Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van vége a hagyományos...

Miért van vége a hagyományos női, anya szerepnek?

Figyelt kérdés

Hogy a nők már nem szeretnének "befutott" karrier nélkül élni. Hogy már nem tudnak otthon gyereket nevelni, 100 százalékban anyának lenni, mert dolgozni akarnak (vagy kell?)?

Mi történt ezzel az életfeladattal, az anyasággal? Számtalan kérdés-válaszban olvasom, hogy a válaszolók küldik dolgozni a tizen-huszonéves lányokat. Mert az "kell". Hogy nők azon izgulnak, mikor mehetnek vissza a gyerek mellől a munkahelyre.

Megértem én hogy az anyagi helyzet nem a legmegfelelőbb a mai Magyarországon. De azt nem tudom megérteni, hogy hova tűntek az édesanyák?

Mintha ez a feladat hosszú évtizedek alatt egyre inkább derogálna a mai nőknek.


2010. aug. 2. 14:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/72 anonim ***** válasza:
73%
Senkinek semmi baja azzal, ha valaki ezt az életformát választja. De ha visszaolvasod a kommenteket, akkor Te is láthatod, hogy pont fordítva van a dolog, mert a sokgyerekesek szokták inkább lenézni azokat, akik nem a nagy családot választják. Rögtön azzal jönnek, hogy a pénz meg a vagyon számít. Hát ez így egyáltalán nem igaz. A legtöbb ember éppenhogy megél, még a rezsit is alig tudja kifizetni.
2010. aug. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/72 anonim ***** válasza:
Vissza olvasva azt látom, hogy adok-kapok megy.
2010. aug. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!