Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósok, miért kell ellenkezől...

Anyósok, miért kell ellenkezőleg csinálni dolgokat, mint ahogy azt a meny kéri?

Figyelt kérdés
Már legalább 10x elmondtam, hogy a 15 hós gyereknek nem kellenek édesített kekszek, babapiskóta, csoki, stb., hogy jó helyette a gyümölcs, mert a gyümi is jó kedveskedésnek, hogy ahogy nem lesz baja attól, hogy megeszi, ugyanúgy nem lesz baja, ha nem eszi meg ezeket a műsz*rokat... Különben is, szépen elmondtam, hogy a hülye kekszek a múltkor is olyan erős székrekedést okoztak nála, hogy már sík ideg voltam. Annyira sajnáltam a gyerekemet, olyanokat kakilt, mint egy nyuszi, és erőlködött is és fájt a hasa...Mondtam neki, hogy nem kell. Párom is mondta, de minden alakalommal, ha elmegyünk, ott vannak az asztalon, hátha a baba akar enni mégis...WTF??? Basszus minek is teszed ki??? Megfogtam a tányért és betettem a frigóba, hogy a gyerek ne lássa. Erre erőltetett sírásba fogott, hogy nincs pénze, és csak erre futotta, és hogy viselkedhetek így. Mondtuk, hogy ehelyett vett volna 1-2 db banánt, vagy narancsot, többet ért volna...

2018. jún. 21. 13:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
82%

Oh, ilyen velem is volt! :D

Lefénymásoltattam anyósnak a gyerek anyakönyvi kivonatát, és mondtam, hogy ragassza ki a falra, hogy mindig eszébe jusson ki is a gyerek anyja, illetve még hozzátettem, hogy most még csak kérem, másodjára már nem kérni fogom.

Azóta nagyjából rend van.

2018. jún. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
84%

Figyu itt akkora harc meg hogy borzalom.


Kössetek kompromisszumot. Vegyél a boltban bio kölesgolyót, bulátát... Mutasd meg a mamának hogy LÉTEZIK ilyen (ilyet csak ehet a pici), és ha elfogy ilyet vegyen ezzel kínálhatja nyugodtan.

2018. jún. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 A kérdező kommentje:

Nos, mivel nem jegyeztem meg a válaszolók sorszámát, ezért csak reagálok úgy általánosságban.

Ha már ennyire le vannak az anyóso (tisztelet a kivételnek) ragadva a múltban, hogy akkor is etették a gyerekeket csokival stb, akkor ajánlom, hogy mossanak kézzel (mert a mosógép is elég ritkaság számban ment régen), használjanak parazsas vasalót, és ne nézzenek tv-t (vagy max feketefehéret).

Az ősember sem fogyasztott sem csokit, sem kekszet, sem semmi műsz*rt, mégsem abba halt bele, hogy gyümölccsel pótolta a cukrot, hanem abba, hogy felfalta egy tigris, vagy letaposta egy mamut, vagy mittudomén.

Azt sem írtam, hogy nem kap "édességet". nyilván eljárunk vendégségbe, szülinapokra, nem tiltom a gyereket, hisz mindenki eszik, és nyilván ő is szeretne enni abból, amiből mi, DE anyósom szó szerint mindig ezekkel kínálja! De mindig! És már 100x elmondtuk, hogy ne vegyen ilyesmiket, de ő csak azért is, és aztán meg sértődés van, ha szólunk érte.

Elvittem orvoshoz a gyereket, amikor székrekedése volt. Minden rendben volt, vért is vettek tőle (és nagyon sírt :( ), nem allergiás, hanem valószínű, az egyik adalék okozta, ami a kekszben volt, és nem egy darabot adott neki, hanem legalább 5-öt, és e miatt volt ez az egész kaki baj. De még ezek után sem érte el ésszel, hogy NEM KELL!

Áruljátok már el, akik azt írtátok, hogy "nem lesz tőle baja", mi baja lesz, ha nem eszik ilyen műsz*rokat? Mit okoz a szervezetben, ha teljeskiörlésű kekszet adok neki (ami jól is hat az emésztésre) a műkeksz helyett, ha én készítek neki gyümisalit és nem babapiskótával tömöm, vagy ha nem eszik csokit, hanem mondjuk gyümölcsjoghurtot? Merthogy itthon csak ilyen "édességeket" kap és olyankor soha nincsen semmi baja, érdekes mód...Szóval kíváncsian várom azokat a betegségeket, amiket a műsz*r kekszek megvonása okoz!

nem mellesleg a fogacskái is romlanának, ha ilyen sz*rokkal etetném naponta...Várom a diagnózisokat!

2018. jún. 21. 23:15
 44/72 anonim ***** válasza:
92%

Kölesgolyós vagyok

Azt nem lehet megcsinálni a mamával hogy viszel magaddal ezekből az "édességekből" amiket leírtál és otthagyod nála hogy ezt adja a picinek?

Talán ez megoldás lenne.

2018. jún. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
58%

Ahha innentől kezd kamunak tűnni..

elvitted orvoshoz 15 hós gyereket és rögtön vettek is vért tőle mert nem tud kakilni?

Ez annyira hihető, kórházba veszik csak le ilyen kicsi gyereknek a vérét, oda is beutalóval, és először negatív székletmintát kérnek nem rögtön vérvételt.

Ezt onnan tudom mi 18 hónaposan voltunk, még fizettem is volna még se volt hajlandó senki levenni neki a kora miatt.

És székrekedés miatt mert alkalmanként van neki nem vesznek le vért -.-

2018. jún. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
32%

#43 úgy hívják zugevés, mert ha csak tiltod a gyereket amint lesz keresete max előled elbújva de néha fog enni ilyen "szemetet", max iszonyatos bűntudattal így az rögzül be neki hogy ezt rejtegetni kell ami felnőttkorban komoly evési problémákat okozhat.


Persze, nem lesz beteg ha nem eszik műkaját. Sőt, ennyi erővel darálj le minden tápanyagot egy masszává, süsd ki, kockázd fel és egyétek minden nap csak ezt, hiszen egészséges! A műkaja lényege hogy FINOM, mert k...a unalmas az élet finom kaják nélkül, ez az értelme, ezért, esszük, nem az egészségért, ha ezt sem érted (vagy nem akarod érteni) rágcsáld csak a teljeskiőrlésű szárazkenyeret.

2018. jún. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk anyósom állandóan küldi a 1.5 éves fiamnak a kubut stb. Hiába mondtam neki h nem iszik üdítőt nem azért mert nem engedem hanem pusztán vizes inkább. Elveszzük köszike és max megittuk mi ha úgy volt.

Menj anyukával egyszer vásárolni h te miket szoktál és mutasd meg neki az árakat is h jééé nem kerül többe mint a műsz@r. Vagy én multkor megvettem amit eszik a gyerek. Négyszemközt odaadtam anyósnak és ő adhatta a gyerkenek.

Nálunk is vannak másban hatalmi kérdések, ha szemétség ha nem mikor nem fogja fel akkor egy darabig mi nem megyünk csak a fia. Persze újra és újra előjön a probléma...de megjegyzem itt halkan...tőle nem akarok soha segítséget,nehogy azt mondja valaki leugatom de persze csicskának jó.

Türelmet és kitartást kívánok hozzá.

2018. jún. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
56%

33

A gyümölcscukor NEM önmagában kerül a testbe, hanem vitaminokkal, ásványi anyagokkal ÉS rostokkal, melyek lassítják a felszívódást, nem sokkolják a hasnyálmirigyet, tele vannak hasznos anyagokkal stb.


A gyümölcssav ÖNMAGÁBAN károsíthatja a fogzománcot, HA utána azonnal fogat mosol, különben nem.


Ehhez képest a keksz tönkreteszi a fogzománcot, a hasnyálmirigyet, semmiféle értékes tápanyagtartalma nincs, tele van műdolgokkal, amik stresszelik egy baba máját, és a többi.


Komolyan, más értem, miért Mo. a világ 4. legkövérebb országa.


Csak azt nem értem, miért nem kötik vizsgához a gyereknevelést! Komolyan, hogy egy alig egy évesnek ugyanolyan káros egy gyümölcs, mint a pilóta keksz, és ezt még le is írni ...

2018. jún. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 A kérdező kommentje:

Magánrendelőben voltunk vele és a gyermekorvos kiírta a vérképet. Az ujjacskáját szúrták.

Minden rendben volt a vérképpel különben. Itt most azon van a hangsúly, hogy direkt kobtrázik az a banya.

Nem hiszem, hogy az életben a gyereknek a csoki, meg a sok édesített sz@r jelenti a boldogságot.

A mi babánk egy kiegyensúlyozott, boldog, vidám gyerek, és elegendő az az "édesség" amit biztosítunk neki a fentebb említettekkel. Felnőtt emberek vagyunk mind. Mindenkinek joga van úgy etetni itatni a gyerekét, ahigy akarja. Én nem szólok beke, hogy itt egyeseknek az a normális, ha a gyerek minden nap kap ilyen műsz@rokat, de, hogy én mit adok az enyémnek, az is rám és a férjemre tartozik csak. Akkor vigyázott a gyerekre tényleg csak fél órát, míg mi a párommal bevittünk néhány nehezebb cuccot a házba, nehogy megüssük a babát a nagy pakolásban, de az biztos, hogy utoljára vigyázott rá...Miért nem dönthetjük el mi, higy mivel etetjük itatjuk a saját gyerekünket? Miért kell kontrában?

Amúgy nem látom a nagy hisztériában a csoki, cukorka, és egyéb műszarok okozra betegségek diagnózisait. Lesztek szívesek leírni, mert én még csak nem is hallottam ilyen nyavajákról. Köszi.

2018. jún. 22. 10:40
 50/72 anonim ***** válasza:
63%

46,

"a műkaja lényege, hogy finom ..."


Ha szerinted csak a műkaja finom,a többi meg "unalmas", akkor rohadtul nagy bajok vannak mind a gasztronómiai ismereteiddel, mind a mindennapjaiddal.


48-as voltam. Nem eszem műkaját, ellenben napi 3-szor baromi finomakat eszem, MERT élvezem.

2018. jún. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!