Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósok, miért kell ellenkezől...

Anyósok, miért kell ellenkezőleg csinálni dolgokat, mint ahogy azt a meny kéri?

Figyelt kérdés
Már legalább 10x elmondtam, hogy a 15 hós gyereknek nem kellenek édesített kekszek, babapiskóta, csoki, stb., hogy jó helyette a gyümölcs, mert a gyümi is jó kedveskedésnek, hogy ahogy nem lesz baja attól, hogy megeszi, ugyanúgy nem lesz baja, ha nem eszi meg ezeket a műsz*rokat... Különben is, szépen elmondtam, hogy a hülye kekszek a múltkor is olyan erős székrekedést okoztak nála, hogy már sík ideg voltam. Annyira sajnáltam a gyerekemet, olyanokat kakilt, mint egy nyuszi, és erőlködött is és fájt a hasa...Mondtam neki, hogy nem kell. Párom is mondta, de minden alakalommal, ha elmegyünk, ott vannak az asztalon, hátha a baba akar enni mégis...WTF??? Basszus minek is teszed ki??? Megfogtam a tányért és betettem a frigóba, hogy a gyerek ne lássa. Erre erőltetett sírásba fogott, hogy nincs pénze, és csak erre futotta, és hogy viselkedhetek így. Mondtuk, hogy ehelyett vett volna 1-2 db banánt, vagy narancsot, többet ért volna...

2018. jún. 21. 13:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
64%
Ne feledd, hogy annak idején, amikor anyósod volt hasonló életkorban és családi helyzetben, akkor ezek a kekszek voltak divatban és nem reklámozták magukat mindenféle táplálkozási tanácsadók, mással mosták az emberek agyát. Azóta letelt egy generációnyi idő, most mással mossák az ember agyát. Anyósod nem megy utána a legújabb táplálkozási ajánlásoknak, csak folytatja, amit megszokott. Nem akar ő rosszat az unokájának és az unokája is nyugodtan ehet kekszet, amikor nagyanyja kínálja, ettől még nem borul fel a gyerek emésztése és szinte biztos, hogy nem attól a kevés keksztől volt szorulása, amit a nagyanyjától kapott.
2018. jún. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
69%

8-9

Mindig öröm látni, amikor valaki ekkora vehemenciával védi a cukorzabálást. Pont emiatt nem kell rászokatni a kicsiket, hogy ne legyenek ennyire függő, mint ahogy azt te most demonstrálod.

2018. jún. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
88%
Gyokerek vagytok:D itt tulajdonkeppen a legnagyobb baj az,hogy a mama ugy csinal mindent ahogy jonak latja , lexarva az anya kereset... Es ha ezzel ez van akkor maskor is megteszi.. Nyilvan hatarokat kell szabni.. Joeg..
2018. jún. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
74%

Na, elindult a végletek háborúja egy kekszes kérdésből. Anorexek vs dagadtak.


Amúgy nekem hasonló a barátom édesanyja. Folyamatosan beszól mások-köztük az én súlyomra is, meg kiskegyedes fogyókúrákról hadovál. Aztán tömi a lánya alig egy éves gyerekét cukros levekkel, csokival, gumicukorral.


Rászólnak, leszarja, titkon az allergiás szomszédgyereket is mogyoróscuccal kínálta, aztán csodálkozott, hogy többet nem vitték oda a gyereket.

2018. jún. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
76%
Van édességfüggő ismerősöm, az is ilyen idegbeteg lesz, mint egy alkesz, ha nem jut cukorhoz. Ő szokott ilyen hőbörgéseket levágni, mint a 62%. Aki nem tömi magát cukorral, az csak anorexiás lehet.
2018. jún. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem a cukorevésről szól.


Ez egy hatalmi harc, amit az anyós vív a fia családjával. Egy klasszikus játszma, a műsírás is ezt a célt kívánja szolgálni.


Ha tiszteletet akartok kicsikarni tőle, akkor nem szabad belemenni a játszmába, amihez két ember kell, nyilván. Elmondtátok, hogy mit kap a gyerek, ha nem úgy van, akkor nem leállunk vitatkozni, és anyucira figyelni, hanem szépen hazamegyünk. Sírásra nem reagálunk, nem vitatjuk meg.


Ő figyelmet akar kicsikarni.

2018. jún. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
49%
" életvidám duci nőkkel" LOL.
2018. jún. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
56%

11-es, igen. MINDEN önmagára figyelő, és nálad kevésbé hájas (pardon, "duci") nő szomorú ÉS titokban megcsalják a jóképű, sportos, gazdag, befolyásos férjeik egy magán 10-20 kiló túlsúlyt viselő nővel, mert az "vidám".


Igen, az egészséges, nem elhízott test undorító látvány, és nem is akar senki egy egészséges testzsírszázalékú nőt megkívánni soha.


Sőt, akinek jó a testzsírja, az hamarabb is hal mag átlagosan, mint aki kövér (pardon, életvidám és duci).


Ja, nem.

2018. jún. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
64%

Basszus azért nem csoda, hogy ennyi viselkedés zavaros gyerek van. Ennyi befeszült pitsát... Komolyan nem létezik más, csak a végletek?

Tudjátok milyen az egészséges étrend? Változatos. Durva mi? Semmi baja nem lesz a gyereknek, ha néha édességet eszik. Az ilyen eszetlen, értelmetlen tiltással lehet evészavaros gyereket nevelni. Anorexiás, bulimiás lehet, csak hogy szuperanyu elégedett legyen, aztán kiszabadul a szorításból, jönnek a falási rohamok, és se perc alatt disznóra hízik.

Egyszerűen arra kell nevelni a gyereket, hogy ehet bármit, csak mértékkel. Ez azért szerintem nem olyan nehéz.

2018. jún. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim válasza:
72%
Az anyósokban az a baj ,hogy mindent úgy csinálnának ahogy nekik tetszik ,és egyáltalán nem nézik hogy a meny mit szeretne ,bele szólnak mindenbe hogy így öltöztezsd a gyereket aszt vedd le róla ,meg stb stb ! Néha elég idegesítők tudnak lenni !!!
2018. jún. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!