Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom szülei rosszul állnak...

Párom szülei rosszul állnak anyagilag emiatt nem tudunk összeköltözni, hagyjam el vagy mit tegyek úgy érzem tehetetlen vagyok?

Figyelt kérdés

Párom otthon él a szüleivel, akik eléggé rosszul állnak anyagilag az apukája sehol nem dolgozik, egyrészt beteges másrészt szereti az italt. Az anyukája a helyi napközi konyhàn dolgozik de csak mint közmunkás, 50ezret kap. Párom tartja el őket kvázi. Én tudom, hogy nem szólhatok ebbe bele , de a mi kapcsolatunk így semerre sem halad mert nemtudunk tovább lepni, összeköltözni, mert ha ő nem adja haza a fizetését akkor a szülei az 50 ezerből éhen halnának nem még rezsit fizetni, fát venni télre stb. Egy kis faluban (kb 400fős laknak). Én jelenleg anyukámmal élek egy másik faluban 20km-re.De előtte az előző párommal éltem közös albérletben. Dolgozom énis. Szeretnék vele együtt lenni, együtt élni de ez így olyan kilátástalan. Annyit nem keresek, hogy öt is eltartsam ha már ő minden pénzét leadja. Támogatom amivel tudom, pl ahhoz képest,hogy az anyja minden pénzét leszedi elnézné, hogy lyukas sportcipőben jár a fia.

De ha meg azt mondom itt a vége, ne segítsen nekik az borzasztóan szívtelen dolog lenne. És nem is hiszem, hogy meg tudnànezt tenni.

Hol merre van ilyenkor a jó megoldás?



2021. okt. 22. 15:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/250 anonim ***** válasza:
98%
Kedves kérdező, pár éve hasonlóan jártam én is. Özvegy pasi elsőre tökéletesnek tűnt, gyengédnek, kedvesnek, aztán heteken belül sóhajtozva előadta, hogy a feleségével hiteleket vettek fel felújításra, kocsikra, és ha nem fizet, viszik a házat, ahol az öreg anyósék élnek, de ő most el kellett hagynia a munkahelyét is. Szóval se perc alatt ott állt nincstelenül, szerencsére volt annyi eszem, hogy ne költöztessem be hozzám. Kp-m nemigen volt, de mindig jött valami történet, amivel pár tízezret kicsavart belőlem. Egy nap kicsúszott belőle, hogy a hitele nem is csak addig mondott összeg hanem a duplája annak. (Frankhitel.) Gondolta, már elég megpuhított ahhoz, hogy emelje az összeget. Én viszont rögtön közöltem vele, hogy elfogyott a tartalékom, nem tudok több pénzt adni neki. Egy hét múlva már külföldön dolgozott.
2021. okt. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/250 anonim ***** válasza:
97%
Vajon mennyi megy el havonta piára?...
2021. okt. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/250 A kérdező kommentje:

25 A kapcsoalt elején ez nem volt egyértelmű, nem láttam bele annyira. Én biztosan nem költözök oda, onnan nincs buszközlekedés a munkahelyemre és nem fogom feladni az àllásom,mikor már állandó szerződésem van ( előtte 1 évre volt csak)


28. Pénzt nem szoktam neki adni , kajára sokszor meghívom meg vettem már neki cipőt is.


30 Az a baj az apján is én hiába akarok segíteni, férfi fizikai munkát pl anyukám tudna neki intézni de megmondta ittasan nem mehet oda ,nem járatja le magàt vele.Így meg nem jutunk semmire ha az apja nem akarja. Az anyukaja meg szerintem már beletörődött meg azt hajtja : nem volt mindig ilyen ő.

2021. okt. 22. 16:29
 34/250 anonim ***** válasza:
97%
#26 jól írta, a fiú finanszírozza - hallgatólagosan- az apa alkoholizmusát.
2021. okt. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/250 anonim ***** válasza:
82%
Megöregszel emellett a szerencsétlen pasi mellett, anélkül, hogy családod, gyereked lenne.
2021. okt. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/250 anonim ***** válasza:
93%

Sajnálatos helyzet, nyilván nem a párod tehet arról, hogy a szülei elb.aszták az életüket és nem hajlandóak változatatni az ég világon semmin, hogy egy kicsit is jobb legyen nekik. DE! nem a párod a felelős a szüleiért. Segíthet nekik ezer dologgal, pl. állást keresni velük, intézni a segélyeket, esetleg NÉHA (nem rendszeresen) besegíteni a bevásárlásba, ilyenek, de ő leadja az egész fizetését. Ilyen emberrel nincs jövőd, csak az idődet vesztegeted.

Én össze sem jöttem volna egy ilyen szerencsétlennel, aki hagyja kizsákmányolni magát, nem tud nemet mondani, és a barátnője sem annyira fontos neki, hogy akkor most felálljon és azt mondja, hogy elég volt, van valakim, akivel a közös életünket el akarom kezdeni.

Nyilván nekik tök kényelmes helyzet, a szülei lehúzzák a gyereküket, akit egyébként támogatniuk kéne, a gyerek meg így is kap puncit. Neked ebben tulajdonképpen mi a jó?

2021. okt. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/250 anonim ***** válasza:
89%
Hát, kérdező, így gyakorlatilag a saját nem létező családotok árával te is beálltál a vén piás finanszírozásába. Azt issza meg a szeszkazán, amire szülhetnél, amire házasodhatnál.
2021. okt. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/250 anonim ***** válasza:
86%

Az a baj,hogy az ilyen embernek egyszerűen nincs más választása.

Bármit akar,bárhogy próbálna kiszállni ebből nem menne anélkül,hogy valakit ne bántson meg.

Vagy a családjával szakítja meg a kapcsolatot -tudván,hogy szarban hagyja ott őket,vagy veled.

Egyiknek sem hiszem,hogy örülne.Sokan könnyen kimondják,hogy kit érdekel,hagyjon ott csapot-papot és majd megoldják úgy ahogy akarják,de ez nem ennyire egyszerű.

2021. okt. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/250 anonim ***** válasza:
85%
Cipőt veszel, meg bevásárolsz az ingyenélőknek? Neked sincs sokkal több eszed, mint a pasidnak.
2021. okt. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/250 anonim ***** válasza:
94%
31-es, hasonlóan jártam én is. Pasi kiöltözve, jó megjelenéssel. Sajnos elkövettem a hibát és felhoztam magamhoz (nem rögtön), látta hogy jó körülmények között élek. A drótot leadta az anyjának. Voltak igények, tízenezres ingek, stb. Az állását otthagyta, váltott másra, ami természetesen nem váltotta be az ígéretét. Én fizettem az albit, a kocsijába a dízelt, kaja, ruházkodás, stb. Elegem lett egyszer és kifakadtam. Még én voltam a szar. Titokban felvett magának személyi hitelt. Mikor szakítottunk, velem akarta kifizettetni a hitelét (700 ezret). Természetesen coki volt. Utána az anyja hívogatta az apámat pénzért. Rendőrséggel fenyegettük őket, úgy koptak el. Te is ezt akarnád kérdező?
2021. okt. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!