Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósok, miért kell ellenkezől...

Anyósok, miért kell ellenkezőleg csinálni dolgokat, mint ahogy azt a meny kéri?

Figyelt kérdés
Már legalább 10x elmondtam, hogy a 15 hós gyereknek nem kellenek édesített kekszek, babapiskóta, csoki, stb., hogy jó helyette a gyümölcs, mert a gyümi is jó kedveskedésnek, hogy ahogy nem lesz baja attól, hogy megeszi, ugyanúgy nem lesz baja, ha nem eszi meg ezeket a műsz*rokat... Különben is, szépen elmondtam, hogy a hülye kekszek a múltkor is olyan erős székrekedést okoztak nála, hogy már sík ideg voltam. Annyira sajnáltam a gyerekemet, olyanokat kakilt, mint egy nyuszi, és erőlködött is és fájt a hasa...Mondtam neki, hogy nem kell. Párom is mondta, de minden alakalommal, ha elmegyünk, ott vannak az asztalon, hátha a baba akar enni mégis...WTF??? Basszus minek is teszed ki??? Megfogtam a tányért és betettem a frigóba, hogy a gyerek ne lássa. Erre erőltetett sírásba fogott, hogy nincs pénze, és csak erre futotta, és hogy viselkedhetek így. Mondtuk, hogy ehelyett vett volna 1-2 db banánt, vagy narancsot, többet ért volna...

2018. jún. 21. 13:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
60%

Azért kíváncsi vagyok az itteni válaszolókat vajon mivel tömték gyerekkorukban. XD

Pár szem keksz vagy babpiskóta nem a halál, még az ipariból sem, viszont lehetne anyósnak alternatívát kínálni, hogy pl süsse meg ő maga, na abban nem lesz semmi adalék, a cukrot se kell benne túltolni és gyümölccsel is fel lehet dobni.


Valahol megértem a kérdező célját is, de nem kellene ennyire vaskalaposnak lennie. Valahol középen kéne találkozni. Mellesleg a gyerek apja mit szól? Ő csak csendben néz?

2018. jún. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
57%

25

Ez már csak azért nem igaz, mert az általad vázolt felfogás uralkodik a VILÁG 4. legkövérebb országában, ami Magyarország.


A zsír nem a szépség miatt gáz. Hanem mert megbetegít, és korán meghalnak tőle az emberek.


Egy egy éves alig múlt gyereknek meg SEMMI SZÜKSÉGE NINCS sem finomított cukorra, sem színezékre, sem állományjavítókra, sem tartósítószerekre. Azok ugyanis MÉRGEZIK.

2018. jún. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
81%

13as:D

Most komolyan..?

Egy 2 azaz KETTO honapos babarol volt szo.. Inkabb te vagy az elmebeteg h a 2 honapos alig megszuletett gyereket szaloncukorral meg borsofozelekkel tomned... Joisten.. Csak remelni merem hogy neked nincs..

2018. jún. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
59%

Egy egészséges gyereknek nem lesz székrekedése a keksztől, nálunk tejfehérje allergia okozott erős székrekedést, lehet jobb lenne ennek utána járnod hogy tejes/tojásos ételektől alapjáraton nincs-e ilyen emésztési gondja.

Amúgy te vagy az anyja, ha azt mondod nem ehet ilyet akkor nem ehet, teljesen mindegy hogy anyós anno mit csinált a fiával,hogy etette, meg kell mondanod neki hogy neki is volt lehetősége felnevelni X gyereket, most rajtad a sor, és ha te úgy látod jónak hogy nem ehet ilyen kekszet akkor nem, ha nem tetszik a nagyasszonynak akkor nem kell addig találkozni míg nem érti meg.

Arra vigyázz hogy ne hagyd hogy vigyázzon rá, kettesbe maradjatok, mert ha nem látod biztos megtömi édességgel, idősek így tudják csak valamiért kifejezni a szeretetüket.

Mint írtam az én kisfiam tejfehérje és tojásallergiás, még az öreg dédiék is megértik hogy nem ehet ilyeneket, próbálnak szegények úgy vásárolni hogy tudjon enni csak összekeverik gluténmentessel, de legalább ők próbálkoznak mert jószívűek.

Anyósod egyszerűen szarik rád erről van szó .

2018. jún. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
82%

Tevedes.. En nem tiltom foggal korommel oket az edessegtol de az en anyosom van annyira intelligens,hogy nem vesz semmibe

... Es ujfent jeleznem,hogy jelen esetben a legnagyobb baj,hogy a kedves mama rivalizalni ohajt az anyukaval aki jogosan van kiakadva ha lexarjak a kereset..

2018. jún. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
34%
Ezt a "fúj-fúj mű kaja" nyavalygást egyetlen esetben tudnám komolyan venni, ha anyuka egyébként mindent otthon termelne, semmi boltit nem használna.
2018. jún. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim válasza:
65%

Akik szidják a kedves anyukát mert nem akarja,hogy a gyerekét mindig sz*r cukros dolgokkal tömjék azoknak üzenem: Kicsi koromban engem is tömött a drága nagymamám minden cukros dologgal és mivel kicsike voltam persze,hogy elfogadtam aztán mikor nagyobb lettem már én hisztiztem ki ha nem kaptam a szüleimtől de mama adott mindig ebből az lett,hogy iszonyúan hasfájós lettem az emésztésem tönkre is ment és alig tudtam leszokni róla cukor beteg is lettem.

Anya se tiltotta tőlem de elmondta mamámnak,hogy csak ésszel!! Napi 1 kicsi csoki épp elég de mama nem értette meg.Sok időbe telt leadnia felesleget 17 éves koromra kizártam magamból ezeket a túl cukros dolgokat és sportolok és egészségesen táplálkozom.Csodák csodájára nem vagyok anorexiás és az alakom is szép és egészséges vagyok az emésztésem rendbe jött cukros dolgokat csak annyit eszem amennyit a betegségem miatt elő írtak.

Még mielőtt jönnének,hogy a szüleim hibája,hogy nem figyeltek rám emiatt lettem beteg azoknak üzenem a szüleim nagyrészt nem is tudtak róla mert mikor jött a kedves mama titokban adta a csokikat vagy ha nála voltam ott tömött tele tisztán emlékszem 9 évesen vittek kórházba mivel egész nap semmi főtt kaját nem adott mama csak édességet és nem bírta a gyomrom.

Szerintem itt sem az a baj a kérdezőnél,hogy nem akar neki egyáltalán édességet adni hanem ,hogy a drága anyós túlzásba esik annak ellenére is,hogy figyelmeztetve lett!!

Adjon gyümölcsöt a gyereknek nincs abba semmi rossz és igen is van íze.Van abban is cukor de sokkal kevesebb mint a túlárazott édesített csokiknak,kekszeknek és sok bennük a vitamin.

23/L

2018. jún. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
42%

Ti milyen tömésről beszéltek? :'D Nem LIBA, hanem BABA. Komolyan úgy képzelitek el, hogy a nagymama fogja a gyereket, az ölébe ülteti, kifeszíti a száját, és elkezdi letömködni a torkán a doboz Toffifeet, a zacskó kekszet meg a tábla csokit? Ha meg kihányja, akkor azt is megeteti vele? :'D

Teljesen megbolondultatok? :'D Az, hogy kitesz egy tányérra 3 szem piskótát, és anyuka annyit ad belőle a gyereknek, amennyit akar, az hol "tömés"? :'D

A vérmérsékletből ítélve a válaszolók nagy része nő, és anyuka... lehet inkább rátok férne már egy jó tömés, akkor nem ugranátok egymásnak egy ilyen baromság miatt, jesszus... :D

2018. jún. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
68%
"Nyitva van a zárt osztály"
2018. jún. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
76%
Jóég... Milyen "ízekről" beszél itt a sok okos? Nyilván, aki hozzá van szokva az ízfokozós sz.rokra, annak a gyümölcs íztelen. És félreértés ne essék, én imádom a csokit, meg a gumicukrot, de felnőtt ember vagyok, tisztában vagyok azzal, hogy ezek mennyire károsak. Egy kisgyerek ezt még nem méri fel, csak érzi, hogy finom. Ezért fontos, hogy a szülő legyen tudatos. Én egyetértek a kérdezővel.
2018. jún. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!