Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleid mennyi pénzel...

A szüleid mennyi pénzel támogatnak? (lent)

Figyelt kérdés

Elsősorban azok érdekelnek akik már dolgoznak. Esetleg van családjuk, párjuk, gyerekük.

Mennyivel támogat a szülő, vagy fizeti a kocsi, lakáshiteled? Vagy ebédet főz? Vagy a gyerekeknek ad zsebpénzt? Vagy valami mással? Vagy épp semmivel nem támogatja a családod?


Hogy működik nálatok úgy általában? Köszönöm



2020. jún. 9. 15:54
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
62%

#10 vagyok, azt kifelejtettem, hogy tesómék egyáltalán nem szorulnak rá anya támogatására, kb 3-4x annyi a bevételük, mint anya fizetése, de anya ragaszkodik hozzá, hogy támogassa őket, mert azt vallja, hogy attól, hogy a bátyám felnőtt, még mindig a gyereke és kire költse a pénzt ha nem a gyerekeire...

Persze emellett megél anya is, nem szenved hiányt semmiben, nem nélkülözik.

2020. jún. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
60%

8-16 éves koromig heti egy százas volt a zsebpénem, ami két darab alma ára volt akkor.

16 éves korom után 19 éves koromig (2004) még otthon laktam és kaptam kaját. Utána már önálló életem volt és egy "jó napot"-ot nem kaptam tőlük.


Se autó, se lakás, se telefon (ez előtte sem volt).


És téged mennyivel támogatnak a szüleid? Te mennyivel támogatod az utódaid?

2020. jún. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
82%

Hétköznapokban nem fizetnek semmit, meg szoktak hívni pár havonta ebédelni, de az sem luxus, hanem mondjuk egy pizza. Viszont ha kérnék bármit, mert szükség lenne rá, tuti segítenének, csak nincs rá szükségem szerencsére. Férjem szülei már nem élnek sajnos.


Valszeg ha lenne unoka, akkor neki vennének ajándékokat.


29N

2020. jún. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim válasza:
67%
Semmivel.Pont elég volt, hogy felneveltek, taníttattak (a fősulit is állták, nem voltam rászorulva a diák melóra, ha mentem, az az én döntésem volt.) Ma már önellátó vagyok, ünnepekkor valami tárgyi ajándékot kapok általában, ha látogatóba megyek kaja, üdítő mindig van. Pénzt el se fogadnék.
2020. jún. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
65%

Elég fura ez a kérdés. Miért is kellene egy teljesen különálló családot támogatni? Mi ezzel úgy voltunk, mikor még éltek a szüleim, hogy alkalom szerűen hol mi mentünk, hol ők jöttek hozzánk. Ha mi mentünk, vittünk valami csekélységet, ők pedig addig etettek, itattak minket. De ugyanígy volt fordítva is.

Igazából, nekem ahogy családom lett,nem is várnám el.A lényeg, hogy a jó viszony meg maradt, amíg éltek.

2020. jún. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
68%
Miért kell lepontozni azt, akit támogatnak a szülők? Ennyire fáj, hogy más szülei maguktól nem képesek erre vagy mi? Az én tesóm sem várja el, hogy anyám támogassa, de anya egy szó nélkül átutalja a pénzt nekik, mert ő is a gyereke és segíteni akarja amennyire csak tudja...
2020. jún. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
80%
Azok is le vannak pontozva, akiket nem támogatnak. Egyébként fogalmam sincs, hogy egy személyes tapasztalaton mi az amit le vagy fel lehet pontozni.
2020. jún. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
58%
Semennyivel. Különélő onallonfelmott embert nem kell támogatni.
2020. jún. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Mindenkit felpontoztam, köszönöm a válaszokat.
2020. jún. 9. 18:01
 20/36 anonim ***** válasza:
66%
Engem 30 évesen még mindig támogatnak a szüleim, néha utal át anyukám pénzt, mert a fizetésemből nehezen jövök ki. Mindig mondom neki, hogy ne küldjön, de azért jól esik, hogy még mindig törődik velem, én is törődök vele, csak én nem anyagilag. Szerintem ebben semmi rossz nincs. Ha majd lesz rendes egszisztenciám vissza fogom neki adni a sokszorosát, pedig ő sem várja el. Ajándékokat nem nagyon szoktunk egymásnak venni, inkább csak jelképes dolgokat adunk. Amig velük éltem nem kaptam soha zsebpénzt, elég szűkösen éltünk, de azért nem hiányoltam igazán semmit, mindig dolgoztam suli mellett. Ha lesz gyerekem én is támogatni fogom, addig, amig élek.
2020. jún. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!