Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell a szülőknek megnehe...

Miért kell a szülőknek megnehezítenie a "gyerekük" életét? Csak nekem ilyen nehéz? Tippek, tanácsok?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok és a szüleimmel, de már zavar, hogy bárhová szeretnék menni, mindig engedély kell tőlük. Plusz nem elég annyi, hogy XY helyre mentem és ekkor jövök, hanem ezt is időre meghatározza apám, hogy suliidőben (hétfőtől csütörtökig) 8-ig van kimenőm. Tegnap este említettem, hogy ma megyek fel Pestre, hozzáteszem, saját pénzemből. Erre ma azzal jött anyám, hogy miért nem szóltam jóval előbb.

Irigylem a nővéreimet, mert ők jóval idősebbek és nem is élnek velünk. Nekik nem kell ezt elviselniük.


2010. szept. 25. 07:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mert félnek,hogy felnőttél és elveszitenek csak rosszul sinálják mert ha megpróbálnak leláncolni még inkáb elveszítenek.
2010. szept. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha most vagy végzős, akkor ez már nem olyan sok idő. Próbálj meg beszélni velük, de ne erőltesd a dolgot, ha nem akarják. 20 évesen már elég felnőtt vagy, hogy belásd, ez a háromnegyed év már igazán nem sok. Ha pedig befejezted a sulit, akkor már ők is máshogy fognak hozzáállni a témához.

Ha jól értem, legkisebb gyerek vagy, ez külön nehezíti a dolgod. Ők pedig ezek szerint már nem fiatalok. Nehéz a szülőnek a legkisebb gyerekét elengedni. Látom, anyám épp ezt csinálja az öcsémmel és nagyon megszenvedi. Igaz, ő még csak 15 éves.

Kérdezd meg a nővéreid, őket is ilyen rövid pórázon fogták-e. Ha nem, akkor esetleg ezzel érvelhetsz, hogy mi indokolja, hogy téged ennyire szigorúan fognak, ellentétben velük.

2010. szept. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
XY helyre mentem és ekkor jövök, ez bőven elég kell, hogy legyen. Én is csak biztonsági okból mondom meg, ha pl elmegyek több napra kirándulni, tudják, ha valami gond van. hol keressenek. Ilyet, hogy kimenő 20 évesen...hát nem hallottam még. Valami ott nem kóser, valami oka biztos lehet a szigornak nem?
2010. szept. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia! Velem ugyanez a helyzet, noha még "csak" 19 leszek. Sajnos egyedül anyám van, így még a másik oldalt sem tudod bevetni... pedig sose jöttem haza részegen, egy félévben jó, ha kétszer elmegyek valami buliba,hétköznap estéimet otthon töltöm, pedig a barátaim gyakran hívnak ide-oda...

Nem vagyok balhés lány, sem felelőtlen, és ezt ő is tudja. Mégis, mikor megpróbáltam vele megbeszélni ezt, jött a tipikus "amíg itt laksz" szöveg...

2010. szept. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!