Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Na ez mi? Csak szerintem nem...

Na ez mi? Csak szerintem nem normális?

Figyelt kérdés
14 vagyok és kiderült, hogy van egy 16-17 éves unokatestvérem . Valahogy szóba kerültek az unokatestvérek , én meg megemlítettem őt. Egyébként a nevét se tudom, nem találkoztam még vele soha. A lényeg , hogy azt "szurkolták" az osztálytársaim , hogy jöjjek vele össze. Merthogy "az unokatestvéred nem közeli rokonod' dehogynemaz... Most én vagyok szűk látókörű és buta , vagy tényleg normális ha valaki az unokatestvérével jön össze ? Pluszban valamelyikük megemlítette , hogy az ő nővére is az u-tesójával jár, és már le is feküdtek...
2012. szept. 6. 21:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon nem normális unokatesóval összefeküdni.
2012. szept. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%

A cigányok között normális.

Máshol nem.

2012. szept. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Ez nem helyes. Vérfertőzés.
2012. szept. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%
Ááááá,éljen a vérfertőzés.Istenem,de kretén osztálytársaid vannak.Komolyan sajnállak.
2012. szept. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%
A magyar jogrend szerint nyugodtan házasodhatnak is az unokatestvérek (a tájékozatlanok utánanézhetnek). Nekem csak az a fura, hogy miért kellene összejönnöd vele, ha még csak nem is találkoztatok.
2012. szept. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
48%
A magyar jogrendszer szerint NEM házasodhatnak unokatestvérek.
2012. szept. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 ava87 ***** válasza:
100%

Ezt a részét én sem értem, ha nem ismered, sosem találkoztál vele, a nevét sem tudod, akkor pusztán az alapján, hogy 2-3 évvel idősebb nálad, és ellenkező nemű, máris össze kéne vele jönni?

Egyébként ez az unokatestvérrel járás nekem is furcsa, főleg ha valaki direkt erre is törekszik. Mondjuk azt valahol értem, ha két unokatestvér között nem volt korábban kapcsolat, aztán felnőttként ismerik meg egymást, és összejönnek, hiszen korábban nem alakult ki közöttük olyan érzés, hogy ők rokonok. Bár akkor sem gondolom, hogy ez egészséges dolog lenne. Igaz, pl. nemesi családokban régen is gyakori volt ez, de nekem nagyon bizarr.

2012. szept. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Bonyolultabb kérdés, mint amilyennek látszik. Magyarországon belül is vidékenként, sőt, településenként is változó volt, hogy hanyadfokig nem lehet házasodni a rokonok között, ezt pluszban külön szabályozta az egyház is, valahol harmadfokig nem lehetett, valahol még a nyolcadfokú rokonnal sem. Ennek sok oka volt, az egyik legfőbb a vérfertőzés, és ezáltal a genetikai betegségek kivédése volt (még ha ők nem is így nevezték akkor). Ez itatódott át a mai szokásokba. Jogilag nálunk sem probléma, ha összejön valaki az unokatestvérével, de attól még a magyar erkölcsi normáktól nagyon elüt. Vannak olyanok (nem csak a cigányok), ahol ez normális, ott sokszor a vagyon családon belül maradását szolgálta, mára ez az aspektus szinte teljesen eltűnt, de maradt az erkölcsi norma, hogy lehet házasodni. Viszont genetikai szempontból egyértelműen nem jó.

Én minden esetre nem tudnék összejönni az unokatestvéremmel, egyszerűen nem úgy tekintek rá, mint egy potenciális pasijelöltre. Szerintem nem vagy szűk látókörű.

2012. szept. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
#6: ne terjessz téves információt! Gugli a barátod, tanulni nem szégyen.
2012. szept. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
63%

Öntsünk tiszta vizet a pohárba:


Vérfertőzés


203. § (1) Aki egyenesági rokonával közösül vagy fajtalankodik, bűntettet követ el, és egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Nem büntethető a leszármazó, ha a cselekmény elkövetésekor tizennyolcadik életévét nem töltötte be.

(3)Aki testvérével közösül, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Az unokatestvér NEM egyenesági rokon, ergo vérfertőzésnek semmiképp nem vérfertőzés. Viszont:


A házasság érvénytelensége


1. Érvénytelenségi okok

....

8. § (1) Érvénytelen:

a) az egyenesági rokonok és

b) testvérek házassága, továbbá

c) a testvérnek testvére vér szerinti leszármazójával,

d) a házastársnak volt házastársa egyenesági rokonával, valamint

e) az örökbefogadónak az örökbefogadottal kötött házassága.


Tehát a C-pont szerint NEM házasodhatnak jelenleg.

Az új Ptk kapcsán merült fel, hogy esetleg lehetőség lesz rá... egy ilyen új pont van a Kormány portálján elérhető tervezetben, ami szerint a jegyző felmentést adhat az unokatestvért érintő korlátozás alól, ha orvosi szakvélemény igazolja, hogy nem nagyobb a genetikai kockázat.


Másodunokatestvér meg eddig is, ezután is házasodhat.

2012. szept. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!