Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleid mennyi pénzel...

A szüleid mennyi pénzel támogatnak? (lent)

Figyelt kérdés

Elsősorban azok érdekelnek akik már dolgoznak. Esetleg van családjuk, párjuk, gyerekük.

Mennyivel támogat a szülő, vagy fizeti a kocsi, lakáshiteled? Vagy ebédet főz? Vagy a gyerekeknek ad zsebpénzt? Vagy valami mással? Vagy épp semmivel nem támogatja a családod?


Hogy működik nálatok úgy általában? Köszönöm



2020. jún. 9. 15:54
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
81%
Amíg otthon éltem bármire adtak pénzt, ha mentem valahová pl. moziba akkor egyenesen tukmáltak, hogy "nehogy ne legyen pénzem". Ennek ellenére jártam diakmunkára, 18 éves koromtól rendesen dolgoztam az egyetem mellett, 19 évesen pedig össze költöztem párommal. Azóta is adnának, ha kérném, de nincs rá szükségünk, nem élünk rosszul. Ha kell segítség mondjuk sok dolgot kell szállítani, akkor apa segít, mert nekünk nincs autónk. En pedig gyakran segítek húgomnak tanulni meg a tengerimalacokkal is én jarok állatorvoshoz.
2020. jún. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
71%

Elvált szülők gyereke vagyok, már több éve elköltöztem otthonról.

Anyukám egyáltalán nem teheti meg, hogy támogasson anyagilag, de ha megyek hozzá, akkor mindig úgy főz hogy tudjon is csomagolni egy kis ennivalót nekem és a páromnak.

Apámtól rendszeres támogatást nem kapok, de annak idején segített kifizetni a jogosítványt és tőle kaptam az első kocsimat (nekem adta a régi autóját, amit már amúgy is le akart cserélni). Nem voltam rászorulva ezekre sem egyébként, de teljes mértékben ragaszkodott hozzá. Amíg eltartott (vele éltem a válás után) semmi extra támogatást nem engedhetett meg magának, 16 éves korom óta diákmunkáztam és abból fizettem a szórakozásomat, ruhákat és egyebeket.

2020. jún. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
85%
Aki nem szerencsés helyre született, azt lepontozzták rendesen.
2020. jún. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
44%

Nagytesómék már elköltöztek. Anno házba meg kocsiba besegítettek, de ennyi. Ha elköltöztél, az nyilván azt jelenti, hogy megtudsz élni saját magad. Főleg ha van párod, aki meg tud segíteni. Ha meg gyereked is van, akkor meg pláne nem kell adni- hiszen nyilván azért van gyereked, mert emberileg és pénzügyileg is eltudod tartani...

Vasárnaponta kijönnek ebédre, van hogy bátyám heti többször is kijön. De tud magának kaját szerezni, mosni, takarítani stb...

2020. jún. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
74%
Ki pontoz le mindenkit aki válaszol? Mi fáj neki a válaazokban?
2020. jún. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
66%
Ha megyünk hozzájuk , vagy párom szüleihez mindig szeretettel várnak, főznek, azert az se 2 forint, pakolnak sok ennivalót. Párom szülei szoktak pénzt adni, igaz nem kérjük, csak maguktól. Az.én szüleim nem annyira tudnak anyagilag, de volt hogy adtak penzt vagy használati eszközt. Nagymama szerencsére még él, magyon cuki még most is ad pl mikulás csomagot, benne egy kis pénzzel. Ő így szereti, kb megsértődne ha nem fogadnank el.
2020. jún. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
77%

En most fejezem be a fosulit, mellette gyakornokkent dolgozok 3 eve, most, hogy meg lesz a papirom megyek dolgozni teljes allasba. Gyakornokkent havi 100-120ezer forint volt a fizetesem. Alberletben eltem 2 evig a parommal, igy elosztodtak a kiadasok. Anyam nem segit, nem segitett se penzzel se kajaval, mamam az, akinek koszonhetem, hogy eljutottam idaig. Kethetente hetvegen latogatjuk oket, olyankor csomagol kajat, fagyasztott etelt is kapunk. En osszesen havonta 60ezret kaptam tole, ha tudta, hogy valami baj van, vagy nagyobb kiadas (pl. fogorvos), akkor tobbet kaptam. Most, hogy mar rendes allasom lesz, szeretnek mar en gondoskodni roluk.

22/L


*Csak labjegyzetkent beszurom, hogy anyam 43 evesen mamamektol fugg meg mindig, ha nem kapna toluk penzt, elvarta, hogy mamam rakja rendbe a lakasat, fozzon kajat, takaritson, mosson...mar reg ehenhalt volna egyedul es esze agaban sincs valtoztatni a helyzeten.

2020. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
67%

27-es vagyok

Azt kifelejtettem, hogy mama mindig magatol adta, soha nem kertem tole.

2020. jún. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
84%

Mikor megvettem a sajat hazam, akkor adott fel milla forintot, akkor kb az ár 1/3 része.

De már korábban szerzett apám másik házat, csak nem költöztem abba, 18 ezer euróért adta el, a pénzt nekünk adta.

Öcsém is be van biztosítva egy 5 szobás házzal, de falun.

A mai világban nekem nem lesz lehetőségem erre, de minden fillereket odaadom majd hogy segítsek a gyerekeimen

2020. jún. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
63%
Semennyire nem támogatnak pénzzel, sem engem sem páromat. Mondjuk nem is várom el. Anyu szokott azért küldeni kertből ezt azt, főtt kaját.. párom anyjánál vasárnap általában eszünk, ő is küld néha. De én is viszek sütit, kaját, néha megkérdezemm mi kell a boltból, nyilván pár száz/ezres dolgot nem fizetetek ki velük... Saját családunk van, ők is el tudják tartani magukat... Szerintem ez így normális és én ehhez ragaszkodom....
2020. jún. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!