Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van vége a hagyományos...

Miért van vége a hagyományos női, anya szerepnek?

Figyelt kérdés

Hogy a nők már nem szeretnének "befutott" karrier nélkül élni. Hogy már nem tudnak otthon gyereket nevelni, 100 százalékban anyának lenni, mert dolgozni akarnak (vagy kell?)?

Mi történt ezzel az életfeladattal, az anyasággal? Számtalan kérdés-válaszban olvasom, hogy a válaszolók küldik dolgozni a tizen-huszonéves lányokat. Mert az "kell". Hogy nők azon izgulnak, mikor mehetnek vissza a gyerek mellől a munkahelyre.

Megértem én hogy az anyagi helyzet nem a legmegfelelőbb a mai Magyarországon. De azt nem tudom megérteni, hogy hova tűntek az édesanyák?

Mintha ez a feladat hosszú évtizedek alatt egyre inkább derogálna a mai nőknek.


2010. aug. 2. 14:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
70%
Hát figyi. Én az egyetem alatt az istennek se találtam munkát. Csak ilyen alkalmi munkáim voltak. Azokat persze elvállaltam, emellett mostam főztem takarítottam, vezettem a háztartást mert anyukámnak két munkahelye is volt. Tudod mit mondok? Utálom. Utálom utálom utálom. Nem akarok gatyákat mosni, és rántást kavarni egész életemben. Ha valakit ez tesz boldoggá, tegye. Tolmács vagyok szakmában dolgozom, imádom. Nem cserélném el egy koszos fakanálra.
2010. aug. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
89%
Azért, mert egy ember fizetése általában nem elég arra, hogy gyereket neveljünk.
2010. aug. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
76%

Már bocsi, de abból az ételből eszel, amit azzal a "koszos" fakanállal valaki más előállít Neked.


De hogy a kérdésre válaszoljak: A megélhetés mellett már az is elfogadott(abb), hogy a nők ugyanúgy vágynak a színesebb-mozgalmasabb életre, mint egész nap otthon ülni.

2010. aug. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
84%

"Megértem én hogy az anyagi helyzet nem a legmegfelelőbb a mai Magyarországon."


Nem a legmegfelelőbb? Úgy gondolod, hogy ha a nő otthon van a gyerekkel, akkor apuka el tudja tartani a családot havi 80-90ezerből? Lóf@szt.

2010. aug. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
84%
Az édesanyák ittvannak, csak az édesapák már egyedül nem bírják fenntartani a családot. Én is nagyon szívesen lennék otthon a gyerekekkel, de akkor éhenhalnánk.
2010. aug. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
93%
Sok ismerősöm már édesanya és épp, hogy eléldegélnek a fizetésből.
2010. aug. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
39%

Mert sok nő elhiszi azt amit a Cosmopolitan és egyéb szar magazinok írnak.

Pedig sokaknak a nagyszülei boldogan éltek, és a nagymamák nem vágytak karrirre,vibrátorra és szingliségre ugye..

Van még normális felfogású nő, csak kevés. Pedig sok férfitől hallani,hogy épp ez az amit hiányol.

2010. aug. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy miért van vége úgy általába véve a hagyományos női szerepeknek. A sajátomat viszont konkrétan tudom. Én nagyon szívesen lennék háziasszony és anyuka főállásban. Hiába végeztem el egy főiskolát, és van nagyon jó munkahelyem, ha lehetne, már holnaptól hagyományos anyuka lennék, boldogan és vidáman. Úgy alakult az életem, hogy egyedül nevelem a két gyermekem, mert a férjem 15 évnyi házasság után már nem akar papást-mamást játszani. Namost ha én nem dolgoznék, akkor nem tudom, hogyan tudnék megélni a gyerekekkel, és hogyan lennék boldog és elégedett háziasszony. Hidd el, szeretnék befutott karrier nélkül élni, a hagyományos felállásban, lehetőleg úgy, hogy én otthon vigyázok a családi fészekre. És megtettem mindent azért, hogy ne hulljon szét a családunk, de kevés voltam az egybentartásához, így beálltam a "karrierista" anyák sorába.
2010. aug. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
92%
Miért kell általánosítani a dolgozó nőket? Én nem olvasok szenny kozmót, és társait, szeretnék én is majd családot, de csak akkor, ha anyagilag megengedhetjük! Addig dolgozom és spórolunk párommal.
2010. aug. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
84%
mert sokan nem értik meg h van olyan nő aki nem attól lezs boldog h poronytot nevelhet hanem a munkájába sikereket ér el.Persze akkor jo ha a kettőt harmoniban tudja csinálni,mint édesanyám,én se akarok gyereket egyenlőre,majd ha éltem,éltünk párommal,és megvan az anyagi hozzá nem az államnyakára fogok szülni,és nem rajta akarom leverni h miatadd maradtam le erről,mert a a gyerknek is rossz lesz,Amúgy sok olyan 24-34 éves nőt ismerek akire egy játék babát se biznék rá,mert 34 évesen még a sütőt se ismeri fel.pffff és lehet gyereket nevelni és dolgozni egyszerre,legalább a gyerek is látja h munka pénz= éltel,és nem ugy várja otthon ülő semmitevő anyukátol a mannát és nem hiszi h a pénz a fán terem.
2010. aug. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!