Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Larissa vagy Karissa, melyik...

Larissa vagy Karissa, melyik tetszik nektek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 23. 08:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 A kérdező kommentje:

"Én ilyet nem szoktam csinálni, de azt igenis vegye mindenki tudomásul, hogy mi éltünk itt eddig is. És nagyon nem szeretjük az olyan ámerikásokat, akik hazajönnek - you know -, aztán nekünk akarják megmondani, hogy mi a frankó, meg hogyan kellene gondolkodnunk. Szóval azt borítékolhatom, hogy az senkinek nem tetszik itthon, ha kedves kis megjegyzéseket tesznek az úgynevezett magyar mentalitásra ésatöbbire."


Öhm, Angliában élünk, nem Amerikában - hidd el, nagy különbség. A frankót eszünk ágában sem volt megmondani se nekem, se pedig a férjemnek. A mentalitással kapcsolatban - ami tény az tény. Éltem kint is otthon is - és mint minden országnak MO-nak is van egy fajta mentalitása - csak a hazait egyfajta agresszív-önsajnálatnak lehet hívni. Sajnos a magyarok nagyon rosszul viselik a kritikát ( ami szerintem rajtam is látszik) De ezt hagyjuk:) A frankót meg nem kell megmondani, mert átveszi az ország magától is:)

2010. júl. 23. 10:11
 42/74 anonim ***** válasza:

"A frankót meg nem kell megmondani, mert átveszi az ország magától is:)"


Hát, nem arra tartunk. Láttad, mekkora támogatottsága lett a Jobbiknak? (ahhoz képest, hogy azelőtt bent se voltak a parlamentbe) Na, ez azért van, mert elegük van az embereknek ebből a fenenagy liberalizmusból, meg a velejárójából.


Nem azt mondom, hogy ami jó, azt nem kell átvenni, de valahogy nem tetszik az embereknek, hogy a rezsire se futja a multiknál keresett éhbérükből, aztán azt verik a fejükbe, hogy pozitív gondolkodást, meg sikerorientált fellépést, meg bla bla bla... Aki végig itt élt, az látta, hogyan csúszunk egyre csak lefelé a lejtőn 20 éve, tele vagyunk munkanélkülivel miközben végig azt mondták, hogy már csak egy kicsit kell várni, és jó lesz. Az emberek többsége már csak azt szeretné, ha meg tudna élni valahogy. Ilyen helyzetben baromira nem vagyunk vevők arra, hogy az orrunk alá dörgöljék az úgynevezett hibáinkat, mert mi ilyenek vagyunk, és kész. Aki az úgynevezett magyar mentalitással példálózik, az nagyképűnek, kioktatónak hangzik, pláne, ha nem is élt itt az elmúlt években.

De ezt majd te is megtapasztalod, ha itt élsz. Könnyű ám ebbe beleszokni, csak évek kérdése :P

2010. júl. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:

Öhm, bocsánat, a "frankót" szerintem épphogy a magyarok szeretik megmondani. Nem akarok bántani senkit, de van alapom erre a kijelentésre. Édesapám francia (a családnevem is francia, a keresztnevem pedig egy olyan név, ami működik mindkét nyelven).

A magyaroknál pontosan ezt az "agresszív önsajnálatot" lehet érzékelni, "mi voltunk itt hamarabb, alkalmazkodj te". Ami valahol jogos, de mindezt egyesek, és bizonyos szituációk olyan erőszakosan és ellenségesen hirdetik, hogy az embernek az élettől is elmegy a kedve. És valahol kis paradox érzésem is van ezzel kapcsolatban, mert fene büszkék, de gyakran nem a megfelelő dolgora...

Tinikoromig éltem itthon, aztán tíz évre Franciaországba mentem tanulni. Hát ami ott volt, az a gyökeres ellenkezője annak, ami itt van... Azonnal mindenki hatalmas szimpátiával és szeretettel, segítőkészséggel fordult felénk, érdeklődőek voltk és tisztelték a más nemzetisáéget, illetve kíváncsiak voltak arra, amit onnan hoztunk (sokan meg akartak tanulni azonnal magyarul, de volt olyan barátunk, mégcsak nem is családtag, aki elment venni egy Magyarországról szóló enciklopédiát, hogy többet megtudjon az országról...). Ezek apróságok, mégis gyökeresen más mentalitás húzódik mögöttük. Nem kirekesztettek, meg földönkívüliek voltunk a származásunk miatt anyukámmal, hanem különlegesek, érdekesek. És senki nem mondta meg a frankót senkinek.


Európai polgárok vagyunk, már nem kell tíz véres körömmel hadakozni az ellen, aki kívülről jön. Pedig ha hazajövök, még mindig ezt tapasztalom. Nem nyitunk senki felé, és ez baj.

Szerintem.

2010. júl. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 A kérdező kommentje:
Itt sincs minden rendben, nehogy azt higgyétek. A Jobbikról énis hallottam -elég nagy visszahangja volt itt is. Na mind1 politikába nem menjünk bele, merthülye vagyok hozzá:)
2010. júl. 23. 10:32
 45/74 anonim ***** válasza:

Azt azért remélem, tudod, utolsó, hogy jelenleg is autókat gyújtogatnak meg Molotov-koktélokat dobálnak Franciaországban a "szegény elnyomott kisebbségiek", mivel a rendőrök lelőtték a "tesókájukat", aki történetesen kaszinót rabolt. Tavaly is volt egy hasonló, csak az azért, mert a rendőrök üldöztek egy gyilkos tesókát, aki megpróbált átmászni egy transzformátorházon, és agyoncsapta az áram.


Nekem úgy általában semmi bajom a (hasonló kultúrájú) bevándorlókkal, de azért a nyugati bevándorlási politikáról megvan a különvéleményem...

2010. júl. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 A kérdező kommentje:

ma 10:31 Teljesen egyetértek. Szeretem Magyarországon, mert na ez a hazám, de énis látom ezt a beteges önsajnálatot, meg hogy azt hiszik nekik a legrosszabb. Nagyon negatív az ország:S


Angliában nagyon elfogadóak az emberek - jó vannak bukók , mint mindenhol - de inkább elfogadóak. Magyarországon a férjem 1 hét után azt mondta h. köszöni szépen, de ebből nem kér. Csak pl.: leszolták, átverték pénzben... megjegyzést tettek a származására és hogy miért nem képes megtanulni a magyar nyelvet.

Ezt nem rossz indulatból mondom vagy leszólásképpen csak tapasztalat.


Ha valaki pár hónapot kinn él és hazamegy érzi rögtön a külömséget:S Sajnos...

2010. júl. 23. 10:39
 47/74 anonim ***** válasza:

10:37 természetesen tudok róla, és valahogy nem tudom, hogy jön ez ide. Hiszen nem az autógyújtogató kisebbségekről szólt épp az eszmecsere, ha jól követtem a dolgokat.

Ugyanakkor pedig felhívom a figyelmed, hogy nem állt szándékomban Franciaországot védeni, sem Magyart, sem semelyik másikat, csak csináltam egy kis összehasonlítást egy megadott szempont alapján. Én ebből nem is kívánok kilépni. :)

2010. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 A kérdező kommentje:

ma 10:37


Öhm, azért magyarországon is körül lehet nézni. Ott van pl az a náci párt utánzat a Magyar gárda, vagy említsem a cigányveréseket - rálőttek cigány lakta házakra. Nem is merek arra gondolni, mi lenne, ha MO-n akkora kisebbség lenne, mint Franciaországban...

2010. júl. 23. 10:42
 49/74 anonim ***** válasza:

De, pedig ez is hozzátartozik, ugyanis a fenenagy tolerancia (amit te oly nagyon propagálsz hozzán képest) ezzel jár... Bejönnek, aztán kirugdalnak a saját házadból, merthogy alkalmazkodj hozzájuk te. Hát nem?

Mi magyarok meg ilyenek vagyunk, lehet, hogy nem vagyunk a tolerancia bajnokai, de isten az atyánk, meg is jártuk már párszor a szabadossággal, talán ezért... :P

2010. júl. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:

Kérdező! Te meg talán ne keverd a Magyar Gárdát, meg a Magyarok Nyilait...


Egyébként mindennek oka van, tudod?


Na, itt egy kis video okulásul hogy miért vannak ezek a dolgok, talán a saját szemednek csak hiszel:


http://www.youtube.com/watch?v=uMLCsOzVZGg


Na, hát ezért...

2010. júl. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!