Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van vége a hagyományos...

Miért van vége a hagyományos női, anya szerepnek?

Figyelt kérdés

Hogy a nők már nem szeretnének "befutott" karrier nélkül élni. Hogy már nem tudnak otthon gyereket nevelni, 100 százalékban anyának lenni, mert dolgozni akarnak (vagy kell?)?

Mi történt ezzel az életfeladattal, az anyasággal? Számtalan kérdés-válaszban olvasom, hogy a válaszolók küldik dolgozni a tizen-huszonéves lányokat. Mert az "kell". Hogy nők azon izgulnak, mikor mehetnek vissza a gyerek mellől a munkahelyre.

Megértem én hogy az anyagi helyzet nem a legmegfelelőbb a mai Magyarországon. De azt nem tudom megérteni, hogy hova tűntek az édesanyák?

Mintha ez a feladat hosszú évtizedek alatt egyre inkább derogálna a mai nőknek.


2010. aug. 2. 14:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
Ja! És a jó anyukád ugat, aki nem tudott megnevelni.
2010. aug. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:

"Nem fogom hagyni, hogy lefikázzák azokat, akik nem tudnak csak anyák lenni, hanem kénytelenek dolgozni."

ez evidens,akkor meg minek itt a felesleges rinyálás?

2010. aug. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
17:28,Anyámról nem kéne írogatni,én se jellemzem a tiédet(...)
2010. aug. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
38%

Hölgyeim.....ez meg milyen modor itt????

Jelentem én anya vagyok nem tűntem el kapom a gyedet és egyenlőre elég.Otthon vagyok főzök,mosok,takarítok,gyereket nevelek és 2 éven belül szeretnék még egyet nevelni.Dolgozik a férjem össze adjuk amink van és élünk ahogy tudunk.

Mondjuk amin én kiakadtam itt hogy ha valaki otthon van és a férje többet keres akkor eltartatja magát és nem gondol arra mi lesz ha férfi meghal????Valami ilyesmit szürtem le az irkálásból ami elég durva mert én nem és szerintem sokan mások sem gondolnak arra hogy meghal a férjem nem vállalok gyereket.

A lényeg hogy itt lenéznek minket mert otthon vagyok és családot akarok és nem megyek dolgozni mert engem nem érdekel a karrier.Én itthonrol is megteszek mindent a pénzért.Ez az élet rendje.

2010. aug. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:

"A lényeg hogy itt lenéznek minket mert otthon vagyok és családot akarok és nem megyek dolgozni mert engem nem érdekel a karrier."


Senki nem néz le téged, szép dolog a főállású anyaság. De nem mindenki te, és legtöbben épp azt a nőt fitymálják le, akit pedig érdekel a karrier, az, hogy olyat tanulhat és csinálhat, ami boldoggá teszi... nem vagyunk egyformák.

2010. aug. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:

"A lényeg hogy itt lenéznek minket mert otthon vagyok és családot akarok és nem megyek dolgozni mert engem nem érdekel a karrier."



Pont te vagy az, aki lenézed azt, aki nem tud otthon maradni a gyerekével. Azt gondolod, hogy ezeket a nőket a "külsőség és a vagyon" teszi boldoggá. Hát nagyon tévedsz. Én is szívesen otthon maradtam volna még 1 évet a gyerekemmel, csak sajna kellett a pénz, mert a lakástörlesztést fizetni kell. Sz@rok a karrierre, nem tesz boldoggá, hogy dolgoznom kell, de ez van. Ja és a barátnőmet 3 gyerekkel otthagyta a férje , aztán ott állt a kakiban, mert se munkája, se végzettsége, se gyakorlata. Mehetett segélyért, mert még gyerektartást sem kapott. És nem ő az egyedüli ebben az országban, aki így járt.

2010. aug. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
ma 17:59! Én ma 17:25 írásában nem éreztem lenézést. Sok asszonyt hagy el a férje, mindegy hogy van-e gyerek vagy nincs, a családi kasszát így is úgy is megviseli. Ám egy házasságnak és gyerek vállalásnak esetleg vállalásoknak nem szabad úgy neki indulni, hogy mi lesz ha elhagy a férjem. Ezzel az erővel, reggel föl sem kelek, mert mi lesz ha megbotlok és eltörik a lábam. Ha a barátnőd segélyért ment, jól tette, menjen ha jár neki. Miért nézed őt le azért mert szüksége van rá? Ha a barátja vagy, nem a bírálatodra van ilyen helyzetben szüksége. Az élet nem könnyű. Mindannyian másképpen élünk. Nem csatározni kell, hanem elfogadni a másikat. S nem érdemes károgó varjúként negatív jövőt vetíteni annak, aki másképpen él mint te. Nem biztos, hogy az anyagiakból van kevesebb ott, ahol nem vállalnak sok gyereket. A fontossági sorrend más. Ám ez nem hiba. Csak tudni kellene elfogadni és magunkba nézni néha.
2010. aug. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:

Bocsánat, összekevertem egy másik kommentelővel. Ez a beszólás verte ki a biztosítékot:


"Kit mi tesz boldoggá.Engem a Családom:a férjem és a gyermekeink.

Van akit a külsőségek,a pénz,a vagyon.

Még jó,h nem vagyunk egyformák.."


Attól még mert szerinted felesleges előre károgni, még nem kell minden hidat felégetni magunk mögött, és kizárólag a párunkra támaszkodni. Én így gondolom, és nem hiszem, hogy ettől rossz családanya lennék.

A barátnőre visszatérve, miután meglettek a gyerekek, ő volt az aki minden barátjával megszakította a kapcsolatot, mondván neki már családja van és nem a barátok a legfontosabbak. Erről ennyit.

2010. aug. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:

"Mondjuk amin én kiakadtam itt hogy ha valaki otthon van és a férje többet keres akkor eltartatja magát és nem gondol arra mi lesz ha férfi meghal???"


Milyen érdekes, azon nem akadtál ki, amit 52%-os írt, miszerint aki nem otthon ül a gyerekekkel, annak csak a külsőség és a vagyon számít.

2010. aug. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
ma 19:23! A barátnőd tényleg hibázott amikor hátat fordított a barátainak.Nagy családom van, s talán éppen ezért fontosabbak a barátok, mint valaha. Viszont sok gyereket, csak optimistán lehet vállalni. Persze ettől kerülhet az ember nehéz helyzetbe, voltunk is már benne, de küzdünk és szeretünk élni. Mi nem bántuk meg a gyerekeinket. Viszont én tudom, hogy nem mindenki képes, akar, tud úgy élni, ahogyan mi. Kicsit "lököttnek" kell lenni sok gyerekhez, mert tény, hogy a mai világban eszement dolog, egy csapatot bevállalni. S ha rendesen akarjuk csinálni, akkor sok energiát felemészt. Azt is tudom, hogy sokan félnek több gyereket vállalni, mert félnek a bizonytalanságtól és a jövő egy gyerekkel is homályos. Olyan ismerősöm is van, akinek azért van egy gyerek, mert későn talált párt és későn szült.Ők is boldogok. Anyának ott sajnos az egy mellett sincs munkája, mert már nem kell sehova. A jövő mindig kiszámíthatatlan. Ám hogy az életünket hogyan éljük meg, csak rajtunk múlik.
2010. aug. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!