Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Túlzott gyerekkisajátítás, és...

Túlzott gyerekkisajátítás, és a többi családtag lexarás?

Figyelt kérdés
Nektek van ilyen rokonotok? Szülés előtt sem volt egy nagy rokonszerető sógornőm, mindig csak a tesóm volt neki. Pl karácsonyra minthogy vett volna mindenkinek kis ajándékot, a tesómnak vett négyet csak, persze amit ő kapott annak örült. Mikor megszült, látogattam őket, nem érdekelte, hogy több órákra háromóránként kikerültem egyedül a konyhába, amíg ő etetett, stb. Most ebbe ne menjünk bele miért volt több órás az etetés mindig, De most is felmentem a héten, belépek, "te most már minden nap jönni fogsz?" kérdéssel fogadott. A héten fent voltam két nap három órát, és aznap mikor ez volt akartam volna délutánig maradni. Nem érdekli, mi is szeretjük a picit,k látni szeretnénk, de ezt ösztönösen nem úgy fogja fel, hogy örülnie kéne, ezt a részét lexarja, csak ő és a kicsi számít. Mi a teendő? :P
2013. máj. 21. 05:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
100%

Tudod amikor nálam kicsik voltak a gyerekek, én sem toleráltam a spontán látogatásokat. Voltak nagyon rossz éjszakáink, amikor úgy terveztem, hogy másnap a kicsi alvásidejében én is pihenek..na ez rokonlátogatás miatt nem jött össze.2-3 óra alvás után elég nehéz jópofizni, meg örülni a másiknak!

Két sógornőm van, az egyik feljött hozzánk, beszélgetni akart "ülj már le, majd főzöl-mosol, takarítasz délután" stílusban- borzasztóan nem érdekelte, hogy délutánra mást terveztem. A fiatalabb feljött, rámnézett, majd megkérdezte, hogy nem akarom-e rendbeszedni magam meg a lakást, mert akkor elviszi addig az unokaöccsét sétálni. Ő valóban segített, örültem is neki.


Persze ezzel nem azt mondom, hogy a sógornődnek is ez a baja, csak szerettem volna rávilágítani egy kismama szemszögéből is a dolgokra. Gyerekeim azóta már felnőttek- de a kapcsolatom nekem és nekik is csak a fiatalabb sógornőmmel jó. Mert ő valóban a gyerekekkel akart több időt tölteni és nem unalmában ücsörgött nálam.


Beszéljétek át a dolgot, mert ez így csak egyre rosszabb lesz. Lehet, hogy csak annyi kellene, hogy megbeszélt időpontokban menjetek hozzá és addig maradjatok, amíg ő is vevő erre. Remélem sikerül harmónikus kapcsolatot kialakítani, hiszen a kicsinek is ez az érdeke.

2013. máj. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 A kérdező kommentje:
Mindig előre jelzem amúgy álltalában előtte nap emailben. Csak annyi, hogy ha elmegyek, akkor legalább három négyig ott akarok lenni, mert úgy vagyok vele, hogy ilyen sokat sétálok, utána vissza, akkor már tényleg a nap azon részét amit amúgy unalmasan töltenék itt ahol lakom akkor náluk töltöm. Namost nem egy távoli rokon vagy haver vagyok aki fél órára ugorjon csak fel, olyan sűrűn nem járok, hogy egy órát legyek fent, mikor az odaút majdnem annyi nekem. Én ezt így gondolom. Férfiként csak ennyit tudok segíteni, hogy lefoglalom a picit, és nyílván ez nekem is kikapcsolódás. Illetve lenne, ha nem lenne megmérgezve ilyen megjegyzésekkel a látogatásom.
2013. máj. 21. 07:33
 13/71 anonim ***** válasza:
100%

Ha oda akarsz menni, akkor ne emailben jelezd, hanem hivd fel öket és kérdezd meg, hogy nekik megfelel-e.


Kisbabás családhoz TÖBB órára menni igencsak gond, normális esetben böven elég látogatásra fél óra.

Hetente TÖBBSZÖR 3-5 órára látogatóba menni még akkor is pofátlanság, ha nincs kisbaba.

2013. máj. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
100%
3-5 órás látogatás elég hosszú, pláne kisgyerek mellett ráadásul hetente többször..... Hat engem is zavarna, nem is kicsit.
2013. máj. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 A kérdező kommentje:
Hát akkor ennyi. Akkor valószínűleg ahogy ti gondoljátok elég hetente felugrani egy fél órára. Megyeszékhelyen lakunk most, itt nem egy utcából áll a környék, őszinte leszek, fél órára meg felugrani úgy, hogy az utam oda sokkal több, meg nem mennék. Nem vagyok pofátlan, nem enni, inni megyek fel, és foglalom el magamnak a dolgokat. Te nem vagy tisztában a pofátlanság fogalmával. Ez miért az? A kicsit megyek megnézni. Ha meg felszínesen tényleg tíz percekre ugranék fel, az lenne a baj.
2013. máj. 21. 08:08
 16/71 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, nem tudom hány eves vagy, de a hozzaallasod es a gondolkodasod max 14re vall. Egy nőnek van jópár otthoni teendője, pláne egy egy eves kisgyerek mellett. Ha te be állítasz hozza 3-5 órát ott lógni, akkor a, semmit nem tud csinálni, vagy b, o a bunko, hogy ott hagyja a vendéget. Engem halálra idegesítene, ha velem csinálna ezt valaki, pedig az en gyerekem mar 9 eves es en szeretem, ha vendégek jönnek hozzánk. De a napi rutinosan gátolja, ha valaki ennyi ideig lógnak nálunk. Takarítás, főzés, házimunka kilove, pihenés, gyerekkel bpvalo jatek szinten.
2013. máj. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
100%

Édesem! Véleményt kértél és kaptál. Ezen nem megsértődni kell, hanem elgondolkozni azon, hogy talán mégsem neked van igazad.

El sem tudom képzelin, hogy mennyi időt tölthettél az újszülött baba mellett, ha több órákra három óránként ki kellett menned a konyhába. Egész nap ott lebzseltél? Normálisan ez úgy működik, hogy ha szoptatni készül az anyuka, akkor avendég szedi a sátorfáját és elmegy, hacsak nem kéri kifejezetten maradásra az anyuka.


Szerintem szörnyen tolakodó vagy. Lehet ezen megsértődni, de ettől nem lesz igazad.

2013. máj. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 A kérdező kommentje:
Jó, lehet így is nézni, ha ti azt feltételezitek, hogy az illető anyuka amúgy takarítana, vasalna, jáccana a gyerekkel, stb, csak mert én ott vagyok nem tud. Dehogy sértődök meg, csak válaszolok a felhozott dolgokra, most csak megmagyarázom, ha nem így érzem, ahogy ti elképzelitek a képet arról amit leírtam. A szoptatás meg arról szólt, hogy mondjuk kilenckor etetés, kint ülök fél tizenegyig, addig tesóm sem jött ki hozzám. utána délben, akkor megint másfél óra kint. Amúgy anyunk még ritkábban tud feljönni hozzájuk mert messze lakik, és vele is olyanok mint a pokróc. Én aláírom, hogy külön életmód fiatal anyukának lenni, ne hidjetek már debilnek, tanult vagyok, nem egy idióta. Én csak azt írtam le, hogy létezik más is attól, mert valaki gyereket szül. Gondoljatok csak bele, hány házasság megy tönkre mert ilyenkor még a férjével sem foglalkozik a nő? És itt is ez van, észrevehető náluk is. Szóval véleményt is fenntartásokkal kell leírni, nem biztos, hogy itt minden kérdező ez esetben tolakodó meg ilyenek. Akkor igen, ha minden másnap órákat fent lennék, de ha már ritkán megyek mondjuk egy héten egyszer, azért ne fél órára lehessen már ott maradni. Én is jáccok a kicsivel, mesézünk, stb. Fél óra egy felszínes semmiség lenne. Főleg, hogy nemsokára a keresztgyerekem is lesz. Vágjátok amúgy? Én imádom a picit, és ez fáj, hogy az anyja meg nem bánná, csak ők léteznének. Nemtok már hogy írni, hogy ne csak a rosszat lássátok abba amit mondani akarok.
2013. máj. 21. 08:29
 19/71 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, h magadra hagynak, az azt jelenti, hogy nem látnak szívesen. Alapesetben az ember leveszi ezt es nem erőlteti a látogatást. Neked nem sikerült megertened, igy a sógornod megjegyzést is tett. A következő lépés az lesz, hogy ki se nyitja az ajtót. Tényleg nem érthető, hogy magánélete is vágynak?
2013. máj. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen mindegy, hogyan magyarázkodsz, de akárhogyan is írod, bizony nagyon tolakodó vagy. Mondjuk azt sem értem, hogyan van ennyi időd a másik nyakán ülni. Nem tanulsz? Nem dolgozol? Foglald le magad inkább máshol.



(A tanultságot felemlegetni pedig finoman szólva is mókás, amikor ilyeneket írsz:

jáccana

hidjetek

Nemtok)

2013. máj. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!