Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? (párom testvérének a barátnője probléma. )

Figyelt kérdés

Lassan 7 éve boldog párkapcsolatban élek a barátommal.

Van egy öccse, nagyjából egy idősek vagyunk és most felszedett egy nála 2 évvel idősebb csajt.

Elég gyakran váltogatja a barátnőit, dehát az ő dolga, fiatal, szórakozik, próbálkozik. Eddig minden barátnőjét kedveltem, mondhatni megszerettem...

A mostanit még nem igazán ismerem, de egy bombanő. Magas, szőke, csinos,és mivel külföldön dolgozik pénze is van.

Szóval ő a tökéletes jelölt anyósomék számára.

Semmi bajom nem lenne a lánnyal, hiszen még nem ismerem, viszont az nagyon rosszul esik hogy máris mindenki odavan érte.

Pár napja anyósomék ki is fejtették hogy milyen okos, eszes lány, tudja mit hogy kell csinálni, nincs elveszve stb....Mintha észre sem vették volna hogy én is a világon vagyok...

Mi külön élünk tőlük, és általában hétvégén találkozunk a szüleivel.

Én ennek a lánynak a totális ellentéte vagyok.Mindig okos, jó tanuló, mondhatni osztályelső voltam, senki nem mondta volna hogy pár év mulva nem lesz munkahelyem. De igy lett, pár évig én is dolgoztam külföldön, de a kapcsolatunk miatt hazajöttem.3 éve nem dolgozok. Egyszrűen nem sikerül sehová bekerülnöm. Most is van kilátásban munkahely de már reménykedni sem merek.

Szerencsére párom jól keres, szüleim szintén segitenek, jó munkahelyük van. Szóval csak én vagyok ilyen szerencsétlen az egész családban.

A másik dolog hogy én imádom a természetet, az állatokat,a falusi életet.Lovagolok, kutyát tenyésztek, és bár helyes csaj vagyok, nincs LV vagy Prada táskám,nem csinaltatok hetente műkörmöt, és van rajtam plusz 7-8kg. De ez már mind hátrány anyósomék szemében.

A párom anyjának nincs egyszerű természete,eddig a barátom öccsének egyetlen barátnője sem felelt meg neki, de ez a lány más....Szerencsétlenségemre, állitólag nagyon ügyes a konyhában is. Szóval egy igazi szupernő!

Úgy érzem hogy nem versenyezhetek ezzel a lánnyal, alapból vesztenék...Szinte látni hogy apáromnak is ilyen lányt képzeltek volna el.

Múltkor is sirva jöttem el tőlük, bár előttük nem mutattam hogy megbántottak.

Én kedvelem az anyukáját minden rigolyája ellenére, és mindig kedves vagyok hozzá, de ha ez igy megy tovább előbb utóbb robbani fogok.

Párom azt mondja ne foglalkozzak velük, számára én vagyok a tökéletes, de mégis előre félek mi lesz ha mindannyian ott leszünk a párom szüleinél...

Nagyon el van ájulva tőle mindenki, mintha nem is számitana hogy én már évek óta odatartozom, engem biztos senkinek nem dicsérget....

Adjatok valami tanácsot!

Koszi


2014. márc. 3. 10:43
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
50%
Azért 7-8 kiló plusz nem olyan sok, amikor az utcán 20-30 kiló plusszal látni embereket. Ne legyetek ennyire pitsák.
2014. márc. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
86%

Egy nagy bajod van és az nem a plusz kilók.

Másra figyelsz.Nem kell.

Ha elégedett vagy magaddal és a kapcsolatoddal akkor ne számitson már mit mond anyós.Ha a férjednek megfelelsz akkor nehogy már anyós miatt edd a kefét.


Éveken át hallgattam hogy az egyik rokonunk(anyós részről)milyen jó igy meg úgy,baromira nem érdekelt,kicsit rosszul esett de 1perc után már túl voltam rajta.


csak magatokkal töröfj és nem lesz gond.Látod most is felkaptad a vizet csak azért mert vadidegen emberek azt mondják kövér vagy.

2014. márc. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
51%
Ne törödj vele,új seprő jól söpör.Aztán majd kiderül:)))Meg lehet pár hónap és a barátné minden lesz csak nacs asszony nem.
2014. márc. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
29%

Ti milyen kis férgek vagytok. Pofám leszakad. Ha valaki nem Magyarországon él, akkor már nem létezik külföld??? Ha valaki Törökországban él, nem mondhatja hogy megyek külföldre nyaralni? Segghülyék vagytok. Az meg a másik hogy hogy van pofátok olyat írni hogy dagadék meg hájas?! Ha 20-30+ lenne rajta, oké. De 7-8kg?! Istenem mennyi állszent, szánalmas bunkó van itt. Aztán meg megy a nyomorgás ha valaki testképzavaros hogy "jajj, szegény".

A kérdező x idő óta már együtt van a párjával, aztán belliben egy szőke cicababa, jóformán nem is ismerik, de piedesztárra emelik. Azért ne mondjuk már hogy ez a normális. Oké, biztos szimpi, de attól még a kérdezőt nem kell semmibe venni... Márpedig anyósa ezt teszi.


Kérdező!

Ne vegyél tudomást a párod anyjáról... Nem kell ezt úgy magadra venni. Mutasd meg hogy te jobb vagy ennél. Legyen önbizalmad, mert valakinek te vagy a tökéletes.

2014. márc. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
26%

Ne keseredj el!

Azt írod:

"egy bombanő. Magas, szőke, csinos,és mivel külföldön dolgozik pénze is van.

Szóval ő a tökéletes "


Akkor elárulok egy titkot:

Ha ilyen szuper a csaj, akkor tudod, hogy hány pasi hajthat még rá az öcskösön kívül?!

Szóval van választék a tarsolyában!

Ráadásul az ilyen nőknek, már olyan igényeik is lehetnek, amikhez kevés amit nyújtani tud a srác. Egyáltalán nem biztos, hogy ő is ellakna egy kis faluban.

Arra jó, hogy ideiglenesen elszórakozgasson vele, amíg megtalálja az igazi pasit, aki majd nagyságrendekkel többet tud adni neki.

Szerintem előbb-utóbb tovább áll a csaj, csak idő kérdése.

2014. márc. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
84%

Nem lehet, hogy te saját magadnak nem felelsz meg?

3év munka nélkül rengeteg! Az, hogy Vutttyon vagy Csánell táskáját van semmit nem jelent, az inkább, hogy van biztos állása, el tartja magát, mellette megteheti,hogy adjon magára, szép ruha, műköröm, tudomisén.

2014. márc. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
88%
LOL és leírja, hogy nem arról van szó, mert ha nem dolgozna egész életében akkor is megtudnának élni. Na de miből? Szerinted melyik anya nézi jó szemmel, hogy valaki a fiába csimpaszkodik, azzal a felkiáltással, hogy "keres ő eleget helyettem is"?
2014. márc. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
81%

A Te sztorid olyan kísértetiesen hasonlít az enyémre, hogy az ijesztő... Hála az égnek részletek nem egyeznek, és ez már elmúlt, de el szeretném mesélni Neked.


Nálunk én vagyon a bomba csajszi, aki sok pénzt keres, vállalkozása van és még jól is főz... Van egy interentes oldalam is, pár ezer rajongóval.


A párom testvérének a barátnője soha nem mondta, hogy gondja van velem. Soha nem beszélgettünk, ha próbáltam közeledni hárított, és elképesztően beteges kisebbségi komplexusa fejlődött a puszta jelenlétemtől, másfél év alatt eszét vesztette a féltéenységtől Odáig fajult a dolog, hugy névtelenül zaklatott, és végül le is bukott.


És tudod min múlott mindez? Pár beszélgetésen... Mert én nagyon jóindulatú ember vagyok, de nem tudtam felvenni a "versenyt" az előítéleteivel. Így aztán a lány pokollá tette a saját életét és végül szétszakította a párkapcsolatát. Megéri?

2014. márc. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
74%

"És én sem szeretnék örökké mástól függeni."

"Ha soha nem dolgoznek is megtudnank elni,itt nem errol van szo."


te magadat miért dicsérnéd meg?

- van munkád? - nincs.

- el tudnád tartani magad? - nem

- irigy vagy? - igen.


"Szerencsétlenségemre, állitólag nagyon ügyes a konyhában is." -???? mi az, hogy a te szerencsétlenségedre? hál Istennek, hogy tud fözni!

mégis hány éves vagy te? mint egy szaros nyafogos gyerek.


"Múltkor is sirva jöttem el tőlük, bár előttük nem mutattam hogy megbántottak. "

mivel bántottak meg Téged, kis Királylány, hogy azt mondták a fiuk barátnöjére, hogy milyen kedves, okos, dolgos lány???


Fordulj inkább pszichologushoz!

2014. márc. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
80%

29es, maradj már az idegbeteg, hárpia anyáddal, a szülésen alig túl levő nőrokonának bikinis fotókat mutogat "nevelő célzattal"?? Meg utólag a háta mögött morog, hogy a férje ezt hogy tűri?! Talán úgy űri, hogy nem a tulajdonosa a rabszolgájának/feleségének, hanem a szerető társa! És még nagyra is vagy a kifordult gondolkodásotokkal, meg az anyád érdekes agymenéseivel!

Kit érdekelnek az anyád mániái, örüljön, hogy nem mondta neki a csaj, hogy Icuka néni, KÖZÖD b... meg??! A papucs férjeddel, meg a mama kedvence fiacskáddal foglakozz inkább!

Képes vagy anyád nélkül is gondokodni, van olyan véleményed, ami nem úgy kezdődik, hogy "anyám szerint"?


Kérdező, én értem mi bajod, valószínűleg azt akarod kifejezésre juttatni, hogy miért nem fogadnak el olyannak, amilyen vagy, miért nem szeretnek így téged......


1. az a kevés plusz nem nagy dolog, semmi közük nincs hozzá, ha a párodnak szép vagy így, akkor ne törődj velük.


2. senkinek semmi köze ugyan ahhoz, hogy ti hogy álltok anyagilag, valóban vannak háztartásbeli nők, akiknek családjának ez rendben van, de a tiéd még nem ez a helyzet.

Nincs gyereketek (?), ha vállalsz, minimális anyaságit fogsz kapni, mert semmit nem tettél, amiért picit többet kaphatnál, és amúgy meg mi a fenét csinálsz egész nap otthon?!


Ha nincs a kutyákból bevételed, számold fel őket, ne használd alibinek, hogy otthon ülhess.


Keress egy munkát, mindegy, amilyet leggyorsabban találsz, ha nem vagy rászorulva a pénzre, akkor is, mert nagyon komolyan kikerülsz a munkaerő piacról (vagy be sem kerülsz), az a fiatal, aki tudj isten mióta otthon üldögél, mihez érthet már?!


Az nem megoldás, hogy most úgy döntöttél, mert sokat piszkálnak, hogy semmit nem csinálsz, elmégy egyetemre, szintén a párod pénzén! (volt ilyesmi ismerősöm - ne vedd magadra-, az is évek óta otthon, egy gyerekkel, akit óvodába alig akart elengedni, mert ugyebár akkor ő már miért mereszti otthon a fenekét, erre aztán beíratkozott egyetmere, amit a férje bevételéből fizettek és 2,5 évig csinál egy évet, majd átkerült máshova!)


Szóval ne akarod megérteni a lényeget, anyósék reakcióit tekintheted jelnek is, mit gondolsz a párod mennyire fog tisztelni, avagy (akármennyire rosszul is esik) mennyire tisztelhet most?!

Mert elárulom, semmennyire! Eltart, az egy dolog, hogy nem kiabálja neked, mert valószínűleg hajlandó vagy mindezért fejet hajtani, de csak egyszer nyisd ki a szád! Majd akkor fogsz csodákat látni!


Keríts magadnak munkát, legyen önálló bevételed! Sokkal jobban fogod magad tisztelni, tágul a látóköröd, nézeteid (komolyan nem félsz, hogy lapátra tesz a pasid? Mit lehet olyan FIATAL nővel kezdeni, beszélgetni, aki 3 éve egész nap otthon ül? A begyöpösödött szó mond-e valamit?), teljesen már ember leszel, majd meglátod.


Tanulj már meg főzni, azért erre már nem lehet mást mondani, otthon ülsz, és főzni sem tudsz?! Mihez értesz, de komolyan?


Hozd rendbe az életed, hogy anyósék ne törölgethessék beléd a lábukat, alakíts kicsit (akár dacból is) a külsődön, más frizura, kicsi torna, műköröm, bármi - mit gondolsz, igénytelenül meddig fogsz kelleni a párodnak? Nem azt akarom ezzel mondani, hogy ronda lennél, magad is mondod, hogy nem, inkább azt gondolom, hogy megvonsz magadtól mindenfélét, ami egy kicsit jobban álló fiatalnak ma természetes, inkább rádumálod magad, hogy neked erre nincs igényed csak ne kelljen érte tenni (a párodat ezekkel már nem akarod szekálni, neked meg nincs rávalód - ezen amúgy megáll az eszem, fiatal, független, gyerek nélküli nő hogy élhet így?!).


Aztán ha új nőt csináltál magadból, akkor azólogasson be anyós!

Mert így sajnos el kell ismerni, hogy van igaza abban, amit mond, te is azért sértődsz meg, mert érzed, tudod, hogy van abban igazság!

Csak gyáva vagy és kényelmes, könnyeb fejet hajtani mindenkinek, hol ennek a jóindulatától függeni, hol annak, csak ne kelljen kilépni az életbe. De akkor mindezeket el kell tűrni, ez jár a kényelmes életért, otthon pihengetésért, a lelkeddel senki nem törődik, a véleményeddel még kevésbé, mint ahogy d¨ntéshatalmad sem lesz soha, aztán 10-15 év múlva majd panaszkodsz (ha egyáltalán meg tudod tartani a pasid, amire őszintén nagyon kevés esélyt látok!), hogy senki soha emberszámba nem vett!


A legőszintébb jóindulattal írtam neked mindezeket. Ha tudnék magamon, az életemen változtatni (miért ne? nem akarásnak nyögés a helye....), akkor sem tudnám ezeket elfelejteni anyósnak (még ha tudom, hogy igaza is van), meg nem is akarnám, de én nem élnék így, ahogy te!

2014. márc. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!