Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van vége a hagyományos...

Miért van vége a hagyományos női, anya szerepnek?

Figyelt kérdés

Hogy a nők már nem szeretnének "befutott" karrier nélkül élni. Hogy már nem tudnak otthon gyereket nevelni, 100 százalékban anyának lenni, mert dolgozni akarnak (vagy kell?)?

Mi történt ezzel az életfeladattal, az anyasággal? Számtalan kérdés-válaszban olvasom, hogy a válaszolók küldik dolgozni a tizen-huszonéves lányokat. Mert az "kell". Hogy nők azon izgulnak, mikor mehetnek vissza a gyerek mellől a munkahelyre.

Megértem én hogy az anyagi helyzet nem a legmegfelelőbb a mai Magyarországon. De azt nem tudom megérteni, hogy hova tűntek az édesanyák?

Mintha ez a feladat hosszú évtizedek alatt egyre inkább derogálna a mai nőknek.


2010. aug. 2. 14:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
80%

15:06-os vagyok


"Azt, hogy egy nőnek feltétlenül és kivétel nélkül anyának kellene lennie, semmilyen biológiai tényező nem igazolja. "


Természetesen biológiai szempontból a nőre hárul az anyaszerep, hisz csak ő tud életet adni.Ezzel arra akartam utalni, hogy biológiailag semmi nem támasztja alá, hogy éjjel-nappal a gyermeke mellett kell lennie annak felnőttkoráig, és mosnia, főznie, takarítani rá. Ezt egy apa is ugyanúgy megteheti.

2010. aug. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
82%

Az a helyzet, hogy egy fizetésből ma sehol nem lehet megélni - külföldön se. Max. akkor, ha v.ki a családban vezetői beosztásban dolgozik, tehát jóval többet keres, mint az átlag.

Szerintem az a baj, hogy hajlamosak a háztartásbelieket egy idő után a férfiak egyszerű cselédként kezelni, és a veszekedések alkalmával elhangzik az a bizonyos ki kerei a pénzt kezdetű kérdés is, és a válasz hozzá, hogy annak van szava, aki pénzt keres. Pedig ez nem így van. A nők is emberek, ugyanúgy vannak céljaik, és nem mindenkinek az az álma, hogy 0-24 mosson, főzzön, takarítson.

2010. aug. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
92%
A nagycsalád vállalása hozzá állás kérdése. Kinek mi a fontos. Nagyban függ persze a kapcsolattól is a pár között, mert akárkivel nem lehet 3-4 gyereket bevállalni. Nem is feltétlen az anyagiakon múlik. Az ismerőseink között élnek nálunk sokkal jobb körülmények között, dupla annyi fizetésből mint mi, mégis az anyagiakra hivatkoznak, ha a gyerekvállalás szóba kerül. Mondvacsinált kifogás. Persze, kinek mi jelenti azt, hogy jól él. Van akinek az alap szükséglet a szolárium a manikűr heti fodrász kozmetikus. Van, akinek az autó a Mercedesnél kezdődik. Nyaralás csak a tengerpartnál nyaralás. Na és van, akinek elég ha kirándul a hegyekben a gyerekekkel, ha eszik egy fagyit velük, s nem kell minden nap csipsz és kóla a boldogsághoz. Mellette van idő társasozni, apát meleg ebéddel várni. Bár most mi éppen gondban vagyunk, mert a társasok nagyrészt öt személyesek és lassan hatan leszünk. :)
2010. aug. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
52%
azért egy heti fodrász manikür kozmetikus még nem bűn annyira ne itéld el,párom örül h nem topronyosan fogadom és ápolt a fejem.Bár ezeket én néha otthon is megtudom néha oldani.
2010. aug. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
75%
Nem mindenki lehet főállású anya. Csak az, akinek minimum 3 gyereke van. A támogatás a legfiatalabb gyermek 3. életévétől a 8. betöltéséig jár. Összege – függetlenül a gyermekek számától – azonos az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegével. Ebből nyugdíjjárulékot, illetve magán-nyugdíjpénztári tagdíjat vonnak le. Ebből is kiderül, hogy csak egy ideig lehetsz főállású anya, nem a nyugdíjig. A kettő közt levő időben dolgoznod kell, különben nem tudod fizetni a járulékokat és nem lesz nyugdíjad sem.
2010. aug. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
52%
amugy nem kéne lenézi azt aki ad magára többet és vonzó azokat szokták megcsalni akik nem törödnek magukkal mert azt hiszik ha szültek gyereket akkor párjuk a tulajdonuk és nem kell magukkal törödni...,csak akkor ciki mikor sétálnak és a férfi nézi a csinos nőket és még meg is jegyzi h ogy de szép nő te miért nem adsz magadra drágám bnőm járt igy na azóta jár hozzám szépülni. És a férje odavan érte ujra.
2010. aug. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 A kérdező kommentje:
Én is rég olvastam ennyi érdekes véleményt, a maga nemében mindben van igazság. Köszönöm, hogy írtatok, ha írtok még, azt is! Akinek van még véleménye a témával kapcsolatban, ossza meg velünk.
2010. aug. 2. 15:54
 38/72 anonim ***** válasza:
73%

Pénz, pénz... A gyereket nem tudnék eltartani egy fizetésből.

Az hogy régen a nők 100% anyák voltak, nem azt jelenti hogy akarták és élvezték is, csak azt jelenti hogy el voltak nyomva és nem volt másra lehetőségük.

A nők is emberek, lehetnek nagyobb vágyaik és céljaik mint hogy otthon neveljék a gyereket és várják haza a pasit. Én is imádok főzni meg takarítani, de nem tudnék egész életemben így élni mert más érdekel. Ezért én rossz lennék? Nem hiszem.

Amúgy meg nem kell jajongani hogy jaj nem becsülnek meg, mert minden ember ilyen! Azt is ugyanúgy bántják, aki elmegy dolgozni. Csak az nem ingyenélő, hanem önző, karrierista, p*csa akit csak a buli, pénz, pasik érdekelnek és nem akar felelősséget vállalni. Szóval kölcsönösen kéne megbecsüli egymást és elfogadni hogy nem lehetnek mindenkinek ugyanolyan vágyai.

Úgy érzem kérdező te is negatívnak gondolod a nők változását, de ugyan miért? Miért ne foglalkoztathatná őket más mint a pelekacserélés otthon?

2010. aug. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
69%

Ez így van. Látom utána jártál. S itt jönne a társadalom hozzá állása. Eleve lehetetlennek tartják, hogy valaki csak anya legyen. S mivel a társadalomban nem érték már a gyerek ezért nem is támogatják, hogy a kirepült gyerekek után, anyának munkahelye legyen. Bár mindegy, mert ha valakinek három vagy több gyereke van, ha nem akar otthon maradni sem veszik fel sehova. Ez meg egy másik ok amiért a nők nem szülnek. S ha valaki be meri vállani mégis, akkor az nem normális, mert miből akar majd megélni, meg nyugdíjat kapni stb.

Nem néztem le azokat akik szoláriumba stb. járnak, viszonyítás képen írtam, hogy ki mire költ és szánja rá az idejét és a pénzét. Úgy gondolom egy nő lehet ápolt és karcsú, meg várhatja szépen a férjét akkor is, ha nem jár rendszeresen ezekre a helyekre. Ez meg a másik előítélet. Akinek sok gyereke van arról látatlanban megállapítják, hogy el van hízva, ápolatlan, hagyma szagú. Ezt bírom :D

2010. aug. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
81%

Számos dolog megváltozott az elmúlt évszázadokhoz képest férfi-nő viszonyában, miért pont ez maradt volna érintetlen?


A szexuális forradalom óta a nőknek is joga van az örömteli nemi élethez házasságban és azon kívül is. Ma már nem veti meg a társadalom, ha nem szűzen megy férjhez egy nő.


A nőknek lehetőségük és joguk van tanulni, dolgozni, önállóan eltartani magukat.


Szavazati jogot kaptak.


A családon belüli erőszak megvetendő, büntetendő cselekménynek számít.


Mindezek a változások azt mutatják, hogy cseppet sem volt valami rózsás élete, helyzete régen a nőknek és nem hinném, hogy bármelyik változásról szeretne ma lemondani egy nő.

2010. aug. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!