Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Larissa vagy Karissa, melyik...

Larissa vagy Karissa, melyik tetszik nektek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 23. 08:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen a 2 név közül kell választani, akkor Larissa. :)
2010. júl. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/74 A kérdező kommentje:
Brown a családnév:)
2010. júl. 27. 12:24
 73/74 anonim ***** válasza:

Hasonló a szitu nálunk is, külföldön élek, de pár év múlva hazamegyünk a férjemmel(legalábbis én nagyon szeretném). Nekunk már vannak neveink elöre is, azt találtuk ki, hogy az elsö név portugál, a második magyar lesz, így ha zavarja, használhatja a másikat Magyarországon. Nekem itt pl. nagyon tetszik a Doralice(doraliszi) név, de Mo-n biztos senki nem tudná rendesen leírni, kiejteni, úgyhogy kap mellé egy magyar nevet is. De találtunk olyan nevet ami mindkét országban megvan(véletlen egyezés!), és mégse egy tipikus "szappanopera-név": a Linda (itt annyit jelent: szép).

Szerintem ne foglalkozz azzal, amit mondanak, ha neked tetszik, és a férjednek is, a gyermeked is szeretni fogja, és ez a lényeg, legalább nem egy tömegnév, az sokkal rosszabb szerintem. Ha valakinek nem tetszik majd, és megismeri a lányodat, a lányod személyisége úgymond "megváltoztatja" majd a név jelentését számára.

2010. júl. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/74 anonim válasza:

szerintem egy egyértelműen idegen családnévvel nem hangzik rosszul, sőt, alapjáraton szép név mind a kettő, csak magyar fülnek idegen. Ezzel nem bírnak páran megbirkózni...

de sztem itthon se fogja semmilyen atrocitás érni, mert félig angol. max tényl jó ötlet lehet egy magyar(osabb) másik név, akár mondjuk a Krisztina, ami mindkét nyelven létezik, csakh megkönnyítsük az öreg rokonok dolgát :D

2010. júl. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!