Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, hogy közöljem a...

Mit tegyek, hogy közöljem a férjemmel, hogy nem szívesen szeretném hogy ha az apósom kezébe venné az újszülött gyermekünket?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy apósom elég régóta alkoholista. Több éve emiatt levágták a lábát is ezért egy otthonba lakik többed magával egy szobába. Ezáltal többször sebbes is a lába, bőre a kölönböző betegségektől. Plusz ki vannak rohadva a fogai is. Tehát nem egy higénikus ember.

Így nagyon nem szeretném, ha a kezében lenne majd az újszülött kisbabánk. Félek hogy elkap tőle valamit.

Hogy mondhatnám el a férjemnek ezeket az aggodalmaimat?

A párom mondja, hogy nyilván fürdik az apja de engem egyszerű kiver a hidegveríték ha elképzelem, hogy a kezébe kell adnom a babánkat.



tegnapelőtt 01:09
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
65%
Akik itt szidják a kérdezőt, tényleg bárkinek a kezébe adják a pár hetes babájukat, vagy csak a szájuk nagy?
tegnapelőtt 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
0%

31


Nem bárkiről volt szó. Az apos az konkrétan itt az apai nagyapa. Igen, oda adnám neki.

tegnapelőtt 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Milyen érdekes, máskor azt mondja itt mindenki habzó szájjal, hogy a rokoni fok semmit nem jelent. Most meg az elvileg legféltettebb kincsét a kezébe adnák. Jó kis kettős mérce.
tegnapelőtt 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként nekem volt alkesz rokonom. Máig el bennem az emlék hogy az amúgy nagyon félős 2 éves húgomat, aki utált nem a földön lenni, én rángattam ki az alkesz rokon kezéből 9 évesen, aki "jópofa" módon meglóbálta a kezénél fogva, miközben szegényem visított mint a veszedelem. Az én gyerekem tuti nem megy ilyen közelébe. Ha ettől szemétnek tartanak, akkor se érdekel. És az alkeszek simán osszeszednek bőrbetegségeket, fekély, de olyat is ami fertőző, sose tudhatod. Volt hogy fertőtleníteni kellett a kocsit miután kórházba vittük. Én se érnék hozzá bakker, ha csak nem létszükséglet, nem hogy egy kvázi védtelen, immunrendszerrel alig rendelkező pici embert, aki meg most jött ki az anyukájából.
tegnapelőtt 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
49%
Le kellene szakadni az alkeszezésről. A pasi ugyan élete végéig az marad, de jó ideje nem iszik, hiszen egy otthonban él, ahol nem jut hozzá. Tehát jelenleg van egy nagyapa, aki valamikor rendesen ivott, de már évek óta nem. Ennyi a tény.
tegnapelőtt 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
36%
Biztos remek apa lehetett, ha annyit ivott hogy le kellett vágni a lábát. Az azért nem a napi 1 sör szint. És az otthonokban kifejezetten gyakran terjed minden szar. Csak azért mert vér kapcsolat van, senkinek nincs joga a gyerekhez.
tegnapelőtt 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

36


Fogalmad nincs, milyen apa lehetett, mennyi idős, meddig volt alkesz, stb. Egy dolog ismert, az, hogy a fia nyilvánvalóan szereti és tisztei, különben fel se merülne, hogy kapcsolatba kerül majd az újszülöttel. Jó esetben q kérdező épp uyg szereti és tiszteli a férjét, sőt, bízik is benne, hiszen gyereket vállalt vele. Ez a bizalom kellene hogy működjön: a gyerek apja nyilván nem kockáztatja az újszülött egészségét, tehát ha oda adja az apjának, q nagyapanak, azt azért teszi, mert bízik benne, tudja hogy semmi baja nem lesz gyereknek

tegnapelőtt 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

Ott kezdődik, hogy az idősotthonokba be se lehet vinni gyereket. Nem csak újszülöttet nem lehet, hanem 14 éven aluli gyereket egyáltalán.


Nagymamámat is kB félévente 1x ki kellett hozni, hogy láthassa a dédunokát, akit egyébként nem tudott a kezébe fogni, mert már olyan gyenge volt a keze. Ha ki is hozzák (van keress széke és ki is engedik ugye..) akkor se kell, hogy a kezébe adják, nézgetheti más kezéből is az unokát. Sőt egyáltalán nem biztos, hogy meg akarja fogni, nekem apukám és apósom is kvázi félt megfogni a babánk, úgy kellett őket győzködni, hogy fogják már meg egy kicsit.

tegnapelőtt 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!