Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van vége a hagyományos...

Miért van vége a hagyományos női, anya szerepnek?

Figyelt kérdés

Hogy a nők már nem szeretnének "befutott" karrier nélkül élni. Hogy már nem tudnak otthon gyereket nevelni, 100 százalékban anyának lenni, mert dolgozni akarnak (vagy kell?)?

Mi történt ezzel az életfeladattal, az anyasággal? Számtalan kérdés-válaszban olvasom, hogy a válaszolók küldik dolgozni a tizen-huszonéves lányokat. Mert az "kell". Hogy nők azon izgulnak, mikor mehetnek vissza a gyerek mellől a munkahelyre.

Megértem én hogy az anyagi helyzet nem a legmegfelelőbb a mai Magyarországon. De azt nem tudom megérteni, hogy hova tűntek az édesanyák?

Mintha ez a feladat hosszú évtizedek alatt egyre inkább derogálna a mai nőknek.


2010. aug. 2. 14:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
83%
A mai világban, ha egy nő nem akar karriert, hanem anya akar lenni, arról úgy gondolják, hogy élősködő és lusta. Általánosítanak, ugyanúgy mint más dolgokban. Ha valakinek három vagy több gyereke van, az csakis azért vállalta, mert a gyerekekből akar megélni. Ha meg otthon is akar maradni velük, akkor a társadalom számára haszontalan élősködő. Mert ma már első a mutogatható javak birtoklása. Az anyaság értéktelen. A nők egy része tényleg karriert akar, mások pedig nem mernek otthon maradni, mert nem akarnak eltartott semmire kellő, lenézett asszonyok lenni. Mert sajnos ez van. Ha az anyaság több jó szót, tiszteletet kapna akkor lehet, változna.
2010. aug. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
100%
Én is szívesen maradnék otthon a gyerekemmel és végezném a háztartási munkát munkaidőben, nem munkaidő után, de így sem tudunk megélni. Egyébként amíg a férfiak simán lelécelhetnek anélkül, hogy akár gyerektartást is fizessenek, addig nincs sok választása a nőknek. Sztem a dolgozó nők kb. 5%-a nem kényszerülne munkára gyerek mellett. Az összes többi kénytelen dolgozni. Ahogy én is.
2010. aug. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
83%

Örülök a kérdésednek:-)

Én szivem szerint Soha nem mennék vissza dolgozni hanem ha támogatná az állam a babavállalást ,akkor jönne a kistesó és a kistesó,és a Családomnak élnék...Mint régen a háztartásbeliség. Hiába szereztem a diplomám,megvan a jól fizető munkahelyem ,egyszerűen nem vágyom vissza dolgozni.És most hogy Kisbabánk van,el sem tudom képzelni,h hogy lehet munka után,esetleg fáradtan, egy Nő Otthon is 100%-osan Anya- és Feleség lenni.

Persze ha olyan a munkahely,ami nagyon nyugis,akkor más egy kicsit a helyzet.De az a napi robot,h elrohanni elvinni a kicsiket oviba,suliba,majd menni dolgozni aztán értük menni ,hazamenni , játszani,tanulni velük,főzni,mosni,takaritani ,szóval a napi teendők-és persze Feleségként Nő-nek lenni ...Férjem rengeteget segit,és szerencsére Ő sem siettet vissza a munkahelyre.

Tényleg igy van,ahogy irtad,én is,ha valakivel beszélgetek erről,még furcsán néznek rám,h hogy nem unom a "4 fal között"( ???),h nem vágyom a karrierépítésre,stb.

Dehát még jó,h nem vagyunk egyformák:-)

2010. aug. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
80%
Nem értettem soha ezt a "férfi-nő szerep" melldöngetés egyes úriemberek részéről. Az ismerősi körömben sok válás volt, apukák szépen otthagyták családot, anyukák, ha nem lettek volna keményen dolgozó nők, vajh ki neveli fel utódaikat?
2010. aug. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
90%

ez a kérdés most komoly?eddig hol éltél?!?!?!?!

23éves Nő vagyok a párommal már a család alapításról beszélünk igen csak beszélünk!!!!de már rég megtettük volna,ha egy fizetésből megélhetnénk úgy, hogy rezsi baba plusz mi ketten!!!!!jah és az anyékkal élünk,de ez nem próbléma emeletes!kérdem Én,ha egy panel lakásban Élnénk és jönne a pici baba hova a p---ba mehetnénk?jah, hogy vegyünk mi is lakást!igen?és miből? 2kereső ember fizetáse kb200-250ezer forint és ennek örülhetünk még!a párom rendesen be van jelentve én meg a minimál bérre!szerinted,ha olyan lenne a pénz értéke és az ingatlanoknak az értéke mint rég,sok Nő biztos, hogy örülne, hogy otthon kell lennie a pici babábal és közben rendben tartaná a saját lakásukat?!igen várni kell amíg nem lesz egy kezdő tőkénk a babára és a bejelentet munka idő viszonyomnak is!nagyon sok oka van annak, hogy a mai világban igen is arra törekedik a Nő, hogy karriert építsen épp ezért, hogy meg legyen majd mindene..

2010. aug. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 A kérdező kommentje:

14:40- pont erre gondolok. Hogy azt, aki főállású édesanya szeretne lenni 2-3 gyerekkel, egyben tartani a háztartást, a házat, kertet, esetleg állatokat gondozni, az már ingyenélő, és lusta teremtés. Haszontalan sok ember szemében, akik csak azt látják, otthon ül és nem csinál "semmit".

Pedig akár az ő munkaideje felkeléstől lefekvésig tart, miközben gyereket nevel, főz, mos, takarít, kertészkedik, biztos háttérként áll a férj és a gyerekek mögött.

2010. aug. 2. 14:44
 17/72 anonim ***** válasza:
80%

Ha tudod, hogy lehet munka nélkül pénzt szerezni, légy szíves, nekem is áruld el! Köszike!


Hogy a kérdésre is válaszoljak: régen "csodálatos" élete volt a nőknek, sem végzettségük, sem munkájuk (max. betanított fizikai munka a gyárban vagy a földeken), sem vagyonuk nem volt, mindenben a férjüktől függtek, ha tönkrement a házasságuk, jó képet kellett vágni hozzá, akkor is, ha a pasi agyba-főbe csalta őket, akkor is, ha nem volt jó a szex (amivel a nászéjszakáig vártak). Nem tudtak sehova menni, mert nem tudtak megélni, nem tudták eltartani a gyerekeiket. Maradt a mindent eltűrés.

Szerintem hasonló feltételekkel simán lehetsz "édesanya", csak gondold át, mit csinálsz pénz és állás nélkül, ha a férjed kirak.

2010. aug. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
90%
Nem mondom azt, hogy lusta vagyok, de szívesebben lennék anyuka otthon, aki kiszolgálja a párját, de sajnos a párom hiába dolgozik még hétvégén is, egyszerűen nem tudna minket eltartani. Most vagyok kismama, ha nem lenne majdan gyedem nemtudom mit kezdenénk a babbuval..És karrierista sem vagyok, de szinte egy hónapom van szülésig és még mindig bejárok dolgozni, hogy ne táppénzzen kelljen tengődnünk. Ez gáz, nem? Szidja mindenki a kommunizmust, de akkor mindenki tudott magának házat építeni és, ha dolgoztál, akkor tudtad, hogy jutsz egyről a kettőre. Most meg mi van?? Az sem biztos, hogy holnap meglesz az állásunk és az sem, hogy egy éven belül találunk állást, ha a mostanit elveszítjük. Ki meri így egy emberre-adott esetben apukára-bízni a családfenntartást? Nekem nem derrogálna és még az sem érdekelne ki mit gondol.
2010. aug. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
89%

Ez nagyon kettős. Egyrészt rá lettek utalva a nők, hiszen a férfi már egyedül nem tudta eltartani a cslaádot. Ennek történelmi háttere is van. Mikor a férfiak háborúba mentek, a nőknek muszáj volt dolgozni, hogy enni tudjanak adni a gyermeknek. Későb jött, hogy a nők egyenjogúságot követlenek, és akartak is dolgozni. Akkoriban ez az ő életükben izgalom volt, hiszen kikerültek a sjaát kis közegükből.

A mai világban már hármas osztást látok: karrierista nők, 30 alatt nem akarnak gyereket. Mert azt mondják az elveszi az életüket. szép felfogás, nem mondom. A következő az, hogy képtelenek, hiszen a fréfi keresete nem elég. A harmadik pedig hogy ha esetleg elég a férfi keresete, és nem is karrierista, otthon marad a gyerekekkel akkor rögtön megkapja hogy mert kitartott nő, a pasinak csak a pénzét szereti. Társadalmi elvárás.

Emlékszem még középsuliban egyzser megkérdezte az egyik tanárunk hogy mi életünk célja. Én azt válaszoltam, hogy szeretnék egy szép családot, leglaább két gyerekkel. A nő kiakadt, és behívott óra után beszélgetni. Elmondta hogy ezt így nem lehet, ez nem lehet életem célja, ez nem normális. Hiába mondtam neki hogy nem úgy képzelem a dolgot, hogy édesanyám házába beszülöm a gyerekeket és eltartatom magam, hanem hogy megteremtem a hátteret, saját ház+apuka, és persze gyerekek mellett eljárok dolgozni, mert muszáj leszek, de nekem nem életem célja az hogy sikeres ügyvéd/orvos/jogász legyek. Teljesen kiakadt hogy ő ilyet még nem hallott. Az rédekes hogy valóban, az osztálytársaim mind sorba mondták a menő szakmákat... egyetem, fősuli, szakma, sikerek, külföld, pénz, még több siker, még több szakma...

Ilyen karrierista világban élünk... De megnézed, egyre később szülnek a nők. Édesanyám 21 volt mikor megszült engem. Én most leszek 20, múltkor csak viccből megemlítettem hogy nahát anuy már lassan terhes volt velem, mindenkinek kijött a szeme mint az éticsigának, hogy mit akarok ezzel én még fiatal vagyok...

Én sem akarok még gyereket, de nem karrier miatt, hanem háttér miatt...

2010. aug. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
87%
Szívesen élnék így, tudom, hogy ez is teljes embert követel. Én nem nézem le a háziasszonyokat.
2010. aug. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!