkedés.

Az én lányom kávézik velem, meg a munkámról é saz élményeimről beszélget,m ha akar valamnit. Így jó hangulatban kellemesen fogadom az ő híreit.

Amikor 16 évesen a fiújával kellett el akartak menni, akkor előadták nekünk, hoyg nekünk a párommal milyen jó lenne egy romantikus este kettesben :) el is mehettek :)

Mert tényleg szerettük volna egy estére a kéglit :)

7:47

45 nő

2010. szept. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Most szemben álltok. Ha nem állnak melléd, állj te őmelléjük!

Nézd, hoyg neki mi jó, mi kényelmes.

Ha segítség kell, végezd el előre!

Ha nem akar aggódni, előre nyugtasd meg, hogy hatóránként felhívod!

Ha a tanulásodat félti, ismertesd a tanulmányi terveidet és eredményeidet!

Ha az erkölcsöd miatt aggódik, mondd, hogy szeded a tablettát, nem tervezel még gyereket, és hogy testi épségedre, szüzességedre, pénzedre vigyázol, ebben a sorrendben

45 anyuka

2010. szept. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
Szoronganak. Meg kell nyugtatni őket!
2010. szept. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!