Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van vége a hagyományos...

Miért van vége a hagyományos női, anya szerepnek?

Figyelt kérdés

Hogy a nők már nem szeretnének "befutott" karrier nélkül élni. Hogy már nem tudnak otthon gyereket nevelni, 100 százalékban anyának lenni, mert dolgozni akarnak (vagy kell?)?

Mi történt ezzel az életfeladattal, az anyasággal? Számtalan kérdés-válaszban olvasom, hogy a válaszolók küldik dolgozni a tizen-huszonéves lányokat. Mert az "kell". Hogy nők azon izgulnak, mikor mehetnek vissza a gyerek mellől a munkahelyre.

Megértem én hogy az anyagi helyzet nem a legmegfelelőbb a mai Magyarországon. De azt nem tudom megérteni, hogy hova tűntek az édesanyák?

Mintha ez a feladat hosszú évtizedek alatt egyre inkább derogálna a mai nőknek.


2010. aug. 2. 14:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
83%

talán mert nem minden nőnek az az álma, hogy csak anya és háztartásbeli legyen. én sem akarok majdan az lenni. régen a nőknek nem volt választása. férjhez mentek 20 évesen, gyerekeket szültek, nevelték őket, apuka dolgozott és együtt voltak halálukig. azért nézzük meg mi van manapság? megváltozott a társadalmi felállás, 20 évesen tanulunk és a saját szüleink esnének kétségbe, ha megházasodnánk és gyerekeink lennének. a nők is tanulnak és többnyire mire családot alapítanak már van szakmájuk és több év munkaviszonyuk. ezek után nem minden nőnek kielégítő, ha élete végégig otthon van, mert ő gyerekeket szült és ezt nem is ítélem el. aztán ott van a pénz, mint ahogy azt sokan írták. az anyaság nem kötelező szerep és egyáltalán nem kíván egész embert 20 éven át. van bölcsi, óvoda, iskola és a gyereknek saját élete. az anyaság minden dolga megoldható munka mellett is és nagyon sok nő meg is oldja nap, mint nap. szerintem ez jól van így. ráadásul régen az apa nem sokat foglalkozott a gyerekkel, az a nő feladata volt, így működött a társadalom. hát megnézném én ma azt az anyát, akinek megfelel az, hogy az ő férje dolgozik a gyerekkel pedig nulla a kapcsolata. mindkét fél kölcsönösen vett át a másik szerepéből.

édesanyám példája szerintem elég jó. 20 évesen szült, majd 10 év alatt született 2 öcsém. mindvégig otthon volt, mint főállású anya(pedig főiskolai végzettsége van), apa eltartott minket. aztán hoppá, 19 év után elváltak és anyukám ott állt, munkaviszony, lehetőségek nélkül, egyedül. nagy nehezen ismeretség útján kapott munkát, pedig okos, értelmes, talpraesett, de ha valahol bejelenti, hogy 20 évig gyereket nevelt szóba sem álltak vele. manapság egy nő sem élhet csak úgy a levegőbe, mikor minden 2. vagy 3.házasságnak válás a vége.

szerintem az anyaság nem az otthon maradásnál kezdődik, szomorú, hogy valakinek ez ennyit jelent.

2010. aug. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
58%
Azért dobják el az anyaságot, hogy minél előbb keressen több pénzt, ne a gyesen, gyeden és egyéb dolgokon kelljen élni, mert az kevés. És igen Mo. ilyen, hogy a nők a karriert választják inkább, hogy minél jobb színvonalon éljenek. Régen csak a pasik dolgoztak, a nők otthon voltak, házimunkát csináltak, gyereket neveltek, mert akkor még megtehették, keresett annyira jól a férj, de a mai társadalomban ezt szerintem már nem engedheti meg magának sok család. Anyagi csődbe mennének. Gondolj bele a férj minimálbéren van, az anya meg minimális segélyt kap... a gyereknek kell ruha, kaja, iskoláztatás stb... miből fizetik? A minimálbérből? Rezsi, esetleg albérlet költség... stb...
2010. aug. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
62%

A fajfenntartás ösztön, már a kezdetleges növényekben is benne van. Mivel mi is ösztönlények vagyunk, ezért nekünk is fontos, (és elég jól is csináljuk, több mint 6milliárdan vagyunk). Valószínűleg sokan pestiek írtak eddig, mert itt nálunk vidéken, pont az ellenkezője igaz. A nőnek a dolga (sőt az élete célja a gyerek), ha tetszik ha nem. Hogy legyen ki eltartsa majd öregkorában, meg mert milyen jó babázni. Ha valaki meg nem akarja ezt (mint én is), akkor az egy szar ember, és mit képzel magáról, meg majd megbánja stb... Nem egy ismerősöm főállású anyuka, (mert a pasija eltartja), és ha elválnának nem tudom mi lesz velük.

Nem ítélem el azokat akik főállású anyák (vagy azok szeretnének lenni), de azokat igen, akik megszülik a gyereket, (gyerek kipipálva), aztán alig foglalkoznak vele, bölcsi, ovi, iskola, nevelje fel az állam mert ő már megtette kötelességét. Az szülő nem anya.

Fontosabbnak tartom, hogy megvalósítsam álmomat, hogy utazzak, csinosítgassam a lakásom, élvezzem az életem. Ha majd úgy érzem hiányzik valaki az életemből, akkor majd örökbe fogadok egy árvát (ha majd az anyagi helyzetem is megfelelő lesz hozzá). 26/N

2010. aug. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
68%

Kit mi tesz boldoggá.Engem a Családom:a férjem és a gyermekeink.

Van akit a külsőségek,a pénz,a vagyon.

Még jó,h nem vagyunk egyformák..

2010. aug. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
35%

12:01


Ezt úgy mondod, mintha természeti törvényesség lenne, hogy az a jó ember, akit a gyermek tesz boldoggá és az a rossz, akit más. Pedig ezt semmi nem igazolja.


Ott van például a karrier. Mi van akkor, ha imádod a színházat, és lehetőséget kapsz, hogy darabokat írj, rendezz, hogy foglalkoztass és segíts más színészeket, akár hogy te is játssz... ez nem egy külsőséges dolog, de van, akinek ez az álma? akkor mondjon le erről, hogy minden percét a gyermekével tölthesse, akinek 4 éves kora után már nincs is rá állandó szüksége?

2010. aug. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
61%

"Kit mi tesz boldoggá.Engem a Családom:a férjem és a gyermekeink.

Van akit a külsőségek,a pénz,a vagyon.

Még jó,h nem vagyunk egyformák.."


Hát igen még jó, hogy nem vagyunk egyformák. Így ha történik valami a férjeinkkel, akkor csak neked kell az önkormányzatnál kuncsorogni segélyért. Nem tudom, hogy mire játszod az eszed? Arra, hogy eltartanak?

2010. aug. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
*nem kérdőjel, hanem pont.
2010. aug. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
100%
Ebből a kérdésből is megpróbálnak néhányan gyerekes kontra gyerektelen vitát generálni. Pedig a kérdés nem az, hogy ki miért nem vállal gyereket, s az sem, hogy a gyerekes vagy a a gyerektelen értéktelen-e vagy sem. Azt viszont nem hiszem, hogy csak azért nem vállalnak sokan sok gyereket, mert csak és kizárólag a megélhetésüket féltik. Ez csak egy ok, magyarázat a többi között. Ma már a nők választhatnak. S ha a férjük olyan, akkor választhassanak is, hogy nagy családot, vagy kisebbet szeretnének, vagy esetleg egyáltalán nem vállalnak gyereket. Na ez az ami megváltozott. A választás lehetősége. Ám egyiknek sem kell lenézni a másikat. Mert nem az a fontos, hogy ki mit tart értéknek, hanem, hogy az boldoggá teszi-e. Van aki nem szeretne gyereket nevelni, s úgy érzi gyerek nélkül teljes az élete. Van aki egy-két gyereket tervez és vállal, mert úgy érzi ennyit bír el. Van akit a hagyományos anyaszerep tesz boldoggá, sok gyerekkel. Azt kellene megérteni, hogy egyikük sem értéktelen és ingyenélő.
2010. aug. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
46%
te 20:14-es főokos,te meg minek képzeled magad? mintha tudnál is valamit a más életéről,,akkor? közöd van más életéhez?? nincs,úgyhogy nem kéne egyből ugatni(...)
2010. aug. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
12:51-es tahónak. 12:01-re reagáltam. Nem fogom hagyni, hogy lefikázzák azokat, akik nem tudnak csak anyák lenni, hanem kénytelenek dolgozni.
2010. aug. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!