Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósok, miért kell ellenkezől...

Anyósok, miért kell ellenkezőleg csinálni dolgokat, mint ahogy azt a meny kéri?

Figyelt kérdés
Már legalább 10x elmondtam, hogy a 15 hós gyereknek nem kellenek édesített kekszek, babapiskóta, csoki, stb., hogy jó helyette a gyümölcs, mert a gyümi is jó kedveskedésnek, hogy ahogy nem lesz baja attól, hogy megeszi, ugyanúgy nem lesz baja, ha nem eszi meg ezeket a műsz*rokat... Különben is, szépen elmondtam, hogy a hülye kekszek a múltkor is olyan erős székrekedést okoztak nála, hogy már sík ideg voltam. Annyira sajnáltam a gyerekemet, olyanokat kakilt, mint egy nyuszi, és erőlködött is és fájt a hasa...Mondtam neki, hogy nem kell. Párom is mondta, de minden alakalommal, ha elmegyünk, ott vannak az asztalon, hátha a baba akar enni mégis...WTF??? Basszus minek is teszed ki??? Megfogtam a tányért és betettem a frigóba, hogy a gyerek ne lássa. Erre erőltetett sírásba fogott, hogy nincs pénze, és csak erre futotta, és hogy viselkedhetek így. Mondtuk, hogy ehelyett vett volna 1-2 db banánt, vagy narancsot, többet ért volna...

2018. jún. 21. 13:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
18%
59 Jajj, bocsáss meg, nem tudtam, hogy a kérdező is tőled szerzi be a gyümölcsdarabkás joghurtot :D
2018. jún. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
50%
61, bocsáss meg, a kérdező HOL ÍRTA, hogy nem ő készíti el?
2018. jún. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
68%
60-as, egy szülőtől nem kegy és nem is jár azért elismerés, mert életben maradt a gyereke. ALAP.
2018. jún. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
31%
Megértelek valahol. De közben baromi szomorú, hogy szegény néni a kevés pénzéből veszi a gyereknek ezt, egy csomag keksz kb 120 ft, ebből nem nagyon futja gyümölcsre. Vigyetek magatokkal, és kérjétek meg, hogy azt adja oda. Amúgy meg 5 db keksz egy normális emésztőrendszerű gyereknél nem szabad, hogy székrekedést okozzon. Lehet kevés a folyadékbevitele, vagy egyéni érzékenysés gluténra, laktózra pl. És ennyi idősen el lehet kezdeni tanítani azt, hogy mértékkel belefér az egészséges étrendbe az édesség is. Ehet kekszet, de 1 db-ot. Nem tudom, hogy fog e menni bölcsibe pl hamarosan. Lányoméknál volt, hogy az uzsonnához vmi gabonakeksz volt.
2018. jún. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 A kérdező kommentje:

53 és 54-es válaszoló: Az ujjból vettek vért a vérképre. A doki javasolta, mert bár kakilt, de nagyon keveset, nyuszibogyó szerűeket, és fájt a hasa is. A vérképével rendben volt minden. Allergia tesztet meg nem mondtam, hogy csináltak neki, csak annyit, hogy a doki szerint nem az, mert a székrekedésen kívül más tünete nem volt...Azért vannak gondok a szöveg értelmezéssel is. De nem baj. Hisztek, amit akartok, lekakilom magasról. A banya miatt szúrták a gyerekem.

Gyümölcs joghurtot én készítem neki. Ha akarod tudni a szomszédasszonynak van tehene és ő szokott házi joghurtot készíteni, amibe teszek gyümit a gyereknek. De biztos ezt is csak kamuzom, mert olyan nincs, hogy legyen egy normális szomszédasszonyom, aki tud ilyet. Csak a közértben lehet venni joghurtot, meg tejet, kefírt, stb...

Szánalmasak vagytok.

2018. jún. 22. 22:44
 66/72 A kérdező kommentje:

64- teljesen rendben van a gyerekem egészsége, köszönöm. És nem érzékeny sem gluténre, sem tejfehérjére, sem semmire. A folyadékbevitel is rendben van, főleg, hogy a kb 3 dl víz mellé még mindig szopizik naponta többször. A dokink is mondta, hogy a keksz megdagad a szervezetben, belecskékben és túlságosan összeszedi a vizet. próbáld ki, sztem neked is lenne székrekedésed, nemhogy egy alig múlt egy évesnek.

De nem értem, hogy miért vagytok arra kattanva, hogy beteg a gyerekem, mert a műszartól alig kakilt??? Már ha vissza olvasnál, akkor tudnád, hogy miket írtam.

2018. jún. 22. 22:48
 67/72 A kérdező kommentje:

60-as: te sem tudsz szöveget értelmezni, látom. Olvass már vissza, és értelmezd már, hogy mit írtam.

Nem féltem túl, de had döntsem el, mit ehet és mit nem.

amúgy, ha műkörmösre havonta van pénze, meg fodrésra hetente, meg kozmetikusra havonta, akkor ne már csak 120 ft-ja legyen a gyerekemre, aki nem mellesleg az unokája. 2-300ft-rt már vehet 2-3 banánt, vagy narancsot.

2018. jún. 22. 22:51
 68/72 anonim ***** válasza:
34%
Addig a pontig egyetértettem a kérdezővel amíg azt nem mondta hogy az ujjából vették a vért laborhoz. Vagy egy ordas nagy kamu az egész kérdés vagy többet nem vinném a helyedben ahhoz az orvoshoz mert onnan nem szoktak vért venni. Max vércukorméréshez egy cseppet.
2018. jún. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
79%

A dolog kulcsa a következő:

"már legalább 10X elmondtam"

"szépen elmondtam azt is"

"annyira sajnáltam a gyereket ... fájt a hasa"

"mondtam neki, hogy nem kell"

"párom is mondta"

"de minden alkalommal mégis"

"hátha"

"erre erőltetett sírásba fogott, hogy viselkedhetek így"


Kérdező, ez már régen hatalmi harc. Nem a piciről és nem az ő étkeztetéséről szól, hanem csak pont most abban kulminál. A lényege az, hogy az anyósod egy akarnok, aki le akar benneteket uralni, és ehhez az eszköze a manipuláció és az érzelmi zsarolás.


Ellene csak úgy tehettek, ha nem mentek bele a játszmájába. Tehát nem tartjátok fenn ezt az egészet. Tehát, ha odamentek, akkor nem kell elmondani tizenegyedszer, és nem kell elrakni az asztalról a dolgokat. Hanem haza kell menni. MINDEN alkalommal, amikor ez történik.


Nem kell magyarázkodni, semmi. Megérkeztek, lepakoltok, ott az asztalon az, amit megmondtatok, hogy ne rakja oda, de ő csakazértis, akarattal odakészít, akkor szépen felálltok, elköszöntök és elmentek.


Fárasztó, igen, de abba fogja hagyni, ha nem csikar ki vele reakciót.

2018. jún. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 A kérdező kommentje:

69-as

Én nem tudom melyik században vagy leragadva, de egy rutin vérképre csak az ujját szúrták. Leukocitaszám, vörösvérsejtek száma, granulociták, stb.

Nem kamuzok. Bizisten préselgették az ujjacskáját, hogy kinyomkodjanak pár csepp vért, és nagyon ordított...

2018. jún. 23. 17:56
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!