Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Túlzott gyerekkisajátítás, és...

Túlzott gyerekkisajátítás, és a többi családtag lexarás?

Figyelt kérdés
Nektek van ilyen rokonotok? Szülés előtt sem volt egy nagy rokonszerető sógornőm, mindig csak a tesóm volt neki. Pl karácsonyra minthogy vett volna mindenkinek kis ajándékot, a tesómnak vett négyet csak, persze amit ő kapott annak örült. Mikor megszült, látogattam őket, nem érdekelte, hogy több órákra háromóránként kikerültem egyedül a konyhába, amíg ő etetett, stb. Most ebbe ne menjünk bele miért volt több órás az etetés mindig, De most is felmentem a héten, belépek, "te most már minden nap jönni fogsz?" kérdéssel fogadott. A héten fent voltam két nap három órát, és aznap mikor ez volt akartam volna délutánig maradni. Nem érdekli, mi is szeretjük a picit,k látni szeretnénk, de ezt ösztönösen nem úgy fogja fel, hogy örülnie kéne, ezt a részét lexarja, csak ő és a kicsi számít. Mi a teendő? :P
2013. máj. 21. 05:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
100%
Mégse tekint kifejezetten a tesójaként, ha így fogad...Ok, felfogtuk, hogy te mit szeretnél. De te is felfoghatnád végre: ha zavarod, ha a háta közepére se kívánja "a nem megyek minden nap" látogatásaidat, akkor hagyd békén!Mit erőlteted rá magadat olyanra, aki nem kér belőled? Attól még hogy te most épp nem tudod mivel kitölteni az idődet, nem a más életébe kell belecsimpaszkodni, főleg nem egy kisbabás családéba. Ha nem kérnek belőled akkor el kell fogadni, és nem rájuk erőszakolni magadat! Teher vagy neki, fogd már föl! Beszéld meg a tesóddal a dolgot, és talán akkor kiderül, hogy mi is a valódi probléma. Kikerültél több órára a konyhába? Hát ki nem sz...le? Venned kellett volna a lapot, hogy zavarsz, és azért került ki a konyhába, és szépen el kellett volna köszönni! Jó hogy ne már előtted szoptassa meg, mert te látni szeretnéd, hogy milyen cukin eszik a baba...Ha meg nincs teje, és üvegből eteti, az meg épp elég baj lehet neki, de attól még joga van a nyugalomhoz. Ne foglalkozz annyit más életével, tedd rendbe a sajátod!
2013. máj. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 A kérdező kommentje:
31. Nem baj, ha írnak, ilyeket a többiek, csak ne úgy írják, hogy az ember leír egy zavaró problélmát ami amúgy lelkileg is bántja, és még őneki állnak neki. Hát szép kis beleérző képeséggel rendelkeznek itt páran amúgy mondhatom. Nem fekete és fehér itt minden. Figyi én tudom, hogy ő nem annak tekint, ő magának való ember amúgy is, nem is hozzá megyek, hanem a kicsihez, anyu is meg én is alig várjuk meglátni a kis pofiját, ahogy felcsillan a kis szeme ahogy meglát minket. Nekem ez hiányzik olyankor amiért felnézek hozzájuk igaz pár órára, de hetente, másfél hetente egyszer. Egy testvért meglátogatni akivel felnőttél nem hiszem, hogy tolakodás lenne ennyire vérremenően ahogy sokan leírták itt. Értem én a ti álláspontaitokat is, csak tompítani akartam a vehemességen, ahogy páran itt leírták az álláspontjukat, és nem akartam szó nélkül hagyni, hogy piócának hívnak meg tolakodónak. És végezetül ha az ember nem megy egy hónapig, utána meg pár órát ott tölt, azért az ne legyen már olyan nagy teher,bár tudom, sok ember ilyen típus. Sajnos.
2013. máj. 21. 09:55
 33/71 anonim ***** válasza:
100%
Hany eves vagy?
2013. máj. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 A kérdező kommentje:
Ne akarj a koromból kiindulva téves következtetéseket levonni. Nem kortól függ valakinek a gondolkodása. Lehetsz te hatvan éves is, ha buta a gondolkodásod, lehetsz, 15 éves is, ha jól látod át a dolgokat. Úgyhogy ne haragúdj, de nem adok még egy okot arra, hogy valami kusza gondolatfűzért tudjanak itt szövögetni.
2013. máj. 21. 10:09
 35/71 anonim ***** válasza:
100%

Először igazat adtam neked, de ahogy egyre többet írsz, a sógornődnek adok igazat.

Néha, mondjuk heti 1-szer 1-2 óra bőven elég. Én idegbajt kapnék, ha sógor itt ülne órákat. Pedig bírom, ha munka után jön, havi 1-szer, akkor adok neki ebédet, beszélgetünk 1 órát, és megy is. Egy 1 éves gyerek mellett sok dolog van. Főzés, mosás, (bár a ruhák sem maguktól mennek bele a mosógépbe, és ki is kell teregetni), takarítás. Az 1 éves gyerek nem alszik már egész nap, le kell foglalni, rakodik, pakol, igazából semmi sem egyszerű mellette. A rend 10 perc múlva odavan.

Amikor alszik, nem csodálom, hogy sógornő inkább netezik, tv-zik, olvas....


Megkérdezted, hogy miért ilyen a sógornőd. Megválaszoltuk: sok az a pár óra, amit ott vagy.

Ne hivatkozz arra, hogy 40 perc az út, menj biciklivel. Ha 1 vagy másfél órát ott vagy hetente, az épp elég.

Te hogy éreznéd, hogy ha valaki órákra a nyakadra telepedne? Zavarod. Gondold el, ha egy nem kívánt rokon órákat ülne a lakásodban.... Nekem sógornő ilyen, még pici volt a baba, is képes volt 1 napra ideülni. Nem zavarta, hogy szoptatok, aludnék, mert fáradt voltam, a lakás is szaladt, ebédet is kellett főzni, pedig hanyagoltam volna, és itt ült, és mondta, mondta, mondta....

Kedvelem, és jó vele beszélgetni, de nem akkor, amikor dolgom lenne, fáradt is vagyok, a gyerek is sír...


Menj kevesebbet, és örülj, mert elég türelmes a sógornőd, hogy csak 1 megjegyzése volt eddig. Esetleg próbáljátok meg, hogy délután vagy hétvégén apuka leviszi hozzátok a kicsit, ő meg addig azt csinál, amit akar.

2013. máj. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
100%

De, mindig teher, ha több órára mész.

Lehet jobban fogadná, ha hetente 2x mennél 1-1 órára.

Értem én, hogy nem hozzá mész, hanem a babához, de őt zavarod, meg a napirendet is megborítod, mert gondolom ő lenne a gonosz a szemedben, ha letenné aludni, amíg ott vagy.

Nálunk is volt vita, amikor megszületett a húgom, és odaszoktak a rokonok, mert akkor már vagy 10 éve nem volt csecsemő a családban.

Próbáltuk megérteni őket, de 2-3 órákra odaültek, és baromira zavaró. Nem az ő gyerekük volt, ha ennyire babázna, csináljon magának, ne nálunk élje ki magát.

Az egyik nagynéném volt hasonló mint te, nem lehet saját gyereke, és kb hozzánk költözött, merthát joga van babázni (ostoba mód felkérték a szüleim keresztanyának-jószándékból, de ocsmányul visszaélt vele)

Fogadd el, hogy ő nem a te gyereked, és nem látnak ott ennyit szívesen.

Nálunk működött, hogy volt 1 látogatós nap a héten, akkor jöhettek babázni, de ha alvásidő volt, akkor letettük aludni a tesómat, és ha valaki pattogott, akkor elköszöntünk tőle (mert szerinte gonoszak vagyunk, ő játszani jött a babával, nem nézni amíg alszik. Csak az már nem érdekelte, hogy ha nem alszik délután, akkor egész éjjel ordít. Arra nem ajánlkozott, hogy majd ő éjszakázik meg sétálgat vele.)

Ilyenekre is gondolj, mielőtt órákra odamész.

2013. máj. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 A kérdező kommentje:
Amúgy jó, igazat adok ilyen téren, lehet, hogy útban vagyok, akármennyire nem szó szerint útban vagyok. Elhiszem, okés? Rendben van. De akkor sem a pióca vagy a tudatos tolakodó énem ösztönöz ilyenkor, csak én is kikapcsolódásra vágyok azon a napon amikor lemegyek hozzájuk. A másik tolerálása tudom eltérő lehet, de az ők életük is sivár, ki sem mozdulnak. Egy életében meg elcsúszott embernek ilyet mondani , hogy csinálj magadnak, ahogy valaki itt iírta, meg tapintatlanság. Élem, küzdök, csinálom én is a dolgomat amúgy máskor. De, egy órára biztos nem fogok akkor lemenni az tuti. EGy óra az semmi. Nem a szomszédban lakok, hogy csak úgy "átnézek". Ott van másik tesónk pár száz méterre tőle, ők sűrűbben járnak, lehet az is hozzátesz. De ha valaki untat, nem húzom rá arra is aki ritkán jön. De mondom értem én mire mondjátok.
2013. máj. 21. 10:18
 38/71 anonim ***** válasza:
66%

Az én sógornőm is ilyen, a családtagokhoz jár, ott ül órákig, sokszor ott is alszik!! Amikor terhes voltam, hozzánk is járt, szintén órákig itt volt, itt aludt...megszületett a picur, azt hittem, jobb lesz de jött ugyanúgy....

Most már leszakadt, de még mindig fosok, mikor toppan be csak úgy szó nélkül...

Amúgy ne hangoztasd a 40 perces sétál sztorid, senki nem ker hogy mászkj! Foglalkozz a saját életeddel, ne máséval!!!

2013. máj. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 A kérdező kommentje:
Azért azt hozzáteszem, hogy még a gyerek sehol nem volt, akkor is magánakvaló volt, azért írom ezt, mert azért a viselkedés nem csak a gyerekkel való foglalkozás miatt van, eleve ilyen. Ha hírtelen nem lenne senki más, arra is nagyívben tenne, mert ilyen. Csak most ez még megvan támasztva ezzel is.
2013. máj. 21. 10:27
 40/71 anonim ***** válasza:
82%

"csak én is kikapcsolódásra vágyok azon a napon amikor lemegyek hozzájuk."


De ne náluk kapcsolódj ki, könyörgöm! Úgy nem lehet kikapcsolódni, hogy a másik nyakára rátelepszem. Mi az, hogy nemmész 1 órára, vagy annál kevesebbre? Majd ő eldönti, hány órát lehetsz ott.


Az, hogy nem mozdulnak ki... Mindenkinek eltérő az igénye. Egy ekkora gyerek mellett nem is egyszerű. De ha majd unatkoznak, csinálnak maguknak programot, nem te jelented a szórakozást.


Ha így folytatod, akkor majd nemfog egyszer ajtót nyitni, és akkor talán észhez térsz.

2013. máj. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!