Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Larissa vagy Karissa, melyik...

Larissa vagy Karissa, melyik tetszik nektek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 23. 08:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:

10:45

És neked van valamilyen tapasztalatod a nyugati bevándorlással? vagy csak amit látsz?

10 évig egyfolytában, azóta összesen vagy 5 évet éltem kinn, de én ezt így ilyen formában és intenzitással hogy "kirugdalnak" nem tapasztaltam. Igen, megvannak a problematikus csoportok, de gyakran nem is feltétlenül nemzetiségi, hanem valamilyen más ideológiai hátterük van.

És ez minden országban van.


Ezt a "propagálni" szót pedig erősnek érzem, nem állt szándékomban semelyik oldalra sem állni Mo és Fro közt, de ezt kábé negyedjére írom le.

2010. júl. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
na, mi lesz a kicsi neve?
2010. júl. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 anonim ***** válasza:

Liliána? Hm??

Vagy Kámea? Kalli? Kármen? Kökény? Lotti? Liliróza?

[link]

2010. júl. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 anonim ***** válasza:
Tudom, honnan volt ismerős ez a név /Clarissa/_ Auchan-os akciós törlőkendő neve. Illik hozzá...
2010. júl. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 anonim ***** válasza:
Közben eszembe jutott egy áthidaló megoldás: miért nem adtok két keresztnevet a kislánynak? végiggondoltam, és ahány különböző nemzetiségű apával és anyával rendelkező ismerősöm van, mindegyiküknek két neve van: mindegyik szülő nyelvén egy. Ha találtok egy olyan magyar nevet, amit a férjed is elfogad, akkor adjátok azt harmadik névnek. A lányotok meg nyugodtan használhatja, amelyiket akarja, vagy akár mindet. Tehát ha mondjuk Larissa Virág lesz, akkor bemutatkozhat Angliában X Larissaként vagy X Larissa Virágként, Magyarországon X Virágként, X Larissa Virágként, sőt akár X L. Virágként is. Megkockáztatnám, hogy olyan magyar nevet adj, ami neked tetszik, nem baj, ha a férjednek nem annyira, legfeljebb ő nem azon fogja szólítani :)
2010. júl. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 A kérdező kommentje:
Mint írtam a férjem nem akar magyar nevet:S
2010. júl. 26. 13:06
 57/74 anonim ***** válasza:
100%
Én meg nem akarnék ilyen férjet.
2010. júl. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:

Annyi magyar név van, biztos van közte olyan,amelyik tetszik neki. S ha te meg kijelentenéd, hoyg nem akarsz angol nevet?

Vannak Magyarországon anyakönyvezhető, de nem tipikus magyar nevek, azok közül válasszon, vagy ami mindkét országban anyakönyvezhető, vagy tényleg adjatok kettőt? Hm? Nem jó?

2010. júl. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:
Lara, az jól hangzik itt, meg a Klára is.
2010. júl. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
100%

Miért érzem azt hogy Te magad is gyerek vagy még? Érdekes emgnyilvánulásaid vannak..

Nos, nem akarok semmibe belekötni, de írtad többször hogy a magyar nevek nem tetszenek a férjednek..meg hogy a férjed nem akar magyarországra költözni,ellenben Te igen...már a kettőtök kapcsolatában is vannak ellentmondások.Te dolgod,hogy ugymond meghunyászkodsz,és a férjed után mész.ergo elfogadod azt hogy Ő angol,angol szokásokkal rendelkezi..DE ami számomra furcsa..hogy Ő miért nem fogadja el hogy magyar név,magyar szokások? Neki enm tetszenek a magyar nevek-rögtön hallghatsz rá?Nem akar ideköltözni-erre emg írod hogy nem jöttök haza(márcsak azért se,mert itthon hülyén hangzik a Klarissza meg Larissza vagy mi..) hm..ééérdekes dolgok,de te tudod...Nagyon mész a férjed után egyrészt.Másrészt szerintem Angliában sem annyira nem szokványos nevek ezek..Ha egyszer hazajön a gyereked ,és esetéeg itt telepedne le,meg elnne áldva ezekkel a nevekkel..

Nos, Te dolgod hogy hogyan élsz,milyen nevet adsz a gyerekednek..Szerény személyem szerint írtó hülyén hangzik mindkettő..igen,cigányos.Nincs mit ezen tagadni.

Ha pl Brown vezetéknevet nézzük,akkor ahhoz szerintem a Kata/Kate illik...Te HÍVNÁD ÍGY, A FÉRJED MEG ÚGY..ÉS MEGVAN A KOMPROMISSZUM.....(nem látok bele a kapcsolatotokba,de szerintem más téren nincs meg)

Ahelyett, hogy ide írogatsz,keresd fel a családodat,barátaidat, neten nézegess neveket...és közösen döntsetek a férjeddel.

Ha adhatok jótanácsot:

1.Ne azért ne költözzetek haza mertr így fogják hívni a gyereket.

2.Ne engedd már,hogy a férjed határozzon mindenben,mert te meg az anyja leszel a kölöknek.

3.Adj más nevet a gyereknek.

Sok sikert,boldog anyaságot!

2010. júl. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!