Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Túlzott gyerekkisajátítás, és...

Túlzott gyerekkisajátítás, és a többi családtag lexarás?

Figyelt kérdés
Nektek van ilyen rokonotok? Szülés előtt sem volt egy nagy rokonszerető sógornőm, mindig csak a tesóm volt neki. Pl karácsonyra minthogy vett volna mindenkinek kis ajándékot, a tesómnak vett négyet csak, persze amit ő kapott annak örült. Mikor megszült, látogattam őket, nem érdekelte, hogy több órákra háromóránként kikerültem egyedül a konyhába, amíg ő etetett, stb. Most ebbe ne menjünk bele miért volt több órás az etetés mindig, De most is felmentem a héten, belépek, "te most már minden nap jönni fogsz?" kérdéssel fogadott. A héten fent voltam két nap három órát, és aznap mikor ez volt akartam volna délutánig maradni. Nem érdekli, mi is szeretjük a picit,k látni szeretnénk, de ezt ösztönösen nem úgy fogja fel, hogy örülnie kéne, ezt a részét lexarja, csak ő és a kicsi számít. Mi a teendő? :P
2013. máj. 21. 05:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 A kérdező kommentje:

Nem most hagytak magamra, hanem még mikor etette a kicsit. De mindegy. Jó, tudtam, hogy a tanultságba is belkötöttök. Szóval nem tudom, így összességében elolvastam a véleményeiteket, de én nem érzem magam tolakodónak, nem ülök be a szoba közepébe ha ott vagyok, meghúzom magam, nagyon is. Azért is járok ritkán, hogy ha megyek akkor pár órát ott akarok lenni, mert mint mondtam, gyalog megyek el hozzájuk, nem egy egyszerű történet. De ismétlem nem olyan sűrű ez, mintha naponta járnék, a picire meg nem félórára vagyok csak kíváncsi.

Valaki kérdezte, hogy hogy érek rá ennyire. Tanulok levelezőn amúgy ismét, de sajnos munkanélküli is vagyok. Most remélem lesz annyi bennetek, hogy ebbe nem kötöttök bele, nem vagyok boldog, hogy nincs melóm, az őrület és a depressziótól menekülve is örülök, ha ki tudok valahova mozdulni, és nem csak az albérlet négy falát kell nézzem. Ennyit akartam még ehhez fűzni.

2013. máj. 21. 08:43
 22/71 anonim ***** válasza:
100%
OFF Negyven perc gyaloglás az nem akkora dolog. Erre képes volt a gyerekem 3 évesen is, naponta kétszer, mert gyalog jártunk az oviba....
2013. máj. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 A kérdező kommentje:
És most akkor már ott tartunk, hogy a három éves gyerekeddel hasonlítasz össze engem?
2013. máj. 21. 08:53
 24/71 anonim ***** válasza:
91%
Csak arra reagáltam, hogy akkora nagy dolognak tartod a negyven perces setadat, erre hivatkozol, hogy miért logisztikai rajtuk órákig.
2013. máj. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 A kérdező kommentje:
Írtam én azt, is, hogy mert jáccok a kicsivel, vigyázok is rá, főleg, hogy az apja dolgozik pont olyankor még, stb. Ha kell hátrafelé is lemennék én ötször ennyi időt, hogy láthassam a picit, nem ezen van a hangsúly amúgy sem, csak most ezt meglovagolva lehet csorbítani a témán. Légyszíves ne erre hegyezd ki. Amúgy is: nem csak én járok fel hozzájuk, más ha meg agyukra ment, én erről nem tehetek. Tudom, volt olyan munkatársuk akiknek lett pici és ők feljártak sokat. De más is mondta már, hogy furán jelzik, meg viselkednek jóideje már velük is. Szóval ne egy érthetetlen sógorra gondoljatok, aki nem akarja venni a lapot. Mert sógornőm kapni szeret, de nagyon is, de adni meg bár nem tárgyilag kell, de még a kicsi szeretetét is sajnálja. Ennyi.
2013. máj. 21. 09:02
 26/71 anonim ***** válasza:
91%
Jézusom kérdező, te aztán tényleg nem tudod hol a helyed. Heti háromszor 3-5 órát lógnál nálam, úgy vágnálak ki, hogy lábad sem érné a földet. Sajnálom szerencsétlen sógornődet, egy perc nyugalma nem lehet tőled. Nincs neked saját dolgod, amivel foglalkozhatnál?
2013. máj. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 A kérdező kommentje:
Nem akarok minősíteni senkit, de nagyon buta vagy utolsó. Milyen heti háromszor 4-5 órát? miről beszélsz? most voltam egy héten belül háromszor max három órát. amúgy meg hetente, másfél hetente kb annyi órát. Miről beszélsz? elolvastad te egyáltalán az egész hozzászólásaimat, vagy beállsz a sorba és vagányul beírosgálsz? Pff még kivágnál. Hagyjad már magadat.
2013. máj. 21. 09:22
 28/71 anonim ***** válasza:
87%

Bocsi, de mivel foglalkozol, hol megteheted, hogy órákat ücsörögsz másnál+40 percet sétálsz oda, majd vissza?

Írtad, hogy eleve nem rokonszerető. Miből gondolod, hogy kisgyerekkel, amikor szokják még egymást örül annak, ha egy "nemszeretem" ember a nyakán csüng hetente többször több órát? Ráadásul férfi vagy...Azért egy nővel másként lenne, az tudna segíteni, azzal tudna olyasmiről beszélni, amiről nyilván egy pasival akkor se fog, ha jóban vannak, nemhogy tök semleges vagy neki. Te gyakorlatilag belegyalogolsz az intim zónájába, nem hagyod élni. Miért nem olyankor mész amikor a testvéred is otthon van?

Meg egyáltalán, mi a fenének kell neked odamenni ennyiszer? Majd ismerkedsz a gyerekkel amikor már nagyobb, és nem az anyukáját bosszantod állandóan a jelenléteddel. Ha meg olyan megterhelő elmenni hozzájuk, és minimum órákra akarod feltartani, akkor előre beszéljetek meg heti egy vagy kéthetente egy időpontot, amihez ő is tud igazodni, és nem előtte nap kap egy mailt, hogy jössz és kész...Azért mert valaki otthon van, nem azt jelenti, hogy a nap bármely szakában rendelkezésére kell állnia bárkinek, főként, hogy neki is lehet dolga, vagy csak épp olvasni szeretne, ha már van egy kis nyugta, gyantázni, fürdeni egy kellemeset, ledőlni egy kicsit, mert a gyerek egész éjjel ordított vagy bármit, amihez neked semmi közöd, de mivel egy számára idegen heti többször órákat ül ott, esélye sincs rá.

És igen, a kezdetben csak a nő és a kicsi számít, és persze az apuka, nem valami piócaként tapadó nagybácsi. Hagy már békén őket!

2013. máj. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
100%

Az nem megoldható hogy mondjuk sétálj a picivel(babkocsival)vagy kint játszatok a kertben vagy valami ilyesmi?

Nem biztos hogy az a baj hogy a kicsivel vagy.Belegondoltam a saját életembe és megvallom én sem örülnék ha az öcsém itt üldögélne órákat és ugymond kerülgetnem kellene,plána a sógorom sógornőm.

Ha itt van valaki nem úgy mennek a dolgok,házimunkát,főzést úgy szeretem csinálni ha nincs itt senki.Nálunk anyu jött naponta több órára,de ő elvitte a gyereket sétálni,játszótérre,boltba,addig én tettem vettem itthon.

2013. máj. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 A kérdező kommentje:
Kedves Hozzászólók! Sokan írjátok, hogy intim zóna, ilyesmi. Vegyük akkor át okés? Van webkamera is, amit nem hajlandóak bekapcsolni, mert "nem ennyi idejük nincs". Egy szoba van, a gép előtt az ágy, nem egy nagy dolog lenne tíz percre sem hajlandó. Nem a takarításról híres, ha a pici alszik, akkor gépezik, hetente egyszer- kétszer főz, kimos, ennyi. Ott vagyok. Nem csinálok semmi rosszat, leülök a pici mellé játszani, addig ő ki tud menni. 18 éves kora óta velünk is élt, nem úgy vagyunk vele, hogy bármilyen feszkó lehetne olyan téren, hogy jaj mert én férfi vagyok. Úgy vagyunk ilyen téren mintha tesók lennénk. De van egy vendégszeretet is a világon. Ismétlem, nem kétnaponta járok fel! Érdekesség meg egy kivülálló életében is akkor van ha még gagyog, próbál járni a kicsi, bújik az emberhez, stb. Ezt nem tudom, miért nem lehet ebbe is belegondolni, mielőtt piócának, tolakodónak mondjátok a másikat. Ahhoz képest, hogy tök normálisan felteszek egy kérdést, a sok frusztrált anyuka lehorgol. Én megérteném, ha naponta feljárnék, de nem így teszek. De tényleg nem. Minden mondatot el kell olvasni, és úgy véleményezni, nem pedig ugyanazt leírja megint valaki, hogy mit csinálok. pffff hát leírtam nem?
2013. máj. 21. 09:36
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!