Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Gyereknapi ajándék más-más...

Gyereknapi ajándék más-más értékben két unokának, én fújom fel?

Figyelt kérdés

Ott kezdeném, hogy nem látom értelmét a gyereknapi ajándékozásnak, de ha anyós venni akar az unokáinak, had vegyen.


Adott egy mozaik család. Páromnak van már egy iskolás gyereke az előző házasságából és van egy közös kisbabánk. A nagyobb kapott egy közel 18eft értékű, hasznos játékot, a kicsi meg 2db, összesen ezer ft-ot érő dolgot, amiből az egyik amúgy is le volt árazva 60%-kal.


Páromnak megjegyeztem az értékkülönbséget, kíváncsi voltam a véleményére. Szerinte nem az érték számít, hanem hogy mennyire hasznos az ajándék, és hogy mit vegyenek egy egy éves babának ennyi pénzért hasznosat, hát semmit.



Nem mondom, hogy kialadtam, de sz@rul esik, na... Szerintetek tényleg feleslegesen vettem a szívemre vagy igazam van?


2023. máj. 27. 13:33
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tényleg igazatok van, így most már nem is esik annyira rosszul. Amit sajnálok viszont, hogy olyan játékot kapott a nagy, ami itt áll a polcon és porosodik. Persze ezt anyós nem tudhatta.
2023. máj. 27. 13:54
 12/31 A kérdező kommentje:

ok. már csak a kérdésre válaszolok. A nagy gyerkőc kapott egy hasznos játékot, amiből sajnos van már egy- csak nem használja! Ezért porosodik. De ez mindegy is, nem tudta a mama. A kicsi meg két apróságot, jelképes dolgot, amit nem tud használni.


Ok, akkor proli mentalítású vagyok ezek szerint, de én mindig próbálok úgy ajándékozni, hogy nagyjából azonos értékű legyen a kettő. Ezen nem is gondolkodtam még, csak úgy jött.


Tényleg mással kellene foglalkoznom, van más problémám is. Már látom, hogy én gondolom túl a dolgot. :)


Köszi a válaszokat!

2023. máj. 27. 13:57
 13/31 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező honnan tudod mit vette a nagynak 5 hónaposan? Vagy az apja talán már akkor is veled csalta a feleségét?
2023. máj. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
97%
Fu.. én erre annyit mondok, amikor a nagyobbik gyerekem (5eves) kapott egy távirányítós autót (15ezer), a pici (1,5) pedig kapott egy 5 ezer ft-os állatfarmot. Erre mindkét gyerek az utóbbival játszott, úgy hogy a dobozából csináltak istallót 😂
2023. máj. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
90%
14es vagyok: vagyis a kocsi dobozából 😂
2023. máj. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
75%

Túl reagáltad ezt már beláttad oké.


Ha már volt egy olyan játéka és most kettő van. Most NE szólj neki. De említsd meg neki, hogy legközelebb beszéljétek meg milye van már a gyerekeknek ne legyen dupla.


Tarsatok évente leltárt, amit nem használnak vagy add el, vagy ajándékozd el. Nem kell nektek sem felhalmozni semmit.

2023. máj. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
82%

Jajj "utálom" az ilyen embereket, hogy egyenlően, meg ennyiért és annyiért "kell" ajándékozni. Rühellem, mert itthon is ez van. És mindig csak a sértődés megy belőle, mert van aki sokallja (xy alkalomra minek ekkora összegben), van aki bevásárol x összegért kis értékű gagyi dolgokat, más nagyobb értékű ajándékát meg nem képes sem a gyerek (sem a szülők?) értékelni és csak azt látod, hogy 1 hónap múlva vagy "tönkrement" vagy már nem is látod, hogy azóta is elő lett véve.


És ez egy nagyobb családban jól tud bonyolódni, mert ki mennyit keres, mi mennyire tud vásárolni (jár olyan helyen), kinél hány a gyerek, kinél milyen idősek, a nagymamáknak több helyen is van unokája stb. stb.


Nem vagyok még szülő, de ezekre egy percig nem szeretnék energiát pazarolni, hány olyan eset van, mikor jönnek a drága ajándékkal, aztán érzelmileg 0 ráfordítás van. Az se jobb.


Kérdező, szerintem picit túl reagálod.

2023. máj. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem tényleges túlreagálod.


Nekünk két gyerekünk van, anyósom hozott is a gyerekeknek ajánd3kot, a nagyobbnak kb. 15 ezer ft értékben, a kicsinek, aki 3 hetes, csak egy jelképes picit.


De nekem eszembe nem jutott, hogy rosszindulatból tette volna, szimplán a nagyobbnak jobban lehet már cuccokat venni, mint a kicsinek.

2023. máj. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
88%
Saját szavaidnak írsz ellent. Először leírod hogy 18 ezer forint értékű ajándék hasznos,majd utána,hogy csak porosodik. Jah,próbálod menteni a menthetőt. Amúgy miért az értéke a fontos? Nem az,hogy a gyereked örüljön?? Ha most vett volna 18 ezer forintért pelust,akkor meg az lenne a bajod,hogy az nem ajándék.
2023. máj. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
91%
Egy éves gyerek legjobban eljátszik,még a játékoknál is jobban,pl egy üres flakonnal,vagy belebújik egy üres dobozba ,stb,stb,saját tapasztalatból írom,kár még egy ilyen kicsinek drága dolgokat venni.
2023. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!