Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Gyereknapi ajándék más-más...

Gyereknapi ajándék más-más értékben két unokának, én fújom fel?

Figyelt kérdés

Ott kezdeném, hogy nem látom értelmét a gyereknapi ajándékozásnak, de ha anyós venni akar az unokáinak, had vegyen.


Adott egy mozaik család. Páromnak van már egy iskolás gyereke az előző házasságából és van egy közös kisbabánk. A nagyobb kapott egy közel 18eft értékű, hasznos játékot, a kicsi meg 2db, összesen ezer ft-ot érő dolgot, amiből az egyik amúgy is le volt árazva 60%-kal.


Páromnak megjegyeztem az értékkülönbséget, kíváncsi voltam a véleményére. Szerinte nem az érték számít, hanem hogy mennyire hasznos az ajándék, és hogy mit vegyenek egy egy éves babának ennyi pénzért hasznosat, hát semmit.



Nem mondom, hogy kialadtam, de sz@rul esik, na... Szerintetek tényleg feleslegesen vettem a szívemre vagy igazam van?


2023. máj. 27. 13:33
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
74%
2-3 éves gyereknek lehet már értelmesebb játokokat venni de egy babának föképp nagyon picinek nem és nem is kell.
2023. máj. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
78%

Én nagymama vagyok. Nálam is két unoka van. Az egyik 2,5 éves a másik 7 éves.

Természetes, hogy a nagyobbnak korának megfelelő, akár értékesebb ajándékot veszek, mert már értelmesebb. A kicsinek pedig szintén korának megfelelő fejlesztő játékot. Nálam is van eltérés a két ajándék áránál, mert a nagyobb gyereknek minden sokkal drágább is.

De ez nem megkülönböztetés, hanem célszerűség. Nincs ezzel semmi gond. A menyem mindig mondja, hogy a kicsinek minden ajándéka megvan (a nagyobbtól) ami korának megfelelő, ne vegyek semmit. De mindig megállapodunk valami fejlesztő játékban. A nagynak mindig könyvet ajánl és megmondja, hogy most mi iránt érdeklődik a gyerek. Én mindig megkérdezem.

Remekül össze lehet hangolni a dolgokat, csak akarni kell és soha, de soha nem az ajándék értékét nézni. A lényeg, hogy gondol rá.

2023. máj. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
66%
Nekem nincs gyerekem, de több ismerősömnek van kicsi gyereke na már most ha ajándék akkor én mindegyiknek utalványt adtam és az minimum 10 ezer Ft volt. Miért??? Azért mert mindenki meg említette, hogy milyen drága a pelenka cuccok stb na ebben az esetben is ugyan így jártam volna el. Kapott volna vmi kis csecse becsét amivel játszik + utalvány és majd te eldöntöd, hogy mire van szükség mi
2023. máj. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
66%
Az ami kell. Hopp véletlenül elküldtem hamarabb. Tehát lehetett volna egyformán is ajándékozni. Ha két gyerek volt nem tettem különbséget melyik hány éves volt kapott 20 ezer utalványt és fele fele.
2023. máj. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
76%
Legalább vett neki valamit.Egy idősebb gyerek már felfogja hogy mit kapott és értékeli de 1 éves baba még nem és nehéz neki venni olyan ajándékot amit értékel.
2023. máj. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
29%

Én ezt anyaként és két kamasz fiam okán, leendő anyósként is igazságtalannak tartom.

De úgy tűnik egyedül vagyok ezzel a véleményemmel.

Nálam lehetetlen kategória a két gyerekemnél különbséget tenni.

2023. máj. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
65%

Amikor két unoka között több év korkülönbség van, lehetetlen egyforma értékű ajándékot venni. Nem az ár a lényeg, hanem amit kap annak örülni tudjon és hasznos legyen.

Nekem 2 fiam van 1 év különbséggel, ha az egyik lego mentőállomást kapott, akkor a másik lego rendőrállomást. Viszont árban sok különbség volt, de senki nem érdekelt az ára. Soha nem az ár a meghatározó.

2023. máj. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
54%

27.

De igen, az ár a meghatározó a kérdezőnél.

Miért a saját életeteket elemzitek?

2023. máj. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
44%

Egy kisbabának minek venne tizenezres ajándékot?

De egy undorító ember vagy. Szedd el az összes pénzét, te hiéna.

Fogadok ha te a szülinapjára elmégy felköszönteni, akkor is tartod a markodat a köszöntésért cserébe, és jól tele zabálod magad nála.

Fösvény, fillérbaxxó

2023. máj. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Kései Sirató ***** válasza:
60%
Ha nagyobb lesz a gyereketek, biztosan ő is kap majd nagyobb és értékesebb ajándékokat is, de most még kicsi.
2023. máj. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!