Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósok, miért kell ellenkezől...

Anyósok, miért kell ellenkezőleg csinálni dolgokat, mint ahogy azt a meny kéri?

Figyelt kérdés
Már legalább 10x elmondtam, hogy a 15 hós gyereknek nem kellenek édesített kekszek, babapiskóta, csoki, stb., hogy jó helyette a gyümölcs, mert a gyümi is jó kedveskedésnek, hogy ahogy nem lesz baja attól, hogy megeszi, ugyanúgy nem lesz baja, ha nem eszi meg ezeket a műsz*rokat... Különben is, szépen elmondtam, hogy a hülye kekszek a múltkor is olyan erős székrekedést okoztak nála, hogy már sík ideg voltam. Annyira sajnáltam a gyerekemet, olyanokat kakilt, mint egy nyuszi, és erőlködött is és fájt a hasa...Mondtam neki, hogy nem kell. Párom is mondta, de minden alakalommal, ha elmegyünk, ott vannak az asztalon, hátha a baba akar enni mégis...WTF??? Basszus minek is teszed ki??? Megfogtam a tányért és betettem a frigóba, hogy a gyerek ne lássa. Erre erőltetett sírásba fogott, hogy nincs pénze, és csak erre futotta, és hogy viselkedhetek így. Mondtuk, hogy ehelyett vett volna 1-2 db banánt, vagy narancsot, többet ért volna...

2018. jún. 21. 13:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
68%

#30 ezek gyümölcsöt is max a teszkóban láttak, na annak tényleg semmi íze de nagypapám kertjéből meg unokatesóimmal egymást taposva szedtük az almát, körtét, epret.


Viszont ha a gyereknek székrekedése lesz a keksztől lehet tényleg meg kéne nézetni, nem azt mondom hogy a "rossz étkezéstől" van, simán lehet valamilyen allergia, érzékenység.


Amúgy anno olvastam hogy valami anyuka azt csinálta hogy keksz, csoki, csipsz mindig van otthon ,a gyerek bármennyit ehet, ugye ilyenkor párszor bezabál de aztán nem kívánja (nálam is itt a fiókban a csokis doboz, egyszerűen nem kívánom annyi van még csokimikulás is.) ellenben a gyümölcs a "nasi", azt kérni kell, az a különleges ezért a gyerek két pofára tömi. Egész okos ötlet.

2018. jún. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a Kérdezőnek nem azzal van a baja, hogy néha pár szem kekszet megenne a gyerek az anyóssal, hanem azzal, hogy MINDIG ezt adná a mama a gyereknek.
2018. jún. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
24%

Azt ugye tudod hogy a gyümölcscukor sem egészségesebb mint a finomított? Sőt, a gyümölcssav jobban megnöveli a gyomorsavat és károsítja a fogzománcot.


Ezzel nem azt mondom hogy mindig keksszel kell etetni a gyereket, de az sem egészséges ha csak gyümölcsöt kap. Te ugyan úgy tönkreteszed a gyereket a megvonással.

2018. jún. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen mindegy, hogy adott esetben ki mit ad a gyereknek enni. Nem ez a lényeg! Hanem, hogy valaki felülbírálja a szülőt, pedig nem teheti meg. Itt nem ő dönt, hanem a törvényes gondviselő. Ha tetszik neki, ha nem. Hiszen a menye nem alárendeltje, attól hogy fiatalabb! Hanem ugyanolyan cselekvokepes nagykorú...
2018. jún. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
11%

Akkor is, ha az a meny épp árt a gyereknek?


Azért van ennyi allergiás gyerek mert mindentől kímélik őket és nem alakul ki az immunrendszerük megfelelően.


Amúgy meg, nem kell otthagyni neki a gyereket ha ennyire gonosz. Hiszen gondolom akkor a segítsége se kell, ha te nem tudsz épp a gyerekkel lenni, vagy elmennétek a férjeddel kettesben.

2018. jún. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
84%

"Azért van ennyi allergiás gyerek mert mindentől kímélik őket és nem alakul ki az immunrendszerük megfelelően."

ja mert szerencsétlen gyerek allergiás lesz a kekszre meg a csokira... mintha nem kapna belőle később. mmost még csak 15 hós, azért ennél remélhetőleg több évet fog élni

2018. jún. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
35%
Azert tulfelteni sem kell egy gyereket...
2018. jún. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
89%
Könyörgöm, itt most nem arról kell kisregenyeket írni, hogy de a gyümölcsben is így-úgy, de a keksz, csoki meg amúgy! Arról van szó, hogy a gyerek édesanyja, a törvényes gondozója mond valamit és az anyós direkt az ELLENKEZŐJÉT csinálja. Ez a lényeg nem más, lehetne bármilyen kajáról vagy innivalóróp vagy egyéb dologról szó, ha egyszer az anyja és apja azt mondja nem, akkor az nem!! Nehogy már a nagyanyja felülbírálja a szülők döntését és kedve szerint cselekedjen. Ráadásul a kérdező leírta, hogy MINDIG ezekkel kínálja anyós a gyereket, ahányszor csak mennek. Ha a kérdező nem akar még a gyereknek adni csokit, kekszet, akkor nem akar adni és pont. Ne legyen már ekkorát tragédia csinálva ebből..
2018. jún. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
21%
Elég baj az, hogy pár keksztől a gyereknek székrekedése volt. Egyébként hozzátenném, hogy a kérdező 1 kur*a szóval nem írta, hogy CSAK gyümölcsöt eszik a gyerek, itt egyeseknek baj van a komprehenziójukkal. Mi lesz később, amikor majd sulikaját fog enni? Mindennap a wc-n fog 3 órát ülni? Az jobb lesz? A 85 éves nagyanyámnak van székrekedése egy kevés csoki után, de egy egyéves gyereknél ez inkább ciki. Azt meg inkább nem is kommentálom, hogy az anyósod házában fogod magad és elpakolod az általa kitett sz*rkaját. Sok anyóskérdést szoktam itt olvasni és ritkán értek egyet az anyósokkal, de ebben az esetben szerintem te reagáltad túl. Semmi baja nem lesz a gyereknek, ha időnként elfogyaszt valami szintetikus ízfokozott szart, persze nem kell túlzásba vinni. Amikor én gyerek voltam (90-es évek) még a szart is megettük a homokozóban és ittvagyunk, élünk, nem vagyunk allergiások, nem megy tropára a gyomrunk 1 olcsó keksztől.
2018. jún. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
82%
Hadd döntse már el a kérdező és a férje, hogy mit ehet és mit nem a gyerekük komolyan!! Tudtok olvasni, leírta világosan, hogy nem néha, hanem MINDIG ilyen sz*arokkal tömné a gyereket.. Ha ezredik kérésre is nem dugná direkt a gyerek orra alá a csokikat, akkor a kérdezőnek nem kéne elraknia. Anyós inkább örülhetne, hogy még viszik hozzá az unokáját, mert ha az én anyósom csinálna direkt azt ezredjere is, amit megkértem, hogy ne, akkor egy jó ideig biztos nem unokazhatna! Nem az érdekli a kerdezot, hogy régen mit ettek meg az emberek vagy mit nem, ha ő egyszer nem akar a 15 hós gyerekének állandóan kekszet és csokit adni, akar hadd ne kelljen már imádkoznia érte, b*asszus!! Ő az anyja, az van, amit ő mond, ebben mi olyan felfoghatatlan?!
2018. jún. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!