Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan nők akiknek...

Vannak itt olyan nők akiknek nem kell dolgozniuk mert elélnek a férjeik jövedelméből?

Figyelt kérdés

Hány évesek vagytok?

Mióta nem dolgoztok es a párotok mit dolgozik?


2020. aug. 19. 08:26
 41/98 anonim ***** válasza:
80%

Azért alakult ki vita, mert mindkét oldal nekiállt minősítgetni a másikat, ebből általában nem a konstruktív párbeszéd sül ki.


Én pl kíváncsi vagyok, hogy ilyen családokban hogyan biztosítják az anyagi biztonságot, hiszen csak egy kereset van, és a 37-es hozzászólásban irt példák nem realisztikusak és max egy szűk rétegre vonatkoznak. Pl ha már feljött Michelle Obama neve, ő lehet kikérné magának, hogy itt háztartásbeli példának hozták fel, mikor azért küzdött világ életében, hogy fekete nőként elismerjék és simán megállná a helyét a férje nélkül is. Na most lássuk be, nem ilyen nők hajtják igába a fejüket és teszik magukat függővé egy férfi által. Szóval aki háztartásbeli, az többségében még ha képzett is, nem túl magas értékű a munkaerő piacon (ez se sértés, hanem tény). Szóval hogy van ez, és az ilyen nőkben nincs félelem, hogyha pl. Egyszer meghal a férj,akkor vele mi lesz? Ok, kifizetnek mondjuk 10 millió életbiztosítást. Ha elfogy a 10 millió mihez kezdenek? Ilyen kérdésekről lehetne kulturáltan vitázni.

2020. aug. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/98 anonim ***** válasza:
27%

41!


Nem kell vitazni és a kerdes sem arról szól, hogy kivel mi lesz majd. Van itt ilyen-ez volt a kérdés. Te nem vagy az, nem kell válaszolni. Nem evidens? A hogyan csinálod a tokfozeleket kérdésre se az a válasz , hogy nem csinalok mert nem szeretem.

Amúgy meg hidd el, megoldják. Nálunk pl az állam támogatja a nem dolgozókat és nem úgy, hogy ehenhaljon. Kortol függően tanfolyamra küldi, munkát ajánl, vagy simán kap egy havi osszeget, amiből megélhet. A férj ha meghal, utána a feleseg életének végéig jár a nyugdíja, plusz a saját öregségi nyugdíja majd. De amióta nálunk változott a törvény és már kérdezik házasságkötéskor hogy myilen vagyonkozossegben ohajtanak házasodni, lehet külön szerződést is kötni ilyen esetekre.

A munkaerőpiac meg.... Orvos, ügyvéd, magasan képzett személy bármikor vissza tud térni a munkába egy kis tudás felfrissítés nélkül. Akinek meg alacsony a képzettsége, bármikor beállhat eladonak, postásnak, arufeltoltonek.

De továbbra sem értem, mit érdekel az téged, hogy a Kovács Jozsi meg a felesege a Júlis úgy döntött, a Jozsi dolgozik, a Júlis meg otthon marad. Majd ok ketten eldöntik , it akarnak.

2020. aug. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/98 anonim ***** válasza:
76%
Most már értem miért nincsenek nőnemű barátaim. Igaz válaszomnak semmi köze a feltett kérdéshez. De nem tudom elfojtani érzéseimet. A teljes empátia hiányát érzem. Mindenki csak mondja a maga igazát de nem gondol bele a másik élethelyzetébe. Nagyon szégyellem magam nőtársaim helyében is. /ha valakit érdekel a válaszom egyáltalán, 6-os és 13-as voltam./
2020. aug. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/98 anonim ***** válasza:
23%

Anyósom dolgozott amíg be nem indult a vállalkozásuk, mindenfele alja melót is.

45 éves korától aktívan nem dolgozott. 65 éves, min nyugdíjat kap, a férje 200-nal joval többet. Ha egyedül marad kapja a férje nyugdíját is, katona volt jó penz jar neki.

Ez is egy példa arra hogy nem mindenhol maradna penz nélkül a nő.

Átlag életet éltek, élnek. Nem szórták a pénzt. Megegyeztek ez a felállás lesz. Náluk müködik is.


Anyósomnak nem volt szüksége már arra, hogy dogoznia kelljen.

Miert dogozzon ha volt ez a lehetősége?


Gondolom más is kapna érte...

És ne jöjjön senki se mártírkodni, hogy jajj de én melóznek emellett.

2020. aug. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/98 anonim ***** válasza:
90%
Mert vannak nők, akik nem a takarításban meg a gatyamosasban akarják megvalósítani önmagukat, hanem vannak ettől eltérő céljaik. Pont ez a baj, hogy a htbk azt gondolják, hogy ez a szent grál, amit ha sikerül megcsípni, az a legszerencsésebb nő, pedig hát jaj... fogadjátok el, hogy ez egy életstílus, de másnak meg más életstílusa van, amitől nem lesz rosszabb ember, feleseg meg anya, ennyi.
2020. aug. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/98 anonim ***** válasza:
25%

45!


Aha. Tehát a HTB. takarít és gyagyát mos. A dolgozó ni nem?

2020. aug. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/98 anonim ***** válasza:
28%
Dolgozik is mindemellett, vagy felfogad egy bejarónőt, mert nem ezzel kívánja eltölteni a szabadidejét.
2020. aug. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/98 anonim ***** válasza:
25%
Egyébként amit egy dolgozó nő a szabadidejében csinál meg pár óra alatt, arra egy htbnek heti 40 órája van, ha szigorúan a munkaidőt nézzük.
2020. aug. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/98 anonim ***** válasza:
32%
A HTB meg nem akarja hivatalos munkával tölteni az idejet. Ennyi. Még mindig nem értem miért zavar téged és miért válaszolsz egy olyan kérdésre, ami nem kpneked szól.
2020. aug. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/98 anonim ***** válasza:
19%

48!


De ki mondta, hogy heti 40 órában ugyanazt csinálja? Ki momdta, hogy nem tanul, végez jótékony munkát, vagy foglalkozik valamivel, ami a hobbija? A dolgozó nő meg nyilván örömmel ugrik neki a napi 8 órás hunak után a háztartásnak, ugye.

2020. aug. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!