Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan vegyem el az anyjától...

Hogyan vegyem el az anyjától a barátomat?

Figyelt kérdés

A kérdést szebben nem tudtam megfogalmazni, de lényeg benne van. Anyuka (anyósom) engem ki nem állhat, pedig sosem voltam vele tiszteletlen sem bunkó, vagy flegma. Mindig próbáltam a kedvében járni, lehet hogy ez volt a legnagyobb baj. 2 éve vagyunk együtt a barátommal. Anyuka új heppje, hogy nem lehetünk náluk filmezni, mert engem nem hajlandó elviselni a lakásban ( bár ha estefele mennék, akkor össze sem futnék vele, de mindegy). A barátom ezt tűri, mivel még otthon lakik, de már régóta fontolgatja hogy elköltözik. Kicsit cserbenhagyva érzem magam, hogy nem áll ki mellettem, nem tudom, hogy jogosan-e, na mindegy...


A kérdésem pedig az, hogy valahogy vissza akarnék vágni az anyósomnak, hogy oktalanul viselkedik így velem (ráadásul eleinte semmi baja nem volt, csak mostanában kattant be) és hogy megmutassam azt, hogy nem jobb az sem, ha már szinte majdnem itt lakik a kisfia.


Egyébként ő idősebb asszony már... olyan 60 éves, a fia 23. én 19 vagyok.


Ui: nem akarok gonosz lenni, de nem hagy más választást. Vagy a barátom tényleg kiállhatna mellettem? Nyalizni nem akarok neki...



2014. jan. 20. 17:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem hajlandó elviselni a saját lakásában, akkor ne menj oda. Az ő háza, az ő vára. Nehogy már 19 évesen bosszút állj ezért egy meglett asszonyon! Találkozzatok máshol!
2014. jan. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Nem lesz jobb a helyzeted, ha visszavágsz, sőt.

Egyébként nem az anyósod, pusztán a barátod anyukája.


Meghallgatnám az ő álláspontját is.

2014. jan. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Ez butaság. A bosszúállás nem visz semmire. Ne akarj neki megmutatni semmit,majd meglátja, ha a fia elköltözött.
2014. jan. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Az alap probléma nem azzal van, ahogy anyósod bánik veled, hanem azzal, hogy a kicsi fia nem áll ki melletted. Még csak annyit se mond, hogy anya, ne szekáld a barátnőmet?

Szerintem gyerekes és értelmetlen dolog belemenni egy ilyen "harcba" az anyóssal. Legfeljebb azt éred el, hogy a drága párod is megharagszik rád, amiért bántod az anyját.

Várj, amíg a barátod a saját lábára tud állni, és meglátod, hogy alakul kettőtök kapcsolata. Ha viszont akkor is van beleszólása anyucinak az életébe, és hallgat rá, akkor ne sokat ábrándozz a közös jövőről.

2014. jan. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Inkább légy kedves vele, mert ha visszavágsz lehet a barátod is el fog hagyni, ne legyen igy,de sohasem tudhatod.
2014. jan. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem ha azért elhagyja, mert nem kedves az anyjával, aki szemétkedik vele, akkor még örülhet is, hogy ez most derült ki. Egyébként szerintem se vágj vissza neki, ne is akard "elvenni" tőle a barátodat, erőszakkal úgy sem fog menni. Ha ő magától nem érzi ezt gáznak, az baj és nem tudsz ellene semmit sem csinálni. Viszont én elbeszélgetnék vele, hogy elköltözés után mennyire akarja engedni, hogy az anyja beleszóljon a dolgaiba, mert lehet, hogy azért nem szól vissza, mert fél, nehogy kitegye. De ha őt ez egyáltalán nem zavarja, természetesnek veszi, akkor nem lesz jó életed mellette.
2014. jan. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
Minden anyós ilyen... Inkább ne csinálj semmit, mert egyre rosszabb lesz, ezektől minden kitellik, nem ismernek se istent se embert, ha a kicsi fiacskájukról van szó, legszívesebben hatvan éves korukig otthon pátyolgatnák őket. Keress egy másik fiút, aki nem olyan birka, mint a mostani barátod!
2014. jan. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem attól fél hogy komolyra fordul a kapcsolatotok, és elveszed tőle a pici fiacskáját. Én azt mondanám hogy ne menj oda. Vagy legyetek nálad, vagy oldjátok meg máshogy.


Ha anyós nagyon látványosan utálna, vagy valami, én sem mennék oda, pedig mi a fiával házasok vagyunk. De ő nem viselkedik rosszul velem. Így bátorkodom menni:D


Bosszút állni nincs értelme. Viszont azon gondolkozz el, hogy a barátod ott lakik, mivel gondolom rászorul, tehát nem ugrálhat nagyon....


Az az anyja háza, és azt visel el ott akit ő akar. Ha nem tudja elviselni hogy ott vagy, ne menj oda.... de erre magadtól is rájöhettél volna.


27/N

2014. jan. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Magamtól nem megyek oda az biztos... képzeld erre magamtól is rájöttem...


Ha a barátom hív akkor esetleg de akkor sem szivesen és minél hamarabb el akarok jönni onnan.


Köszi a normális válaszokat.

2014. jan. 20. 19:13
 10/11 anonim ***** válasza:
36%

én is ebben a helyzetben voltam, mi egykorúak, majdnem 19 évesek voltunk... velem is éreztette, h nem kedvel, mondjuk nem ennyire erősen... és nem is ilyen idős (42körül) volt.

Nálunk az volt a megoldás, hogy nem mentem, viszont a fia nagyon sok időt volt nálunk. Aztán egyszer csak küldött tortát (szeleteket), meg ha sütött, abból, meg megkért a fián keresztül, hogy menjek el a kishúgáért oviba...

szóval én is azt tettem amit te, nem kitervelten, de a foganatja meg lett, már 5 éve együtt vagyunk, össze is házasodtunk (mármint a férjemmel :) ), jó a viszony az anyóssal is

2014. jan. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!