Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Larissa vagy Karissa, melyik...

Larissa vagy Karissa, melyik tetszik nektek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 23. 08:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
Ha a két név közül kell választani, akkor Larissát mondanék, DE!! magyar gyereknek NEM adnám, főleg ha terveztek hazajönni.
2010. júl. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 A kérdező kommentje:

ma 09:11


Az ilyenek miatt, mint te megfontolandó...

2010. júl. 23. 09:12
 13/74 anonim ***** válasza:
Így van itthon borzalmasan hangzik. Kb egy kategória a Kolompár Zsaklinnal, meg a Lakatos Pamelával.
2010. júl. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 A kérdező kommentje:
Nah, szerintem maradunk kint:D Férjem angol, a tipikius magyar nevek nem tetszenek neki:S Hagyományos nevet, mint pl az Anna - nem akarunk adni neki.
2010. júl. 23. 09:14
 15/74 anonim ***** válasza:
59%

Larissza, de itthon inkább Lili vagy Klára legyen!

Nem hangzik jól magyar füllel. És tényleg apácanév:

Megyek a Klarisszákhoz. Mint az orsolyitanővérek.

Ha itthon fogtok élni, szebb lenne magyar nevet adni, mint a Klára, vagy olyat, ami minden nyelven ugyan az, mint a Jázmin. Vagyami egyértelműen angol.

Mert itt most az a divat, hogy az ad nagyon szép, dallamos, idegen hangzású (egzotikus) nevet a gyerekének, aki semmi mást nem tud adni neki.

A középosztály inkább ilyen egyszerű régi neveket ad: Botond, Kund, Fanni, Lili, Zsófi, Ábel

Vagy rövid idegen neveket, de inkább bibliait:

Noel, Zoé,


Ha már három szótag, és dallamos, becéző, akkor segélygyanús.

Szép nevek különben, csak a magyarországi fület akartam bemutatni. De ha tetszik..a miénk is Daniella, és Remény lesz a harmadik, bármit mondjanak. Sorsot is választassz a nevével, te érzed.

2010. júl. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Karissa tetszik. A Larissa valamiért nem, nem tudom megmondani, miért :)

Amúgy meg igen, itthon meglehetősen idegen hangzású, de ha a papája angol, akkor simán belefér, és ha kinn kapja a nevét, akkor nem is kell ssz-szel írni... Tanítok, és sok idegen nevű gyerek van, 80%-uk más nemzetiségű/származású szülője miatt kapott idegen nevet. Ebben az esetben szerintem pont hogy nem olyan, mint a Kolompár Zsaklin, mert nem hivalkodó, hanem ez a név van az angolban, és kész.

Szerintem ne aggódjatok, ne befolyásoljon benneteket ez, a magyarok is tudhatnak annyit igazodni, meg alkalmazkodni, hogy egy más nemzetiségű szülővel rendelkező gyereknek lenyelik az idegen hangzású nevét. Szerintem túléljük :)


De most aztán kapom a sok lefelé mutató hüvelykujjacskát, tudom én.

2010. júl. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
Ha úgyis haza jöttök minek olyan név ami itt nem népszerü csak ott?Nem jók egy magyar vezeték névhez,olyan idegenek.De inkább Larissa,mint a Karissa az olyan mintha a nagytesó nem tudja kimondani,hogy Klarissa és így olyan egyedi meg aranyos és nevezzük így a gyereket.
2010. júl. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:

Nem bántott a 9:11-es, csak ismertette, hogyan hangzik innen. Sajnos, akár milyen szépek, nem olyan jól. Keresgessetek még!

Neked( nem a férjednek) milyen klaszikus magyar név tetszik? Csak info. És neki milyen angol név?

Írd meg!

2010. júl. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik a név, és nagyon meglepődtem a válaszokon :O Szerintem egyáltalán nem egy kategória a Dezsesszikával meg ilyenekkel. A Larissza meg a Klarissza tök normális nevek, Karisszáról még nem hallottam. Meg ilyet, hogy apáca név??:D:D Ez meg honnan jött?!:D Hát szerintem nyugodtan hazaköltözhettek vele, csak ezen az oldalon túl sok az "annyi szép magyar név van"-típusú kismama :D:D:D


19/L

2010. júl. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Jó nem csak én vagyok itt Larissás xD Dejó xD


ma 09:16


Uhhh, a Remény az nagyon tetszik:)

A hazaköltözés még nem biztos, mert csak én akarok menni :S

2010. júl. 23. 09:22
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!