Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Gyereknapi ajándék más-más...

Gyereknapi ajándék más-más értékben két unokának, én fújom fel?

Figyelt kérdés

Ott kezdeném, hogy nem látom értelmét a gyereknapi ajándékozásnak, de ha anyós venni akar az unokáinak, had vegyen.


Adott egy mozaik család. Páromnak van már egy iskolás gyereke az előző házasságából és van egy közös kisbabánk. A nagyobb kapott egy közel 18eft értékű, hasznos játékot, a kicsi meg 2db, összesen ezer ft-ot érő dolgot, amiből az egyik amúgy is le volt árazva 60%-kal.


Páromnak megjegyeztem az értékkülönbséget, kíváncsi voltam a véleményére. Szerinte nem az érték számít, hanem hogy mennyire hasznos az ajándék, és hogy mit vegyenek egy egy éves babának ennyi pénzért hasznosat, hát semmit.



Nem mondom, hogy kialadtam, de sz@rul esik, na... Szerintetek tényleg feleslegesen vettem a szívemre vagy igazam van?


2023. máj. 27. 13:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem túlreagálod, egy kisbabának teljesen felesleges ilyen nagyértékű játék, úgysem fogja még fel, a nagyobb gyerek meg gondolom tisztában van vele, hogy mit kapott és vágyott rá.
2023. máj. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%
Mit vett volna a kisbabának még ekkora értékben?
2023. máj. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%

A korkülönbség megmagyarázza, szerintem is.

Amúgy magaddal is ellentmondásba kerülsz, hogy: nincs értelme, de azért megnézed az árát...

2023. máj. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem te fújod fel. Lehet a kisbaba ezerszer jobban örül az ezer forintos ajándéknak mint egy 18 ezresnek örülne. A te lelked is nyugodtabb lenne ha nem mindennek az árát néznéd.



Én örülnék hogy gondoltak a gyerekemre.


Gondolj arra kérdező, hogy ha lesz másik gyereketek, és az elsőnek kell majd bicikli, akkor a babának is veszel valami 60-80 ezerért csak mert a nagy annyiért kapott biciklit?

2023. máj. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
95%

Most mit kellett volna kapnia a kicsinek, száz darab cumit???

Szerintem egy kicsit felfújtad.

2023. máj. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%

Fú de szánalmas vagy, tipikus második feleség hárpia, aki gyűlöli az anyóst, mert az meri szeretni a másik nőtől született unokáját is. Gusztustalan, a férjed helyében nagyon kiosztanálak, hogy így beszélsz az édesanyámról irigységedben. Nem akadtál ki, persze…Csak itt puffogsz a háta mögött. Kérdezd meg netán őt.

Nem mellesleg a drága, pár hétig-hónapig aktuális fejlesztő játékokat nem anyóssal kell megvetetni, pláne nem jó előre. Mert tényleg, egy babának mégis mi a rossebet kéne venni ekkora értékben, ami érdekli is?

Egy ovisnak, iskolásnak ellenben sajnos nem nagy kunszt már ekkora összeget szánni, drágák a játékok.

2023. máj. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
A nagynak már 5 hónaposan vett 24eft értékű játékot
2023. máj. 27. 13:51
 8/31 anonim ***** válasza:
93%
Na kezdődhet a kamuinfók utólagos adagolása, mert nem tetszenek a válaszok…
2023. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
96%

Igen. A másik gyerek idősebb, neki lehet már ekkora értékben vásárolni. Egy babának igazából nem. Ha megnézem, két gyerekem van, az egyik három a másik nemsokára születik. Ha az arcomon pörgök sem tudok majd azonos értékben vásárolni nekik sokáig, mert a hároméves már kaphat értékesebb játékot, míg a kicsinek nem vehetek 500 csörgőt hogy értéknél legyek.


Amúgy van ez a fajta ember, aki mindenkit a pénzen keresztül mér. Nagyon sok pofon fog érni emiatt még, mert a korkülönbség miatt sokszor fog ez még előfordulni...

2023. máj. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
94%
Nyolcas, pont ezt akartam írni, hogy most kezdődik majd a szépítés meg árnyalás.
2023. máj. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!