Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Túlzott gyerekkisajátítás, és...

Túlzott gyerekkisajátítás, és a többi családtag lexarás?

Figyelt kérdés
Nektek van ilyen rokonotok? Szülés előtt sem volt egy nagy rokonszerető sógornőm, mindig csak a tesóm volt neki. Pl karácsonyra minthogy vett volna mindenkinek kis ajándékot, a tesómnak vett négyet csak, persze amit ő kapott annak örült. Mikor megszült, látogattam őket, nem érdekelte, hogy több órákra háromóránként kikerültem egyedül a konyhába, amíg ő etetett, stb. Most ebbe ne menjünk bele miért volt több órás az etetés mindig, De most is felmentem a héten, belépek, "te most már minden nap jönni fogsz?" kérdéssel fogadott. A héten fent voltam két nap három órát, és aznap mikor ez volt akartam volna délutánig maradni. Nem érdekli, mi is szeretjük a picit,k látni szeretnénk, de ezt ösztönösen nem úgy fogja fel, hogy örülnie kéne, ezt a részét lexarja, csak ő és a kicsi számít. Mi a teendő? :P
2013. máj. 21. 05:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
72%
Van más valakid? Miért vagy ennyire ráakaszkodva a gyerekre? Miért nem csinálsz magadnak egyet?
2013. máj. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 A kérdező kommentje:
61-es olvasd már vissza légyszíves, mert most olyat kérdezel amit már megválaszoltam. És ha tíznaponkénti meglátogatás az ráakaszkodás, akkor szerintem az nagyon magánakvaló ember aki így gondolja. Mi volna mindenki bezárkózna, és csak magának élne. na mindegy szóval úgy látom van mindig valami amibe bele lehet kötni. Hölgyek, urak, hagyjuk inkább. Megértettem a hozzászólásaitokat, köszi a válaszokat.
2013. máj. 21. 13:51
 63/71 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor meguntam a sógornőm látogatásait, levegőnek neztem, szinte rá sem néztem, vette a lapot.
2013. máj. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
100%

"És ha tíznaponkénti meglátogatás az ráakaszkodás, akkor szerintem az nagyon magánakvaló ember aki így gondolja."


A tíznaponkénti látogatás igenis sok, ha olyan ember látogat meg, akit NEM AKARSZ LÁTNI.

2013. máj. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
100%
Már ne haragudj, de mégis ki a kis f@szom vagy te, hogy megszabod, hogy azért is órákat maradsz ott, ahova nem is hívott a kutya se, meg hogy te azért is nézed a gyereket, nem érdekel ki mit szól be.... teljesen megértem a sógornődet, és ha van gyerek, ha nincs, én már rég páros lábbal rúgtalak volna kifelé....
2013. máj. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
100%
A panaszaidat elmondhatnád a tesódnak. Vajon ő mit szólna mindehhez?
2013. máj. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk - még ha nincs is kisbaba, ha valaki hetente hivás NÉLKÜL beálítana, annak rövis idön belül soha nem nyitnánk ajtót. Söt még ha egyedül élnék, akkor sem.


Eleve nekem böven elég, ha 2-3 HAVONTA jön valaki ide, többre nincs igényünk, és ha jönne valaki, az csak zavarna.


Ugyanis mindenkinek megvan arra a JOGA, hogy a lakásában akkor és azt lásson vendégül, akit AKAR, és nem azt, akinek éppen nincs más elfoglaltsága.


Ha a rokonod (meg a családja) szeret egyedül lenni, vendég/látogató nélkül, akkor ezt NEKED tudomásul kell venni. Ha mégis mégy, akkor tolakodó és önzö vagy.


Ahol meg gyerek is van, ott végképp fokozottan érvényes, hogy csak akkor megy oda értelmes ember, ha hivják, vagy ha legalább is elöre meg lett beszélve.

2013. máj. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
100%

Egy rokkon akivel nem vagyok szoros kapcsolatban napi 4-5 órás látogatása baba nélkül is sokk lenne,

de hogy azért mész hogy az ő újszülött babájával mamikásat játsszál az túlzás.

2013. máj. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
100%

Először sajnáltalak, de ahogy olvastam a hozzászólásaidat, felváltotta az értetlenkedés. Hogy lehet nem megérteni, hogy nemkívánatos személy vagy, hogy erőltetheted magadat másokra? Ez nekem annyira fura.

Nálunk is van baba a családban, unokatesóméknál, imádnivaló a pici, szívesen látogatom. Örülnék, ha 40 percre lenne gyalog, de nem, biciklivel van körülbelül annyi, 2 faluval arrébb laknak. Mégsem érzem feljogosítva arra magamat, hogy órák hosszat ott dekkoljak, mert hát hosszú kilométereket letekertem. Nem is maradok 1-2 óránál tovább, pedig engem nagyon szívesen látnak, nagyon jóban vagyok az unokasógornőmmel (van szó erre a rokoni kapcsolatra? ezt én ötöltem ki, jobb híjján).

Találj magadnak valami hobbit, tanulj nyelveket, olvass, iratkozz be valamilyen tanfolyamra, csajozz, ne a sógornődnek keserítsd meg a napjait.

2013. máj. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az írásodból ítélve a 20 as éveid elején járhatsz vagy a másik eset, hogy közelebb vagy már a 30 hoz mint a 20 hoz.Mindkét esetnél máshogy közelítenem meg a témát.

az első példára: Biztos imádod a tesód gyerekét és szeretnél minél többet vele lenni.Most sajnos melód sincs és jó ha a kicsi legalább feldobja a szürke hétköznapokat.Biztos rossz lehet, hogy te annak idején segítettél rajtuk vagy éppen amit átéltetek együtt és ennyire nem kívánja a jelenlétedet. Lehet az ő készülékében is van hiba, hogy nem valami kedves veled, vagy tényleg magának való és kész.

DE gondolj bele, most már 3 ők egy család most élik a kisgyermekesek mindennapi életét.lehet régen havonta csak egyszer mentél most több időd van.Valahogy ezt szabályoznod kell akkor is mondjuk 2 hetente hétvégenként, mikor a tesód is otthon van megbeszélnétek, hogy mondjuk mész délután 1 re és 4 kor meg már mész haza.Látnád is a kicsit elég gyakran így is.. viszont lenne magánszférájuk. Irtad, hogy anyukád is ha szól a gyerekneveléssel kapcsolatban rossz néven veszi.tudod miért? mert az nem az ő anyukája! még lehet tőle is rossz néven venné, de szerintem neked sem esne jól, ha a majdani feleséged szülője ha még tanácsokat adna ha nem kérnél akkor is. megint más ha ő kérdezne valamit anyudtól, hogy azt hogy kellene.valahogy úgy érzi az ember, hogy megkérdőjelezik, hogy jó szülő-e.Hiába van a másiknak több tapasztalata.


Ha már idősebb vagy lehet tudat alatt vágynál már te is egy családra. Biztosan eljön az ideje annak is. Lehet szeretni a keresztfiad persze, de csak mértékkel


Az a baj, hogy ezzel lehet hogy eltaszítod magadtól őket egy idő után. biztosan szeretnek téged másképp már elzavartak volna réges régen. A tesód se akar biztos megbántani, hogy ne gyere. Mondtad, hogy írsz mielőtt mész mindig. A sógornőd egyszer sem mondta gondolom h ne gyere elegem van hogy sokat itt vagy.A hozzáállásod nem jó, hogy te csak a gyereket akarod látni, nem érdekel hogy beszélget e veled a sógornőd vagy sem. Az ő gyereke a kicsi valamilyen szinten érdekelnie kellene ennek téged.Úgy fogd fel, hogy a tesódhoz és az ő CSALÁDJÁHOZ mész.

Tedd ritkábbra a látogatásokat ahogy írtam és maradj ott vagy 3 órát, aztán ennyi. Ne tedd tönkre a kapcsolatotokat

2013. máj. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!