Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Túlzott gyerekkisajátítás, és...

Túlzott gyerekkisajátítás, és a többi családtag lexarás?

Figyelt kérdés
Nektek van ilyen rokonotok? Szülés előtt sem volt egy nagy rokonszerető sógornőm, mindig csak a tesóm volt neki. Pl karácsonyra minthogy vett volna mindenkinek kis ajándékot, a tesómnak vett négyet csak, persze amit ő kapott annak örült. Mikor megszült, látogattam őket, nem érdekelte, hogy több órákra háromóránként kikerültem egyedül a konyhába, amíg ő etetett, stb. Most ebbe ne menjünk bele miért volt több órás az etetés mindig, De most is felmentem a héten, belépek, "te most már minden nap jönni fogsz?" kérdéssel fogadott. A héten fent voltam két nap három órát, és aznap mikor ez volt akartam volna délutánig maradni. Nem érdekli, mi is szeretjük a picit,k látni szeretnénk, de ezt ösztönösen nem úgy fogja fel, hogy örülnie kéne, ezt a részét lexarja, csak ő és a kicsi számít. Mi a teendő? :P
2013. máj. 21. 05:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 A kérdező kommentje:
Befejetem, ne haragudjatok, csak lehúztok. Nem mindenben igazat adásra vártam, csak ez a piócázás meg rátelepedés mélyen érint. De komolyan mondom. Ne haragudjatok, ennyi volt ez a téma.
2013. máj. 21. 10:34
 42/71 anonim ***** válasza:
87%
Hogy a pics@ba nem fogod fel, hogy zavarod őket?!?
2013. máj. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
87%
Szerinted ő nem akar kikapcsolni?! En kis híján váltam emiatt, mert a sógorasszony a se.ggünkbe lógott naphosszat. Ugye nem akarod őket szétugrasztani? Kapj már az agyadhoz, senki nem tolerálja ezt!
2013. máj. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 A kérdező kommentje:
Annyit még nem írtam le, hogy hozzám nem akarnak jönni, mert ide, hogy? Mert kicsi a szoba ahol lakok, így az marad, ha látni akarom, mivel se webkamera, se ők nem jönnek, én megyek. Mint írtam, oda vissza 80 perc az út, nem ez a legfontosabb, csak gondoltam leírom, nehogy azt hidjétek, hogy összesen ennyi, és akkor ha ott vagyok hatvan percet, akkor szerintem nincs arányban. Azért nem annyira zavarom őket, most azért ne lovald bele magad kedves író, én nem a te sógornőd vagyok, nem reggeltől estig ülök ott, nem alszok ott, nem kérek semmit sem, mondjuk meg sem vagyok kínálva még kávéval sem, de nem csak én, saját anyunk sem, pedig ő azért több tíz km-ről jön ha jön. kb ennyi. De mondom értem a ti véleményeiteket is, de akkor lenne 100 százalékban helytálló ha ugyan úgy lennék mint ti voltatok a ti sógorotokkal, rokonaitokkal.
2013. máj. 21. 10:45
 45/71 anonim ***** válasza:
90%
Te beteg vagy, komolyan mondom.
2013. máj. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 A kérdező kommentje:
45-ös nem fogod már fel végre, hogy elfogadom amiket írtok, kivéve a piócázást meg a tolakodást? hm? mit csináljak? emeljek szobrot neked mi? Fogd már fel, hogy elfogadom a véleményeiteket, engem ne sértegess!!!!!!!
2013. máj. 21. 10:49
 47/71 anonim ***** válasza:
100%
Nem sértegetlek. Neked komolyan orvosi segítségre van szükséged. Nem normalis a ragaszkodásod.
2013. máj. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 A kérdező kommentje:
Ja, akkor már helyben vagyunk, akkor már beteges is vagyok ilyen téren. Aham, értem, kedves pszichológus úr/hölgy. Hát szerintem ilyen hamar ne mondj le senkiről sem az életben.
2013. máj. 21. 11:01
 49/71 anonim ***** válasza:
95%

Most komolyan. Nem csak te számítasz, érted? Oké hogy menni akarsz, mert NEKED ez kikapcsolódás, de ha zavarod őt, nem mész. Mit olyan marha nehéz megérteni ezen??

Neked hogy esne, hogy beül hozzád valaki több órára, akit magadtól nem hívnál ennyi időre és ilyen gyakran? Ne mond már nekem, hogy szépen mosolyogva elfogadnád a helyzetet évekig.

Menj hozzájuk, mikor otthon van a tesód is, alapból így illene. Én el se tudom képzelni, hogy átmenjek a bátyámékhoz úgy hogy ő nincs otthon, csak a neje. Nekem ez kényelmetlen, pedig mi is laktunk együtt. Ők külön család, és a párjának nem kötelessége szeretni engem, csak mert beházasodott. Ha zavarom nem megyek, elég egyszerű.

Elég egoistának tűnsz, mert csak azt írod, hogy TE szeretsz menni, TE nem mész 1 órára, NEKED ez a kikapcsolódás és sorolhatnám. Hol vannak a sógornőd igényei ebben a történetben? Ha neki nincs ennyi igénye rád, kösse fel magát szerencsétlen, mert TE sokkal fontosabb vagy? A saját otthonában legyen már ő a fontosabb nálad.

Értem, hogy unatkozol, hasonló helyzetben voltam, szerencsére találtam munkát időközben. Magamon is észrevettem, hogy tapadok néha, de szerencsére rámszóltak. Lett új hobbim, időm volt rá, meg elkezdtem sportolni, az segített, meg az idő is ment vele.

Az a lényeg, hogy vedd észre, nem te vagy a középpontban, és ne személyed elleni támadásnak meg sértésnek vedd, ha rádszólnak, hogy sok a látogatásod.

Próbáld korlátozni, és akkorra időzíteni, mikor a tesóddal is tudsz beszélgetni, nem csak a neje nyakán ülsz.

2013. máj. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 A kérdező kommentje:
én mondom, felfogom, de az én értelmezésemben a tapadós és a pióca az: 1. minden nap ott van, 2. lehúz pénzelk, kajával, idővel 3. csak az ön érdekeit nézi stb stb. Amikor csak tudok nem megyek üres kézzel, a "Én" tehát a személyes névmással való írás, meg hogy írod, ha magadról beszélsz? most írjak úgy, mint egy harmadik személyről? De mondom neked egy hónap után is, ha nem megyek ugyanaz a fogadtatás vár. Szóval nem agyára vagyok én menve, simán ilyen. Most ezt lehet elhinni, lehet nem, de nem lesz egy nő jobb természetileg akkor sem ha van gyereke. Ennyi. Lehet idegesítem is egy idő után, úgyértem mondjuk ha már ott vagyok harmadik órája, de a szavakkal való megbántásra oda kell figyelni, nem minden nap járok fel, hanem kb tíz naponta. 10 naponta, ismétlem 10. Hol van itt a tapadás meg a pióca. hm?
2013. máj. 21. 11:28
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!