Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Na ez mi? Csak szerintem nem...

Na ez mi? Csak szerintem nem normális?

Figyelt kérdés
14 vagyok és kiderült, hogy van egy 16-17 éves unokatestvérem . Valahogy szóba kerültek az unokatestvérek , én meg megemlítettem őt. Egyébként a nevét se tudom, nem találkoztam még vele soha. A lényeg , hogy azt "szurkolták" az osztálytársaim , hogy jöjjek vele össze. Merthogy "az unokatestvéred nem közeli rokonod' dehogynemaz... Most én vagyok szűk látókörű és buta , vagy tényleg normális ha valaki az unokatestvérével jön össze ? Pluszban valamelyikük megemlítette , hogy az ő nővére is az u-tesójával jár, és már le is feküdtek...
2012. szept. 6. 21:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nem "szurkolták", esetleg sulykolták!


Az unokatestvéred (így simán az első unokatestvért szokták nevezni) valamelyik szülőd testvérének a gyermeke!

Igen fura, hogy valaki egy ilyen közeli rokont ne ismerjen!

Nem lehetséges, hogy másod-, vagy harmadunokatestvér?

2012. szept. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Más a jogszokás és a szokásjog. Az unokatestvérrel való szexuális kapcsolat jogilag nem, a magyar erkölcsi normarendszer szerint viszont vérfertőzés.
2012. szept. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
FAMILI SZEX:)Ez már nem is tudom hanyadik ilyen kérdés.Ha így folytatjátok,az egész emberiség ki fog pusztulni.
2012. szept. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


"Az unokatestvéred (így simán az első unokatestvért szokták nevezni) valamelyik szülőd testvérének a gyermeke!

Igen fura, hogy valaki egy ilyen közeli rokont ne ismerjen!"


Mi fura benne? 4 unokatesóm van, egy városban lakunk. A 4-ből, egyet ismerek látásból.

2012. szept. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Na erről írtam! Egy városban laktok és 14 év alatt sosem találkoztatok? Nem volt soha egy családi rendezvény, nagyszüleid születésnapja, egy közös karácsony (vagy hanuka) a szüleid testvéreivel?


Nekem ez fura, ha hiszed ha nem!

2012. szept. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Valaki írta az elsők között, hogy jogrendszer szerint nem házasodhatnak az első unokatestvérek. De házasodhatnak, az már kérdés, hogy ki hogy áll hozzá.
2012. szept. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 ava87 ***** válasza:

"a testvérnek testvére vér szerinti leszármazójával"

A kérdező szerintem nem erre gondol. Ez ugyanis azt jelenti, hogy egy férfi nem házasodhat mondjuk a nővére lányával. De feltételezem, hogy a kérdező az unokatestvéreként az anyukája vagy az apukája testvérének a gyerekét érti. Tudtommal ez jelenti az unokatestvért, bár az is igaz, hogy a testvér gyerekét meg unokaöcsnek, unokahúgnak nevezik, úgyhogy ez kicsit zavaros az elnevezések miatt.

2012. szept. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

A házasságkötés akadályai [szerkesztés]


A házasságról, a családról és a gyámságról szóló 1952. évi IV. törvény alapján a házasság érvénytelen, ha


a házasulók valamelyikének korábbi házassága fennáll

VAGY a házasulók az alábbiak szerinti rokoni kapcsolatban állnak egymással:

egyenes ági rokonok

testvérek,

testvér és a testvére vér szerinti leszármazója,

házastárs és volt házastársa egyenes ági rokona

örökbefogadó és az örökbefogadott

VAGY a házasság megkötésekor valamelyik fél cselekvőképességet kizáró gondnokság alatt állt

VAGY a házasság megkötésekor valamelyik fél a teljes cselekvőképtelenség állapotában volt, de nem állt gondnokság alatt

VAGY a megkötésénél az anyakönyvvezető nem hivatalos minőségben járt el, vagy ha a házasulók a házasságkötésre irányuló kijelentésük megtételekor nem voltak együttesen jelen

VAGY valamelyik fél még nem töltötte be a 16. életévét

VAGY a 16-18. év közötti személy a gyámhivatal engedélye nélkül kötött házasságot.


Az unokatestvérek házassága Magyarországon jogilag engedélyezett, de a gyakorlatban ritka.

2012. szept. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Nem normális de egyszerűen egy jó nőnek nem lehet ellenállni,ez van :/
2012. szept. 7. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat, másod- vagy harmadunokatestvér. Ezen akadtam ki én is,hogy csak attól,hogy fiú és idősebb miért kéne vele összejönnöm. Családi rendezvényeket nem szoktunk tartani , eddig csak a nagyszüleimet ismertem a családból. Ehhez kepest eleg nagy csaladunk van, de nekem ezt valahogy sose emlitettek. Nem vagyok cigany ,ha ez barkdiben is felmerult volna. Sot, a dedszuleimnek anyai agon, volt nemesi cimeruk. Ez mara nem tudom hova kerult.
2012. szept. 7. 07:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!