Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Gyereknapi ajándék más-más...

Gyereknapi ajándék más-más értékben két unokának, én fújom fel?

Figyelt kérdés

Ott kezdeném, hogy nem látom értelmét a gyereknapi ajándékozásnak, de ha anyós venni akar az unokáinak, had vegyen.


Adott egy mozaik család. Páromnak van már egy iskolás gyereke az előző házasságából és van egy közös kisbabánk. A nagyobb kapott egy közel 18eft értékű, hasznos játékot, a kicsi meg 2db, összesen ezer ft-ot érő dolgot, amiből az egyik amúgy is le volt árazva 60%-kal.


Páromnak megjegyeztem az értékkülönbséget, kíváncsi voltam a véleményére. Szerinte nem az érték számít, hanem hogy mennyire hasznos az ajándék, és hogy mit vegyenek egy egy éves babának ennyi pénzért hasznosat, hát semmit.



Nem mondom, hogy kialadtam, de sz@rul esik, na... Szerintetek tényleg feleslegesen vettem a szívemre vagy igazam van?


2023. máj. 27. 13:33
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
57%

Óriási különbség van egy ajándék pénzbeli és hasznosságbeli értéke között

Példa: számomra a legutóbbi szülinapomon a férjem a kedvenc cukrászdámból (ami nincs is a városban, de még a megyében sem) hozott néhány szelet süteményt, mondjuk 6 ezerért. Barátoktól meg kaptam egy minisütőt 30 ezerért. T Amivel a világon semmit nem tudok kezdeni, mert van rendes sütőm. Na most ti melyiknek örülnétek a legjobban?


Vagy a gyerek 10. szülinapjára kapott egy 40-ezres Legót. Magasról letojja, érintetlen a doboz hónapok óta. Aztán kapott két mozijegyet a nagybátyjától (aki nagyon fiatal) és elvitte moziba, vett kólát, popcornt, nachost, azóta is emlegeti.

2023. máj. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!