Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Túlzott gyerekkisajátítás, és...

Túlzott gyerekkisajátítás, és a többi családtag lexarás?

Figyelt kérdés
Nektek van ilyen rokonotok? Szülés előtt sem volt egy nagy rokonszerető sógornőm, mindig csak a tesóm volt neki. Pl karácsonyra minthogy vett volna mindenkinek kis ajándékot, a tesómnak vett négyet csak, persze amit ő kapott annak örült. Mikor megszült, látogattam őket, nem érdekelte, hogy több órákra háromóránként kikerültem egyedül a konyhába, amíg ő etetett, stb. Most ebbe ne menjünk bele miért volt több órás az etetés mindig, De most is felmentem a héten, belépek, "te most már minden nap jönni fogsz?" kérdéssel fogadott. A héten fent voltam két nap három órát, és aznap mikor ez volt akartam volna délutánig maradni. Nem érdekli, mi is szeretjük a picit,k látni szeretnénk, de ezt ösztönösen nem úgy fogja fel, hogy örülnie kéne, ezt a részét lexarja, csak ő és a kicsi számít. Mi a teendő? :P
2013. máj. 21. 05:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
100%

Neki ez lehet sok.

Bár én inkább azt mondanám az zavarja, hogy egyedül kénytelen veled lenni. Próbáld ki, hogy akkor mész, mikor ott a bátyád, és vele beszélgetsz. Szerintem egy szava nem lesz.

2013. máj. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat.


Meg szoktátok előre beszélni, hogy mikor mész, vagy csak úgy beállítasz?

2013. máj. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy elvileg te is tudod, hogy zavarod, ennek ellenére nyomulsz. Nem érzed kényelmetlenül magad, hogy olyan helyre mész, ahol nem látnak szívesen? Másrészt most azt mondod, hogy 10 naponta meg havonta mész, ennek ellenére a sógornőd akkor osztott ki, amikor heti 3x ültél be hozzá órákra. Azért van különbség...
2013. máj. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
100%

A nagyját mégis elolvastam. Mondd csak, miért kéne arányban állnia a menetidőnek az ott töltött idővel? Ha igazán szeretünk valakit, ez nem számít. Ezért gondolják sokan, hogy gyerek vagy, vagy legalábbis fiatal.


Talán az lehet a megoldás, hogy leültök a tesóddal és megbeszélitek, hogy nekik mi lenne jó.

Az e-mailről meg annyit, hogy nem mindenki olvassa mindennap.


Ja és HIGGYÉTEK. Ez bántotta a szemem. A hagyjátok j-s, de nem d-vel.

2013. máj. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
100%

10 naponta látni valakit szerintem elég gyakori. Csak neked nem tűnik fel, mert ezek szerint semmit nem csinálsz a köztes időben. (Nem mondtad meg, hány éves vagy, így feltételezem a semmittevést.)


A másik pedig, hogy teljesen el vagy tájolva. Ha a gyerek miatt mennél, nem órákat maradnál. Azért maradsz órákat, hogy a saját "erőfeszítésed", a 2X 40 perc megtérüljön. Ha én szeretek valakit, órákat is gyalogolnék oda-vissza akkor is, ha csak 10 percre láthatom.


Ezért szól az egész rólad, meg a saját kényelmedről. És szerintem is van valami bajod. Barátaid vannak? Más rokonok? Szülők? Kisállatok?

2013. máj. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
100%
Ez szörnyű! Én mondom mint fiatal anyuka! Egész nap dolgom van,és nekem is az agyamra mennek az ilyen vendégek,rokonok,akik nem megbeszélik velem,hanem kijelentik hogy holnap megyek és kész... még a szülés utáni 3. napon besokalltam és bezárkóztam a gyerekkel a szobába, hogy esetleg leesik e anyósnak hogy marhára nincs rá szükségem, meg a többi ilyen "nézzük a babát" rokonra..Vagy nézik hogy hogy szoptatom...hát kösz ebből nem kérek! Szerettem volna nyugalmat én is, azt ha felhívnak hogy szia xy, ráérsz,nem vagy fáradt,és ha nemet mondok,nem hordanak le hogy milyen magamnak való vagyok... Már a második gyerkőcnél majd biztos lesznek szabályok,és aki megsértődik az úgy járt,na bumm! És az egy éves gyerek is kicsi,és kimerítő ugyanúgy! Ha annyira az a 80 perc séta a lényeg, akkor minek oda mész? Ne ott pihenj, biztos a sógornőd is szeretne pihenni,és ha felnőtt értelmes ember vagy,akkor ezt felfogod és megérted! Igenis bőven elég egy héten egyszer menni félórára vagy 1 órára!! És nemtudom te miket csinálsz egész nap, de fogalmad sincs a háztartásról,meg gyereknevelésről,hogy az izony 24 órás meló,és sokszor én is kivagyok a kis éppen beugrottam vendégektől! teljesen megértem a sógornődet.!
2013. máj. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, építs fel magadnak egy életet, sétálj, esetleg utazz el egy picit, olvass, legyen egy hobbid, de ne más nyakán élj, mert az roha.dt zavaró, tudod, az embereknek kell magánszféra, én, ha az enyémbe sorozatosan belemásznak, nagyon dühös tudok lenni!

Hallgass ránk!

Lehet lepontozni.

2013. máj. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 A kérdező kommentje:
Dehogy pontozlak én le. Én mint írtam is, megértem, hogy mit mondtok, azért van annyi logikám, hogy felfogom. Csak mint sejtettni akartam, az ember nem tudja olyankor, hogy ez most az alap természetéből eredő nemtörődömség, az ember felé, vagy zavarja, hogy ott vagyok. Most vegyünk egy másik példát, nem rólam van szó. Anyu náluk van amikor feljön két napra. Ő is mondja, hogy se hozzászólva, ha csinál valamit a kicsivel szólva van rá, a tapasztalatait meg sem hallgatja. Most vehetjük úgy a témámat, hogy én vagyok a zavaró ember, de, ha nem mész több hétig, és akkor is az első órában sincs hozzádszólva, ha nem hozol fel egy témát, akkor kövezzetek meg, de nem csak az én készülékembe van hiba. Énhozzám ha jönnek, ha nincs téma, felhozok valamit éppen azért, hogy a másik ne érezze magát xarul, vagy feleslegnek. Sok mindenen mentünk mi hárman már keresztül ahhoz, hogy ilyen viszony kezdjen kialakulni, hogy elzárkóznak teljesen mindenkitől. Én amikor tudtam segítettem nekik, most, hogy nem vagyok lekötve, és náluk jó lenni, mert ott a pici, mérlegelniük kéne. Nem csak kapni kell szeretni, hanem adni. És nem a 80 perc séta, nem az elírt szavak itt a lényeg. Hanem az egész hozzáállás a másikhoz. De ehhez már együtt kéne élni vele, velük, hogy tudjátok igazán a természetüket, stb. Vagdalkózni lehet, egy mondatból, és egyből rávágni vagy ezt kihozni hogy: " na ez is egy pióca mint az én sógornőm, vagy nem veszi észre magát, csináljon magának gyereket" Van azért olyan is aki normálisan is nézi a dolgot nem csak belcsimpazkodik egy két mondatba és kiforgatja. Én elhiszem, hogy lehetek zavaró is, de van másik forma is ezt megbeszélni a másikkal.
2013. máj. 21. 13:28
 59/71 anonim ***** válasza:
100%

"ha nem mész több hétig, és akkor is az első órában sincs hozzádszólva, ha nem hozol fel egy témát, akkor kövezzetek meg, de nem csak az én készülékembe van hiba. Énhozzám ha jönnek, ha nincs téma, felhozok valamit éppen azért, hogy a másik ne érezze magát xarul, vagy feleslegnek."


Azért van a te készülékedben a hiba, mert nem fogod fel az üzenetet. Nem lát szívesen. Ennyi. Lehet, hogy direkt nem foglalkozik veled, hátha veszed a lapot, és békén hagyod.

2013. máj. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 A kérdező kommentje:
Na hát ennyi akkor nem? Ha nem lát szívesen, amikor is rosszat nem tettem, meg igazán senkit sem, akkor bocsi, de mint írtam a kicsi miatt megyek, mint ahogy nem fordultam ki a beszólása miatt is. Ne lásson, de ő senkit nem látna ha rajta múlna amíg hasznot lát csak addig jó neki más. Én meg miatta, mert ilyen magánakvaló nem fogom a picit hanyagolni. De ne ijedjen meg senki, értem én mit mondtatok itt, de mint leírtam, neki a személyisége ilyen, nem bánná ha még a postás sem járna a házban. Ennyi.
2013. máj. 21. 13:40
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!