Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Túlzott gyerekkisajátítás, és...

Túlzott gyerekkisajátítás, és a többi családtag lexarás?

Figyelt kérdés
Nektek van ilyen rokonotok? Szülés előtt sem volt egy nagy rokonszerető sógornőm, mindig csak a tesóm volt neki. Pl karácsonyra minthogy vett volna mindenkinek kis ajándékot, a tesómnak vett négyet csak, persze amit ő kapott annak örült. Mikor megszült, látogattam őket, nem érdekelte, hogy több órákra háromóránként kikerültem egyedül a konyhába, amíg ő etetett, stb. Most ebbe ne menjünk bele miért volt több órás az etetés mindig, De most is felmentem a héten, belépek, "te most már minden nap jönni fogsz?" kérdéssel fogadott. A héten fent voltam két nap három órát, és aznap mikor ez volt akartam volna délutánig maradni. Nem érdekli, mi is szeretjük a picit,k látni szeretnénk, de ezt ösztönösen nem úgy fogja fel, hogy örülnie kéne, ezt a részét lexarja, csak ő és a kicsi számít. Mi a teendő? :P
2013. máj. 21. 05:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 A kérdező kommentje:
A probléma amúgy az a baj ezzel, hogy bántó, de hanyagolni nem akarom a kicsit, mert imádjom, imádjuk és büszkék vagyunk rá mi is, mert tiszta úgymond "mifajtánk". Amúgy nem szoktam sűrűn járni, előtte pl egy hónapig nem is tudtam menni.
2013. máj. 21. 05:54
 2/71 anonim ***** válasza:
84%
A saját életed éld, ne a másét, a más gyerekével.
2013. máj. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 A kérdező kommentje:
Ki akarja más gyerekével élni az életét? Én a rokonok közötti normális viselkedésre célzok itt. Láttam már felnőni embert, aki nem biztos, hogy ilyen körből kikerülve olyan jó személyiségű lett. De egyoldalú így elintézni egy ilyen kérdést. Ne pletykásként nézzétek a kérdést, hanem belegondolva, hogy távol az otthontól, egy rokonod van fent itt, és ő is így tesz.
2013. máj. 21. 06:16
 4/71 anonim ***** válasza:
65%
Nyílván meg van rá az oka, hogy nem akarja, hogy folyton a seggében csüngjetek... szülés után meg pláne nincs kedve senkihez az embernek csak a babához. Fogd fel a picurka agyacskáddal, hogy mindenkinek kell privát szféra, rokonoktól (főleg oylanoktól mint te) mentes övezet. Ez egy ilyen korszak... fiatal anyukaként maximálisan megértem őt.
2013. máj. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj, de milyen jogon minősítel te engem? Mi az, hogy picurka agyam, meg olyan rokontól mint én? Mi ez? Most friss szülőként hirtelen belegondoltál és neki adsz igazat? Már lassan egy éves a pici amúgy. Én csak leírtam, hogy már akkor elkedződött. Segítséget meg el kell fogadni igaz? De mikor a kicsi szeretetéből akar a rokon is kapni az már bűn? Gondolkozz már kedves kisanyuka. Tiétek a gyerek ki akarja elvenni? Nem gondolod, hogy ez már szánalmas is?
2013. máj. 21. 06:43
 6/71 anonim ***** válasza:
40%
A mai anyukák többsége ilyen! Sokan még a férjüket is elhanyagolják a gyerek miatt. Nem tudják elviselni, hogy a gyerek esetleg máshoz is kötődik, nem csak hozzájuk.
2013. máj. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 A kérdező kommentje:
Na látod négyes? Hatos miért tud normálisan válaszolni? Nem egyből betámadni kell azt a kérdezőt aki nem érti valamelyik rokona hüle viselkedését. Utána meg amikor a gyerek saját életét akarja élni majd zsarolja az ilyen szülő, hogy " ő mennyi mindent feláldozott miatta" szóval hagyjuk ezeket az érveléseket. Neked hatos meg köszönöm.
2013. máj. 21. 06:49
 8/71 A kérdező kommentje:
Meg, pl nem a másik utcába laknak, és ha már az ember gyalogol negyven percet, akkor nem erre az első szóra vár amit a héten is megkaptam. Más kifordult volna és feléjük sem menne egy jó ideig. De mivel a kicsit látni akartam, maradtam. Még pici agy. pfff ha az lenne nekem, akkor észre sem venném ezeket a gesztusokat, megjegyzéseket, mert ugyan úgy mint ő is xarnék a másikra mit mond vagy gondol nem?
2013. máj. 21. 06:51
 9/71 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem ő is fura, meg te is...

Egyrészt persze, kisajátítani nem kell és nem szabad a gyereket. Ez igaz egyértelműen.


Másrészt viszont nekem úgy tűnik, hogy te túlzottan rájuk akaszkodsz...

Nem arról van szó, hogy saját gyereket szeretnél, csak még nincs, és ezért kicsit túlzásba viszed? Gondolkodj el ezen kicsit...

2013. máj. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 A kérdező kommentje:
Kilences. Mint írtam, egy héten belül voltam háromszor. először voltam kb öt órát, mert anyunk feljött hozzájuk, ő főzött stb, utána eljöttem, utána három órát mert fent volt dolgom a városba, elfáradtam, és felugrottam hozzájuk, utána meg szintén arra volt dolgom kb három órát voltam fent. a második nem volt betervezve amúgy, de így jött ki és ha már arra jártam felugrottam. Neki is jobb, kitud menni a dolgát csinálni, én vigyázok a picire olyankor. Simán nem gondolkodik, hogy mit mond. Nem akaszkodok én rájuk. Csak az már más kérdés, hogy mások is feljárnak hozzájuk, de én erről nem tehetek. Előtte mint írtam egy hónapig nem voltam, még kaptam is a megjegyzést, hogy "hogy hogy feljöttem" és mikor már meg mész akkor meg minek mész? pfff szóval értitek?
2013. máj. 21. 07:02
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!