Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan nők akiknek...

Vannak itt olyan nők akiknek nem kell dolgozniuk mert elélnek a férjeik jövedelméből?

Figyelt kérdés

Hány évesek vagytok?

Mióta nem dolgoztok es a párotok mit dolgozik?


2020. aug. 19. 08:26
 11/98 anonim ***** válasza:
49%

A világon mindenhol kiszolgáltatott egy kitartott nő, nem is értem miért kell ennyire kihangsúlyozni, hogy te nem Magyarorszagon élsz.


Egy kitartott nő mindig veszélyben van, mert az ilyen kapcsolatok hierarchikusak a férfi kezében levő hatalom miatt. Egy kapcsolat és benne a két ember úgy tud hosszú távon működni, ha egyenrangú partnerei egymásnak, én olyan párt nem láttam még, ahol a nő kitartott lett volna és mellette a férfi egyenrangú partnere. Persze sok nőnek ennyi dobása van az életben, mert egyszerűen máshoz nincs tehetsége/akarata/szorgalma, de ha nem keveri kellően ügyesen a kártyákat, üres zsebbel maradhat idősebb korára.

2020. aug. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/98 anonim ***** válasza:
79%

A kérdésben nem arról van szó, hogy a nő amúgy dolgozik, csak ideiglenesen válik valami okból munkanélkülivé. Teljesen más eset.

De ha már az előre nem látható eseteknél tartunk, mi lesz azzal a nővel, aki életében egy percet nem dolgozott, ha az eltartóját mondjuk elcsapja a busz? Vagy tartós beteg lesz és nem tud tovább dolgozni? Vagy egyszerűen 20-30 év házasság után beújít egy fiatal macát?

2020. aug. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/98 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem vannak ilyen nők csak még nem értek ide. Az ok egyszerű is lehet pl. családanyák akik 24/24-ben dolgoznak otthon. Gondolok itt a nagycsaládos anyákra.
2020. aug. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/98 anonim ***** válasza:
35%

11!


Azért hangsúlyoztam ki, mert itt mások a törvények. Itt pl alapesetben a házasságkor minden vagyon közössé vált, így a házasság előtti is, ami Magyarorszagon mindig különvagyonnak számít. 3 éve változott a törvény, azóta nyilatkozni kell, hogyan akarnak házasodni. De pl válás eseten a házastárs addig gyűjtött nyugdijmegtakaritasa is feleződik. Ezért lényeges, hogy nem Magyarorszagon élek és azért is, mert itt más a hozzáállás.

2020. aug. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/98 anonim ***** válasza:
43%

14: Lehet, hogy van vmennyi védőháló egy nőnek, viszont azt az állam sem tudja biztosítani, hogy ezekben a nőkben kialakuljon a túlélő skill. Pont ez a veszélye az ilyen kapcsolatoknak, hogy mindent intéz a férfi, a nő meg vásároljon be, intézze a háztartást és a gyerekeket. Még ha be is van vonva a pénzügyekbe, igazából beleszólása nincs, mert végső soron a férj keresi meg a betevő falatot, így nála a hatalom, ő dönt. Így nézve válás esetén nem ér sokat a vagyon felével, ráadásul naivitás azt gondolni, hogy minden kapcsolat korrekten kerül lezárásra, mert nagyon nem, és ez nem országspecifikus, egyszerűen így vannak huzalozva az emberek.


Mindenesetre ahhoz is kell egy sajátságos életszemlélet egy nő részéről, hogy elnézze, hogy a férfi dolgozik, míg ő otthon mereszti a pcsajat, dehat tudjuk, hogy sokan csinálják, utána meg sír a szájuk, ha ki lesznek dobva, mert ugye levegőt se nagyon tudnak egyedül venni. Ezért is írtam az előző kommentben azt, hogy igazából sok nő van, aki nem tud/akar mást, így ebből kell kihoznia a legtöbbet.

2020. aug. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/98 anonim ***** válasza:
35%

Igen, ha megkapja válásnál a fele vagyont (amiért nem ő dolgozott meg) akkor sem lesz állandó bevétele. Elkopik és annyi. Ha túl akar élni, kénytelen lesz megint levadászni valami madarat aki eltartja.

De ezek a nők álomvilágban élnek.

És az ilyenek miatt alakul ki a férfiakban hogy a nők csak a pénzre mennek.

Nem vagyok feminista, nem nyomom ezt az emancipáció dumát, de azért nagyon megváltozott a világ nagyanyáink ideje óta. Alapvető elvárás hogy az ember nemtől függetlenül meg tudjon állni a saját lábán.

2020. aug. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/98 anonim ***** válasza:
37%
Figyeljétek a százalékok alakulását, mert ilyenkor ébredeznek az aranyásók :)
2020. aug. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/98 anonim ***** válasza:
66%

17!

Tipikus hozzáállás a tiéd. Aranyásó. Az azért meg van, hogy ez konkrétan két ember döntése? Ők ketten döntenék úgy, hogy az egyikük nem vállal munkát. Ők ketten. Egyik sincs kényszerítve rá, egyik sincs kihasználva, bármikor lehet nemet mondani és bele se kell kezdeni, ha nem akarja valaki. Plusz az aranyásó szó konkrétan egy roggyant 80 éves milliomos és egy 20 éves kislány kapcsolatát sugallja, holott egészen más is lehet ám... Ismeretségi körben pl épp a nő a kereső, a férfi az eltartott. Nekik így jó. És tudod mit? Ez a lényeg. Mondhatja 100 ember, hogy nem jó, ez mindig is a pár döntése lesz és másnak köze nincs hozzá.

2020. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/98 anonim ***** válasza:
37%

Ha nem éreznél benne igazságot akkor nem ugranál rá ilyen vehemensen 🤷‍♀️

Mellesleg egy férfi is lehet aranyásó. Ugyanolyan torz kapcsolat az is. Ha az ingyenélő szót használom, jobb?

2020. aug. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/98 A kérdező kommentje:
nem erre utaltam 9-es:D
2020. aug. 19. 11:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!