Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleid mennyi pénzel...

A szüleid mennyi pénzel támogatnak? (lent)

Figyelt kérdés

Elsősorban azok érdekelnek akik már dolgoznak. Esetleg van családjuk, párjuk, gyerekük.

Mennyivel támogat a szülő, vagy fizeti a kocsi, lakáshiteled? Vagy ebédet főz? Vagy a gyerekeknek ad zsebpénzt? Vagy valami mással? Vagy épp semmivel nem támogatja a családod?


Hogy működik nálatok úgy általában? Köszönöm



2020. jún. 9. 15:54
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
76%
Ha külön költözik valaki önálló háztartásba a férjével , akkor önállónak kell lenni. Max. havi 2 hétvégi ebédmeghívás.Pénz a név és szülinapokra meg az ünnepi ajándékok. A szülőknek is meg kell élni , fenntartani a lakást illetve több lakást meg a papa, mamát is el kell látni. Így nekik se marad sok pénz a zsebükben.
2020. jún. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
90%
Semennyivel. Ha elmegyünk enni, akkor általában ők fizetnek. Szülinapra/karácsonyra kapok pénzt, vagy nagyobb ajándékot néha.
2020. jún. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
84%
Semmilyen támogatást nem kapok a családtól, mert nem is kérek, sőt, van hogy nem igen adnának.
2020. jún. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
90%

Alapvetően semennyivel.

Mióta dolgozom nem is szorulok rá és nem is kérnék pénzt.

2020. jún. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
84%
Semmivel. Havi egyszer megyünk szüleimhez, akkor ebédelünk náluk és hozunk is belőle. Másnapra van kaja. Szülinapra és karácsonyra szoktak adni 20-30 ezret. Meg szokták kérdezni, hogy hogy jövünk ki az albérlet mellett, de sosem panaszkodom. Nem is kérnék sosem, nekik is meg kell élni.
2020. jún. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
84%
Én még egyelőre tanulok, de a testvérem már dolgozik és külön is él jó pár éve (a párjával él albérletben, építkeznek, autója van). Ő minden hétvégén hazajön, nálunk ebédel és anya mindig szokott neki pakolni is kaját, hogy vigyen magával. Nálunk mindig van ajándékozás ünnepeken, olyankor ő is mindig kap a szüleinktől valamilyen ajándékot. Illetve szoktak neki venni ezt-azt, ha meglátnak valamit, amire szüksége van vagy tudják, hogy örülne neki (de ezek ilyen kisebb értékű dolgok) vagy meghívják valamire, ha úgy van. Konkrétan pénzt sosem szoktak neki adni. Körülbelül ennyi.
2020. jún. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
74%
Kaptam tőlük egy kamatmentes kölcsönt a lakásvásárláshoz, amit olyan ütemben törlesztek, amilyenben akarok. Mivel most jön a baba, ez elég jól jön.
2020. jún. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
69%
Ünnepekkor van ajándékozás, ezen kívül semmivel. Sem engem, sem a tesómat.Nincs rossz viszonyunk, nem ez az oka. Amikor még otthon laktam már akkor is elég nyögvenyelős volt a dolog ilyen szempontból, nem véletlen költöztem el 20 évesen, a tesóm is kb akkor (ő idősebb nálam).
2020. jún. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
84%
Néha náluk ebédelünk, de ez nem támogatás, hanem családi élet...
2020. jún. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
59%

Én is tanulok még, de a tesómnak már családja van 2 kicsi gyerekkel. Kb havonta hazajönnek egy hétvégére, visznek ennivalót 1-2 napra, a gyerekek ajándékot kapnak az alkalmakra, ő és sógornőm pénzt. Ezen kívül néha anya átdob nekik kb 100 ezret, amikor összejön ez az összeg, kb 4-6 havonta, plusz anya fizeti tesóm autó biztosítását és telefonszámláját havonta.

(Emellett anya támogat engem az egyetemi tanulmányaim során, a költségeim kb felét ő állja.)

2020. jún. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!